عملكرد لژیون شماره 15 همسفران
یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 01:39 | نویسنده این مطلب : همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام خالق یكتا

عملكرد لژیون شماره 15 همسفران،لژیون كمك راهنما همسفر شهناز عابدینی

موضوع:وادی دهم

بزرگترین معجزه ی حیات خود حیات است که خداوند به ما داده است و برای ترسیم خطوط زندگی حق انتخاب و اختیار را به خود ما داده است دیگران میتوانند ما را به کارهایی دعوت کنند ولی حق انتخاب با خودمان است ما در هر جایگاهی که باشیم میتوانیم تغییر کنیم حتی اگر در گناه غرق شده باشیم و هیچ کس نمیتواند بگوید از من گذشته است چون زندگی و حیات مانند اعداد نامحدود است.....


وادی دهم : صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است

اولین کلمه ای که در این وادی نوشته شده است ، صفت است ، صفت یعنی ویژگی یا خاصیت هر چیزی مثلا زمستان سرد که سرد صفت زمستان است بسیاری از چیزها هستند که صفت آنها صادق است مثل سیاهی شب و یا روشنایی روز. ولی صفتها در انسان نمیتواند صادق باشد چون انسان قابل تغییر است . برای مثال یک انسان پر خور و یا دروغگو میتواند صفاتش را عوض کند فقط کافی است که خودش بخواهد در وادی گفته شده شهر به یکباره به طغیان دچار میشود که شهر به معنای شهر وجودی یا جسم انسان است و میگوید کسانی که مجذوب رحمت الهی میشوند به ارتقا میرسند ،یعنی کسانی که راستی ودرستی و ارزشها را میدانند و به عمل در می آورند به ارتقا میرسند .

مسایل الهی این نیست که فرد فقط مراسم دینی را انجام بدهد بلکه این است که تمام فرامین الهی را به انجام در آورد مثل راستگویی، غیبت نکردن و ...و کسی الهی است که مردم از رفتار و برخورد او خوششان بیاید و این فرد چهره ای سرشار از آرامش ومحبت دارد .

این وادی هشدار دهنده است مثل شمشیری برنده و دو لبه است هم هشدار میدهد و هم امید . صفات درانسان صادق نیست یعنی اگر خوبی شاید چرخه زمانه روزی تو را به بدترین انسان تبدیل کند و یا اگر انسان بدی هستی ممکن است به انسان بسیار خوبی تبدیل شوی و هیچ موقع برای برگشت به طرف ارزشها دیر نیست و برای برگشت باید پله هایی که پشت سرت خراب کرده ای را درست کنی از گذشته ها صحبت کردن فایده ای ندارد باید ببینیم حالا در چه جایگاهی هستیم .

بزرگترین معجزه ی حیات خود حیات است که خداوند به ما داده است و برای ترسیم خطوط زندگی حق انتخاب و اختیار را به خود ما داده است دیگران میتوانند ما را به کارهایی دعوت کنند ولی حق انتخاب با خودمان است ما در هر جایگاهی که باشیم میتوانیم تغییر کنیم حتی اگر در گناه غرق شده باشیم و هیچ کس نمیتواند بگوید از من گذشته است چون زندگی و حیات مانند اعداد نامحدود است و انتهایی ندارد و خوبی ها و بدی ها لازمه حیات است مثل شادی و غم ، نفرت و عشق و ....

سه مولفه وجود دارد که هم در این جهان و هم در جهانهای دیگر به آن نیازمند هستیم نور،صوت و حس . نور به صور پنهان انسان دستور میدهد که ای از خود رمیده به جسم خود برگرد صور پنهان انسان از نار است که انسان با تزکیه و پالایش باید این نار را به نور تبدیل کند .

صوت که از طریق آن اطلاعات رد و بدل میشود و حس که همانند خداوند همه جا هست ولی نمی توانیم ببینیم  اگر کسی یا چیزی را بخواهیم درک کنیم باید مانند او شویم مثلا حس خدمت کردن به دیگران را کسی میتواند درک کند که خودش هم به دیگران خدمت کند

حس هر چیزی را که جذب کند همان را منتشر میکند پس باید مواظب باشیم که چه چیزی را دریافت میکنیم  و منتشر میکنیم که همان تفکر کردن است تفکر سالم یعنی برنامه ریزی در جهت ارزشها که در ادامه ایمان سالم، عمل سالم،حس سالم و عشق سالم را به دنبال دارد .

ایمان سالم یعنی صفات خداوند در انسان شکل گرفته باشد ایمان این نیست که جای مهر بر پیشانی فرد شکل گرفته باشد باید دید آیا صفات دیگر خداوند مثل رحمان بودن رحیم بودن و...در وجود آن شخص هست اگر چنین باشد میتوان گفت شخص با ایمان است و برای رسیدن به مرحله آخر یعنی عشق سالم باید از مراحل قبل به خوبی عبور کنیم .

تجربه هایی که از عمل سالم به وجود می آید ایجاد لذت میکند و تجربه هایی که به شکست منتهی میشود نباید باعث غم و اندوه ما شود باید ببینیم کجا اشتباه کرده ایم و آن را برطرف کنیم و اگر این چنین نباشد صد ها قدم اشتباه برمیداریم و متوجه آن نیستیم عشق سالم این است که تو همه هستی را دوست داری چون میدانی که تو عضوی از هستی  می باشی و تمام موجودات هستی معلم تو هستند.

نگارش متن:همسفر اعظم

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: