مصاحبه با کمک راهنما سر کار خانم شهناز عابدینی
جمعه 28 آبان 1395 ساعت 21:18 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام آفریدگار لطف و دانایی

به مناسبت دستورجلسه " برای چه ورزش می کنم ؟ جهان بینی ورزشی"  گفت و گویی با همسفر شهناز عابدینی ،کمک راهنمای بخش خانواده ترتیب داده ایم .

زمانی که ورزش می کنیم حسی در درون انسان به وجود می آید که برای دیگران که ورزش نمی کنند و به ورزش علاقه ندارند ،قابل توصیف نیست،اگر بخواهم مثالی بزنم مثل وقتی است که بخواهیم رنگ ها را برای یک انسان نابینا توصیف کنیم و هر کسی باید خودش ورزش کند که بتواند این حس را درک کند ،ولی در یک جمله لذتی که از ورزش می گیرم از هیچ کار دیگری دریافت نمی کنم و بعد از آن آرامشی به دست می آورم که می توانم بیش تر و بهتر در خدمت خانواده و جامعه خود باشم...

=================

لطفا خودتان را معرفی نمایید؟

سلام دوستان شهناز هستم همسفر عباس و وحید ،مدت هفت سال است که با کنگره آشنا شده ایم ،همسرم مصرف تریاک داشتند و با راهنمایی آقای فنایی الان مدت شش سال و هشت ماه است که رها شده ایم و پسرم نیز با مصرف هروئین و شیشه مدت چهار سال و دو ماه است که به راهنمایی آقای مجید اعتباریان و راهنمای خودم خانم کبری حشمت آزاد و رها هستیم ،رشته ورزشی ام هم شنا و والیبال است.

از چه زمانی به ورزش علاقه مند شدید و به چه ورزش هایی علاقه دارید؟

من در حد حرفه ای ورزش نمی کنم ولی خیلی به ورزش کردن علاقه دارم و از سن هشت سالگی شروع به ورزش دوچرخه سواری کردم و مدرسه را بیش تر به خاطر ورزش والیبال دوست داشتم و هرکجا که توپی می دیدم گروهی را جمع می کردم و شروع به بازی می کردم .آن موقع برایم در حد بازی بود ولی با آمدن به کنگره و بالا رفتن آگاهی هایم نسبت به ورزش ،دیگر ورزش فقط برایم یک بازی نیست ،بلکه فراتر از این است .

از زمانی که به کنگره آمدم در باشگاه برای والیبال ثبت نام کردم و هفته ای سه روز در باشگاه والیبال بازی می کنم و اگر هوا خوب باشد هفته ای یک روز به کوه صفه می روم و ماهی یک بار هم به استخر می روم .

چه حسی از ورزش کردن به دست می آورید؟

زمانی که ورزش می کنیم حسی در درون انسان به وجود می آید که برای دیگران که ورزش نمی کنند و به ورزش علاقه ندارند ،قابل توصیف نیست،اگر بخواهم مثالی بزنم مثل وقتی است که بخواهیم رنگ ها را برای یک انسان نابینا توصیف کنیم و هر کسی باید خودش ورزش کند که بتواند این حس را درک کند ،ولی در یک جمله لذتی که از ورزش می گیرم از هیچ کار دیگری دریافت نمی کنم و بعد از آن آرامشی به دست می آورم که می توانم بیش تر و بهتر در خدمت خانواده و جامعه خود باشم.

دستآوردهای شما تا کنون از ورزش چه بوده است؟

من در حد حرفه ای ورزش نکرده ام که بتوانم به دیگران آموزش بدهم و خدمت کنم ،فقط دیگران را به ورزش کردن دعوت می کنم و چیزی که تا کنون از ورزش کردن به دست آورده ام جسم سالم ،خواب راحت و زندگی کردن بدون قرص و دارو و آرامش اعصاب و روان است .

نقش ورزش در صور پنهان انسان چیست؟

همان طور که می دانید عقل و نفس و حس از صور پنهان انسان است ،از قدیم گفته اند عقل سالم در بدن سالم است ،ورزش کردن جسم را سالم می کند و وقتی جسم سالم باشد قدرت آموزش و یادگیری بالا می رود ،مثلا وقتی که روزهای جمعه در زمین ورزش هستیم ،اگر کسی در بازی اشتباه بکند ،انتقاد پذیر است و در صدد جبران بر می آید و سعی می کند بیش تر آموزش بگیرد و تحمل افراد در برابر برخورد داور بالا است و حتی مقاومت افراد  دربرابر گرما و سرمای هوا بالا است و به پیام هایی که مرزبان  و رزش می دهد گوش می دهند و به اجراء در می آورند .

برداشت شما از این پیام آقای مهندس که می گویند " یا می بریم ،یا آموزش می گیریم " چیست؟

ما نه در بازی زندگی و نه در بازی های ورزشی و مسابقات کلمه ای به نام باخت نداریم ،ما به این دنیا آمده ایم تا تجربیاتی به دست بیاوریم و آموزش هایی بگیریم و به طرف تکامل حرکت کنیم ،اگر انسان دانایی به دست نیاورده باشد کلمه باخت ،انرژی او را کم می کند و به طرف نا امیدی می رود ،ولی اگر انسان دانایی به دست آورده باشد ،کلمه باخت باعث می شود که یادگیری و آموزش خود را بالا ببرد .

نظر شما راجع به تاکید آقای مهندس در پرداختن به ورزش چیست؟

آقای مهندس تمام اعضای کنگره 60 را مثل بچه های خودش دوست دارد و اگر می گوید یک کمک راهنما اگر ورزش نکند ،لژیون او بسته می شود به خاطر این است که سلامتی اعضاء کنگره از هر چیز دیگر مهم تر است ،ایشان در سی دی تن به تن می فرمایند خانم ها باید درروز دو و نیم کیلومتر راه بروند و آقایان چهار کیلومتر و این پیاده روی روی دستگاه گوارش اثر بسیار خوبی دارد و اکثر بیماری ها فقط به خاطر ورزش نکردن است .

زمانی که یک همسفر به ورزش می پردازد چه تاثیری در کیفیت زندگی و ارتباط با اطرافیان دارد؟

از قدیم گفته اند که انسان در جمع رشد می کند ،ورزش کردن هم در جمع صورت می گیرد و انسان هم اجتماعی می شود و هم علاوه بر آموزش های ورزشی ،اطلاعات دیگر ی هم به دست می آورد و همچنین با انسان های خوب و یا بد در ارتباط است و از آنها آموزش می گیرد ،حالا اگر دانایی داشته باشد کیفیت زندگی او بالا می رود چون از هر دو گروه" خوب و بد" درس می گیرد ،یکی دیگر از تاثیرات ورزش این است که انرژی خود را برای ورزش کردن می گذاریم و از بهانه هایی مثل حوصله ام سر رفته و چه زندگی تکراری و دخالت کردن در زندگی دیگران دور می شویم و همین باعث می شود که زندگی سرشار از شادی و عشق و بدون دغدغه شود .

نقش همسفر در برنامه ریزی برای شرکت در ورزش روزهای جمعه چه میزان اثر دارد؟

من برای جواب این سوال بر می گردم به شش سال پیش ،آن زمان مسافرم در اثر مصرف هروئین حال خیلی خرابی داشت ،وقتی با آقای اعتباریان صحبت کردیم ،گفتند کاری به مصرف او نداشته باش ،فقط اگر می توانید به او بگویید روزهای جمعه به ورزش بیاید،من این پیغام را به او دادم ولی اثری نداشت تا این که علاقه من به زمین ورزش واقعی شد و روزشماری می کردم که جمعه بشود و من به زمین ورزش بروم و این علاقه من باعث شد که او هم به زمین ورزش بیاید و بعد سفرش را شروع کرد و خداراشکر به درمان رسید و من واقعا تاثیر ورزش كنگره را در كیفیت رهایی او دیدم.

در پایان از جناب آقای مهندس برای تا کید زیاد به ورزش کردن و همچنین راهنمای خوبم و راهنمایان مسافرانم کمال تشکر و قدردانی را دارم و برای همه آرزوی موفقیت و تن درستی دارم .

تهیه گزارش:همسفر آزاده

مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرنسیم دهقانی دوشنبه 1 آذر 1395 11:06
بسیارعالی بود.خداقوت خدمت خانم ازاده عزیز
مانا دوشنبه 1 آذر 1395 00:52
خدا قوت به خانم شهناز و آزاده عزیز
اعظم همسفرمهدی شنبه 29 آبان 1395 23:32
خداقوت خدمت خانم شهناز عزیز بسیار زیبا و دلنشین بود لذت بردم
همسفرفاطمه شنبه 29 آبان 1395 23:30
راهنمای عزیزم مثل همیشه سخنان زیبایت بر دل وجانم نشست .من همیشه شمارو بعنوان الگوی خودم قرار میدهم که اینقدر تو ورزش فعال هستید انشاالله که همیشه شاد وسرحال باشید
الهه شنبه 29 آبان 1395 18:52
با سلام عالی بود خیلی استفاده کردم از صحبتهاتون.خانم شهناز عزیز انشالله که همیشه همین طور با نشاط وپر انرژی باشید
همسفر سارا شنبه 29 آبان 1395 12:19
بسیار عالی بود
خانم شهناز عزیز سپاس و خداقوت بابت بیان تجربیات زیبا و ارزشمندی که در اختیار ما قرار دادید
واقعا از روحیه شاد و ورزشکاری شما آموزش گرفتم
سپاس و خداقوت خدمت خانم آزاده عزیز بابت تهیه گزارش زیباشون
شاد و پاینده باشید..
یک همسفر شنبه 29 آبان 1395 09:32
خدا قوت به خانم آزاده عزیز وتشکر از خانم شهناز نازنین.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic