جلسه خصوصی مسافران روز یکشنبه--14 آذر
دوشنبه 15 آذر 1395 ساعت 10:02 | نویسنده این مطلب : مسافر میثم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز یکشنبه 95/09/14  جلسه دهم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 شعبه

شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  محمد ، استادی مسافرحسن  و دبیری مسافر پیام

با دستور جلسه : "چگونه شکرگزاری می کنیم OT "

راس ساعت 17 آغاز به کارنمود


خداوند به شکر ما نیازی ندارد،اگر همه عالم شکر بگویند یا کفر بگویند ، گردی به ساحت الهی نمی نشیند، بلکه سود آن نصیب خود انسان می شود. ما وقتی شکر گزاری می کنیم درون خودمان یک شادی وشعف خوبی تولید می شود که آن را به دیگران هم می توانیم بدهیم.


 خلاصه سخنان استاد:

چرا باید شکرگزاری کنیم ؟  شکرگزاری به چه درد ما می خورد؟

اگر ایمان را دو شاخه اش کنیم یک شاخه آن صبر و شاخه دیگر آن شکر است .صبر نشانگر زیبایی برخورد انسان با بلاها و گرفتاری ها ست.شکر نشانگر زیبایی برخورد انسان با نعمت هاست .

 شکر، نگهبان و حافظ نعمتی است که به انسان داده شده است مثلا وقتی ما یک ماشین می خریم ، این نعمتی است که خداوند به ما داده و ما باید شکرش را به جا آوریم، شکر این وسیله ای که داریم این است که مثلا روغن آنرا به موقع عوض کنیم و از همه جهات به آن رسیدگی به موقع و منظم داشته باشیم. اینگونه شکر گزاری باعث می شود این وسیله بخوبی برای ما کار کند و جایی ما را لنگ نکند و کارایی وعمر طولانی تری خواهد داشت، ولی اگر ناشکری کنیم یعنی به خوبی از آن نگهداری نکنیم کارایی کمتر و ازبین رفتن را در پی خواهد داشت.


شکر سه مرحله دارد :

اول شکر گفتاری یا زبانی ،که همان اظهار به نعمت است و کفری که درمقابل آن قرار دارد اخفاء نعمت است.

دوم شکر قلبی ، که از ته دل بفهمیم وقبول کنیم وبدانیم آن نعمت خداوند را.

سوم شکر رفتاری یا عملی، که به طور خلاصه یعنی همان دوری از ضد ارزش ها چون وقتی ارزش ها را انجام دهی یعنی شکرگزار هستی وهر عمل ضد ارزشی یعنی کفران نعمت.

 بنابراین اول شکر نسبت به خداوند که مظهر لطف و بخشش می باشد والبته شکر خداوند به این است که انسان نعمت ها را به موقع و در جای خودش استفاده کند و به کار ببرد، و در مرتبه دوم تشکر از کسانی که راه رسیدن به نعمات الهی را هموار نموده اند و واسطه این فیض شدند.

*من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق*.

تشکر از جناب مهندس دژاکام و آنهایی که باعث ایجاد کنگره 60 شدند تا من به آرامش وتعادل برسم.

 سهروردی می گوید حقیقت شکر آنست که بنده هرآنچه را که خداوند برایش اقتضا کرده است را نعمت بشمارد حتی اگر به حکمت آن آگاه نباشد.

خداوند به شکر ما نیازی ندارد،اگر همه عالم شکر بگویند یا کفر بگویند ، گردی به ساحت الهی نمی نشیند، بلکه سود آن نصیب خود انسان می شود. ما وقتی شکر گزاری می کنیم درون خودمان یک شادی وشعف خوبی تولید می شود که آن را به دیگران هم می توانیم بدهیم.

هرچه کنی به خود کنی         گرهمه نیک وبد کنی

به همین دلیل است که شکرگزاری می کنیم تا حال خودمان خوب شود.ما بایستی فرهنگ قدر شناسی را درکنگره ، شهر وجامعه وخانواده خودمان گسترش دهیم.

 حال می پردازیم به OT، که*O* مخفف اوپیوم که همان نام انگلیسی تریاک است و*T* مخفف تینکچر می باشد که تینکچر مخلوطی از چند مواد را می گویند، یعنی همان شربت. تریاک یک ماده الهی است که در زبان یونانی به آن موروفعه می گویند که یک الهه شادی ونشاط آور و تسکین دهنده است. تریاک به جهت این که خداوند آنرا خلق نموده الهی و مقدس است.

در وادی دوم گفته می شود که هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد یعنی هرچیزی در هستی روییده شده خداوند خلق نموده و برای انسان است ، حتی علف هرزی که می بینم بیهوده خلق نشده بلکه هنوز دانش وعلم انسان به حکمت آن پی نبرده است .تریاک را هم خداوند بیهوده خلق ننموده است، اگر در دست طبیب حاذق باشد شفاست واگر در دست انسان جاهل و ناآگاه باشد بلا و خانمان سوز می شود.خداوند تریاک را به سبب استفاده دارویی و تغذیه دارویی برای انسان خلق نموده که در ترمیم و بازسازی جسم انسان در بیماری ها کمک کننده باشد.

 زحمت های زیادی کشیده شده و می شود تا شربت OT به راحتی در دسترس ما قرار بگیرد .ماهی که غرق در آب است قدر آب را زمانی می فهمد که بیرون از آب بیفتد ، ماهم اکنون غرق در نعمت هستیم به این شکلی که شربت OT در اختیار ما قرار می گیرد، راهنما با دقت و حساب شده میزان مصرف را مشخص می کند و من به راحتی آنرا از کلینیک دریافت می کنم واطرافیان فرد اصلا کسی متوجه مصرف آن هم نمی شود این قدر سریع و راحت می شود آنرا مصرف کرد.

 نتیجه می گیریم که شکرگزاری OT این است که به دید الهی به آن نگاه کنیم ، خطا نکنیم و سرساعت مصرف کنیم، با شربت OT حرف بزنیم که او در درمان ما چه نقش موثری دارد و خوب سفر کنیم، با سر و وضع مناسب به کلینیک ها مراجعه کنیم و از شربت OT به خوبی حفاظت کنیم.

اعلام سفر مسافران در آستانه رهایی

در ادامه یک نفر از مسافران تازه رها شده اعلام سفر نمود

نام مسافر: سعید  _ نام راهنما: آقای حسن  کردگاری 

آنتی ایکس مصرفی : انواع مواد _  مدت سفر:  14 ماه  و 11 روز _ داروی درمان OT

دریافت کنندگان نشان رهایی

.نویسنده: مسافر میثم

عکس: مسافر مسعود

ویرایش و تنظیم : مدیر وبلاگمرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امیر حسین دوشنبه 15 آذر 1395 15:23
خدا قوت به همه خدمت گزاران
تبریک به حسن آقا برای استادی خوبی که داشتند
تبریک به رهایافتگان و راهنمایان عزیز
تبریک ویژه به آقا مصطفی برای نشان دوسال رهایی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic