کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 95/09/22
سه شنبه 23 آذر 1395 ساعت 08:58 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام خالق زیباییها

روز دوشنبه 95/09/22 جلسه سوم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر شهناز، استادی همسفر سحر و دبیری همسفر سارا با دستور جلسه: "وادی چهارم و تأثیر آن روی من" راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.


دستهای آسمانی همان نیروهای الهی که راه را برای انسان باز می کنند فقط القای افکار می کنند انسان را به سمت مسیر ارزشها حرکت می دهند و انسان را به سمتی سوق می دهند که از فرامین الهی اطاعت کند و مهمتر اینکه مسئولیت خودش را بپذیرد و از هیچ تلاش و کوششی هم فروگذار نباشد.........................

سخنان استاد:

در مسائل حیاتی مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویش

وادی ها قوانینی هستند که ما چه بخواهیم چه نخواهیم در زندگی ما حاکم هستند و به ما راه و روش زندگی کردن را می آموزند یک زندگی سالم و یک روان بدون چالش، در وادی چهارم به قانون پذیرش مسئولیت می رسیم من سالها به علت اطلاعات غلط و نادرستی که از قوانین و نیروهای مافوق اطرافم داشتم در اثر بی تفکری در بی تعادلی به سر می بردم به دلیل عدم آگاهی به سمت ضدارزشها حرکت می کردم. هروقت هم که از کارهای خودم پشیمان می شدم انتظار داشتم که دیگران مرا ببخشند به عبارتی اشتباه مرا به دوش خودشان بگیرند و قیافه حق به جانب به خودم می گرفتم که خطا کردم ضد ارزش انجام دادم شما ببخشید و جبران مافات هم بکنید مثل شاگردی که درس نخوانده ولی موقع امتحان از معلمش انتطار دارد حل مسائل کند در این دوران با این نوع دیدگاه و تفکر منتظر معجزه از خداوند هم بودم که خداوندا! از من خطا و گناه از شما بخشش و جبران، اما با این نوع تفکر نه معجزه ای رخ می داد و نه حتی تغییر مثبتی در خودم به وجود می آمد اما وادی چهارم ثابت کرد که این امکان وجود ندارد که بدون حرکت مسئولیت کارهایم را به عهده بگیرم و به جز جبران عملکرد اشتباهاتم راه دیگری ندارم.

در وادی چهارم من با شناخت خودم و پی بردن به صور آشکار و پنهان و نیروهای درون به تدریج باورهایم نسبت به خداوند و خودم تغییر کرد چون در وادی چهارم با مهمترین مسئله که شناخت انسان بود آشنا شده بودم .در وادی چهارم با نفس آشنا شدم چیزی که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و باطن و همیشه خواسته دارد. گاهی وقتها خواسته هایش معقول هست و گاهی وقتها خواسته هایش نامعقول هست و این شناخت سبب شد که به خواسته هایم کمی سر و سامان بدهم تا بتوانم با قدرت اختیاری که خداوند به من عطا فرموده بهترین انتخاب و تصمیم گیری را داشته باشم و شایسته تر این است که در جهت جبران گذشته ام به صورت افراطی و احساسی عمل نکنم و در ادامه برای رسیدن به تعادل و تکامل و عبور از نفس اماره و ورود به دروازه نفس لوامه از عقل و تفکرم استفاده کنم. با حرکت به سوی نفس مطمئنه خداوند هم یاری رسان من خواهد بود.

 آنچه که من باید در این مسیر یعنی مسیر حرکت از سمت کفر به سمت ایمان به آن متکی باشم همان ایمان خودم هست چون ایمان تجلی نور خداوند در انسان هست. باید امید داشته باشم که وقتی که من حرکت می کنم خداوند هم به صورت خودکار حامی و یاری رسان من خواهد بود و هیچ گاه مرا تنها نخواهد گذاشت. دستهای آسمانی همان نیروهای الهی که راه را برای انسان باز می کنند فقط القای افکار انجام می دهند وانسان را به سمت مسیر ارزشها حرکت می دهند و انسان را به سمتی سوق می دهند که از فرامین الهی اطاعت کند و مهمتر اینکه مسئولیت خودش را بپذیرد و از هیچ تلاش و کوششی هم فروگذار نباشد چون انسان هیچ چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش.

در ادمه اینکه هر چقدر به خواسته های معقول نفس توجه کنیم به اهمیت آنها بیشتر پی می بریم و ترجیحاٌ با این روش اعتماد به نفس لازم را پیدا می کنیم وقتی اعتماد به نفس لازم را پیدا کردیم در حرکتهای بعدی با انگیزه بیشتر، قویتر و محکمتری مسیرمان را ادامه می دهیم به این طریق زیباییهای زندگی و تنوع زندگی را می بینیم و حس می کنیم. هر چقدر من در خودم صلح و امنیت و دوستی باشد دیگران هم این حس را نسبت به من خواهند داشت پس باید بدانم که انسان خودش با داشتن اختیار و پذیرش مسئولیت حیات خودش می تواند به تدریج به بالاترین نقطه تکامل مادی و معنوی برسد.

نویسنده:همسفرفخری

تصویرگر:همسفر فاطمه ج

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مجتبی سه شنبه 23 آذر 1395 12:53
خدا قوت خدمت نگهبان دبیر جلسه
عرض تبریک وخداقوت خدمت همسفر عزیزم به خاطر لمس جایگاه استادی و به امید حضور در جایگاههای بالاتر
خدا قوت خدمت خانم فخری و خانم فاطمه تهیه کنندگان گزارش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic