خلاصه سی دی امواج بازدارنده و ذهن
شنبه 13 آذر 1395 ساعت 18:59 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

خلاصه سی دی امواج بازدارنده و ذهن

همه ما انسانها در ذهن خود ( همانجا که تصویر سازی می کنیم ) یک تقویت کننده داریم  . کار تقویت کننده اینستکه یک موج ضعیف را می گیرد وبه آن انرژی میدهد و از آن یک موج قوی بوجود می آورد. مثلا اگر شخصی حرف ناسزائی به مابگوید ارتعاشاتی در ما بوجود می اورد وما این ارتعاشات را دریافت وبه تقویت کننده می دهیم وذهن در موردش تصویر سازی میکند و مرتب به آن انرژی می دهد


هر انسان موقعی که انرژی از دست می دهد یا انرژی بدست می آورد در او احساس بوجود می آید و باعث ایجاد لذت در او می شود و این احساس ولذت بستگی به نوع انرژی دارد که جذب می کند یا از دست می دهد. این انرژی می تواند خالص باشد یا ناخالص. مثل پولی که از راه درست بدست آمده باشد یا از راه دزدی که این کیفیت انرژی را نشان میدهد. برای درک بهتر سیستم انرژی درانسان مثال استخر را در نظر میگیریم. یک استخر ورودی و خروجی آب دارد. از ورود و خروج آب یا در اصطلاح داد وستد انرژی حس تولید میشود پس در انسان هم از جابجائی انرژی حس بوجود می آید. وقتی انرژی خودمان را به یکنفر انتقال می دهیم یعنی به او محبت می کنیم در آن شخص احساس آرامش و دوست داشتن بوجود می اید و اگر شخصی را تحقیر کنیم در واقع شخص را خلع سلاح کردیم وانرژی را از شخص میگیریم وبه عبارتی انرژی را وارد جیب خودمان میکنیم که به ما احساس قدرت وبرتری دست می دهد اما چون این انرژی با توافق و رضایت طرفین نبوده است در واقع یک انرژی ناخالص را وارد ساختار خود می کنیم و انرژی که از راه نادرست بدست بیاید مانند آب زائد و آب فاضلاب است که وارد استخر وجودی خودمان کرده ایم . در مثال استخر اگر آب آن زلال وتمیز باشد اگر یک برگ درآن بیفتد کاملا مشخص است . اما اگر استخر کثیف و پر از لجن باشد حتی وجود چند برگ هم درآن نمایان نمی شود.پس اگر درون ما شفاف و زلال باشد وحتی یکمی ناخاصی هم درآن واردشود قدرت تشخیص آنرا داریم ولی اگر درون ما پر از آشغال باشد، حتی اگر ناخالصی های دیگر هم واردش شود دیگر قدرت تشخیص نداریم وهر عمل زشت و نا خوشایندی هم انجام دهیم برای ما عادی می باشد.بعضی از افراد به علت تزکیه وپالایش، استخر وجودی خود را از ناخالصی ها پاک کرده اند وحتی کوچکترین نا خالصی در انسانهای دیگر را می توانند تشخیص دهند.  

مثلث جهالت (ترس، منیت، ناامیدی)شامل حسهای منفی است.برای رسیدن به دانائی باید اضلاع مثلث جهالت را تک به تک حل کنیم تا به دانائی برسیم.پس باید آموزش بگیریم و دانش این کارا بیاموزیم. باید بدانیم خاصیت حسهای منفی اینستکه زمان وقوع آنها کوتاه ولی دامنه تخریب بسیار بالائی دارند.مثلا عصبانی شدن وخشم دریک لحظه اتفاق می افتد ولی بدنبال این خشم تخریبهای زیادی همراه می باشد یا حتی یک زلزله ویا یک آتشفشان خیلی سریع اتفاق می افتد ولی دامنه تخریب بالائی دارند. پس اگر این خاصیت حسهای منفی را بشناسیم می توانیم بخوبی با آنها روبرو شویم . باید بدانیم ترس منیت و نا امیدی چه هستند وچه خاصیتی دارند وبه چه صورت اثر می کنند. مثلا دروغ، دزدی، طمع از جنس ترس و خشم از جنس منیت و بی حسی وپوچی از جنس نا امیدی می باشند.

همه ما انسانها در ذهن خود ( همانجا که تصویر سازی می کنیم ) یک تقویت کننده داریم  . کار تقویت کننده اینستکه یک موج ضعیف را می گیرد وبه آن انرژی میدهد و از آن یک موج قوی بوجود می آورد. مثلا اگر شخصی حرف ناسزائی به مابگوید ارتعاشاتی در ما بوجود می اورد وما این ارتعاشات را دریافت وبه تقویت کننده می دهیم وذهن در موردش تصویر سازی میکند و مرتب به آن انرژی می دهد. در واقع موج در ابتدا کوچک بوده ولی تقویت کننده آنرا قوی کرده واین احساس که قوی شود خشم بوجود می آید. ذهن مثل مجلس در یک کشور می باشد که بودجه در آن تقسیم می شود در واقع  در مجلس پول تقسیم می شود ودر ذهن انرژی. موقعی که ما ساعتها به کسی  یا کاری فکر می کنیم، داریم انرژی مصرف می کنیم. و اگر این انرژی در جهت منفی بکار گرفته شود بخاطر ساختار ذهن که توسط نیروهای منفی تسخیر شده اند انرژی زیادی از ما گرفته می شود و نقطه  ضعف طرف مقابل بزرگنمائی می شود بطوریکه شخص مقابل را دشمن بزرگ خود می بینیم.

در واقع این انرژی را باید صرف ساختن خود وپیدا کردن نقاط ضعف خود، انجام عمل صالح و خدمت کردن به همنوع  بکنیم . نه اینکه ذره بین را روی نقطه ضعف دیگران وقضاوت در مورد آنها و بزرگنمائی اشکالات دیگران بکنیم و مکرر به آن انرژی تزریق کنیم تا مورچه را به اندازه فیل ببینیم. ویا حتی محاسن طرف مقابل را هم کوچک بشماریم . که اینها همه نتیجه تسخیر ذهن توسط نیروهای منفی می باشد.

حال که جنس امواج منفی را شناختیم باید یاد بگیریم چگونه با این حسها باید روبرو شویم ویا به عبارتی مثلث جهالت را پشت سر بگذریم. گفتیم خشم از منیت سرچشمه می گیرد  خشم ناگهان به سراغمان می آید و تمام می شود.اگر موج خشم آمد باید از دست نیروهای منفی فرار کرد باید بتوانیم آن فکر را رها کرده و جا خالی بدهیم. ولی بر خلاف خشم برای مقابله با ترس باید درونش رفت و با ترس روبرو شد تا ترسمان از بین برود. ناامیدی یکی از قوی ترین امواج بازدارنده حس منفی می باشد که پوچی و بی حسی بوجود می آورد و بایستی با برنامه ریزی، جنبش و ورزش و فعالیتهای اجتماعی با آن مقابله کرد تا امید وحس زندگی به ما برگردد.

پس اگر بخواهیم به دانائی برسیم باید اضلاع مثلث جهالت را حل کنیم و از آن عبور کنیم . با آموزش، تمرین، انجام ندادن ضد ارزشها وبه فعل درآوردن ارزشهااین کار را باید انجام بدهیم منیت ما باید خرد شود تا آموزش پذیر شویم وبه خلوص برسیم.

نردبان این جهان ما ومنیست                     عاقبت این نردبان افتادنی است

لاجرم هرکس که بالاتر نشست                  استخوانش سخت تر خواهد شکست

نویسنده:همسفر طوبی

نگارش متن:همسفر فهیمه

 

مرتبط با: متن یا خلاصه سی دی های اموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرلیلا یکشنبه 14 آذر 1395 23:34
تبریک وخداقوت به خانوم طوبی عزیزم بسیاراموزنده ومفید
بودبرای شمابهترین جایگاه هاروخواهانم
خداقوت به خانوم زهره وفهیمه عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic