گزارش جلسه خصوصی همسفران 95/09/15
سه شنبه 16 آذر 1395 ساعت 11:10 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام خدای نعمت های بی کران

روز دوشنبه95/09/15 جلسه دوم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی

با نگهبانی همسفر شهناز، استادی همسفر اعظم و دبیری همسفر سارا

با دستورجلسه:"چگونه شكرگزاری می كنم؟(OT)"

رآس ساعت15شروع به کار نمود.

 

فضل خدای را که تواند شمار کرد             یا کیست آنکه شکر یکی ازهزار کرد

اگر درون کنگره شکر کردن را یاد گرفتیم می توانیم بیرون هم شکر گزار باشیم .چون شکرگزاری تنها مخصوص خداوند نیست بلکه باید از بندگانش تشکر کنیم ،چون شکرگزار ی از طبقه پایین شروع می شود تا به خداوند برسد ،یعنی اگر ما توانستیم از بندگان خدا تشکر کنیم یعنی از خداوند تشکر کرده ایم.

=====================

 فضل خدای را که تواند شمار کرد               یا کیست آنکه شکر یکی ازهزار کرد

خداوند را برای تمام نعمت هایش سپاس ،خدایا تو را سپاس می گویم به پاس آنکه کنگره را به من اهدا نمودی ،پروردگارا یاری ام کن که یک شکرگزار حقیقی به درگاه تو باشم.

همت بلندا که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیدند .

من به نوبه خودم نوزدهمین سالروز رهایی آقای مهندس را به ایشان و خانواده گرامی شان و تمامی اعضاء کنگره 60 تبریک می گویم و خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفته ام که همه اش از لطف خداوند و راهنمای خوبم خانم اعظم است که برای من خیلی زحمت کشیدند و از همین جا دست ایشان را می بوسم .

دستور جلسه این هفته :چگونه شکر گزاری کنم؟OT

اصلا هدف از طرح این دستور جلسه چیست؟یا این که چرا شکر گزاری با OT با هم آمده است؟برای پی بردن به اهمیت دستور جلسه باید تفاوت شربت OT با اپیوم را مد نظر قرار دهیم ،وقتی که به تجربه افراد دقت کنیم متوجه می شویم که اشکالات اپیوم زیاد است و اولین عارضه ای که ایجاد می کند اختلال در دستگاه گوارش است ،دوما مشکل خرید و تهیه آن و وجود ناخالصی هایی که در آن وجود دارد ،ولی شربتOT کلاس خودش را دارد و مقدار کیفیت آن کاملا مشخص است و داروی درمان است و خیلی شنیده ایم که بعضی مسافران در اعلام سفر از شربت OT به عنوان داروی شفا بخش یاد می کنند زیرا خیلی از بیماری ها را درمان کرده است .

ما شاکر خداوند هستیم و از کسانی که در این پروژه زحمت می کشند تشکر می کنیم و باید شکرگزار خداوند باشیم که چنین شرایطی برای مسافران ما فراهم شده که به راحتی و قانونمند می توانند داروی خود را تهیه کنند و به درمان برسند .

شایسته ترین نیایش شکرگزاری است ،در سی دی آقای مهندس فرمودند شکرگزاری یعنی ارزش چیزی را که داریم باید بدانیم ،شکرگزاری به مفهوم تشکر وسپاس ،قدردانی و دانستن ارزش هاست ،چه اعضای بدن و چه هر چیز دیگر .

از دید کنگره اگر بخواهیم درباره شکرگزاری صحبت کنیم باید از این راهنماهای عزیز تشکر و قدردانی کنیم چون آنها بدون هیچ چشم داشتی به ما خدمت می کنند ولی ما قدر این عزیزان را نمی دانیم .وقتی که ما شکرگزاری می کنیم درون خودمان یک شادی خوبی تولید می شود و دو دستی به دیگران تقدیم می کنیم ،برای همین می گویند شکر نعمت نعمتت افزون کند ،کفر ،نعمت از کفت بیرون کند .

اگر درون کنگره شکر کردن را یاد گرفتیم می توانیم بیرون هم شکرگزار باشیم چون شکرگزاری تنها مخصوص خداوند نیست بلکه باید از بندگانش تشکر کنیم ،چون شکرگزار ی از طبقه پایین شروع می شود تا به خداوند برسد ،یعنی اگر ما توانستیم از بندگان خدا تشکر کنیم یعنی از خداوند تشکر کرده ایم .انسان هایی که شکرگزار هستند این شکرگزاری به خودشان برمی گردد ،هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی.

در مورد شکرگزاری باید تفکر کنیم و بدانیم که بخشنده نعمت ها کیست؟و هر نعمتی برای چه هدفی آفریده شده است نعمت های خداوند بی شمار است ،بارها این جمله ها را شنیده ایم که می گویند ،اگر تمام آب دریاها و اقیانوس ها مرکب شوند و تمام درختان قلم شوند و جن و انس نویسنده شوند باز هم نمی توان نعمت های خدا را نوشت چون مرکب و قلم تمام می شود .

اگر به جسم خود توجه کنیم می بینیم که خداوند نعمت های زیادی به ما داده ،نعمت دیدن،شنیدن صحبت کردن و استفاده درست از این نعمت ها یعنی تشکر کردن از خداوند ،در تمام زندگی در هر شرایطی که قرار داریم چه تلخ و چه شیرین ،قدردان و شکر گزار خداوند باشیم ،زیرا باعث می شود از نردبان آگاهی و شناخت و دانایی بالا برویم و به آسایش و آرامش برسیم .

اگر از مشکلی که در زندگی پیش می آید رنج می بریم و به این رنج توجه زیادی می کنیم ،آن مشکل و رنج بیش از آنکه هست ،بزرگ می شود بهتر است در میان رنج ها به نعمت ها و داشته هایمان توجه کنیم و آنها را بشماریم پی ببریم که چیزهای بسیار دیگری هم هست که باید از داشتن آنها شکر گزار باشیم ،این را به یاد داشته باشیم که اگر دری بسته می شود ،خداوند درهای دیگر را باز خواهد کرد و ما از لحظه ای که چشم می گشاییم تا لحظه ای که چشم فرو می بندیم باید شاکر باشیم.
نویسنده همسفر آزاده
تصویرگر:همسفر فهیمه
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حکمت پنجشنبه 18 آذر 1395 13:10
خدا قوت خدمت خانم شهناز و خانم سارا. جایگاه استادی را خدمت خانم اعظم تبریک میگم و امیدوارم در جایگاه های بالاتر ببینمتون
همسفر حکمت پنجشنبه 18 آذر 1395 11:31
خدا قوت خدمت خانم شهناز و خانم سارا. جایگاه استادی را خدمت خانم اعظم تبریک میگم و امیدوارم در جایگاه های بالاتر ببینمتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic