به نام خدای هستی بخش

روز پنج شنبه 95/08/27جلسه پنجم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه

 شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علیرضا ، استادی مسافر علی كاظمی ودبیری مسافر سعید 

با دستور جلسه :"برای چه ورزش می كنم؟جهان بینی ورزشی"

و "جشن اولین سال رهایی مسافر محمد رضا"

 راس ساعت 17 آغاز به کارنمود.

در تمام این ورزشها وقتی نگاه می کنیم می بینیم، قدرت، شهرت ،مادیات و... حرف اول را می زند.اما در کنگره آقای مهندس با آموزشی که به ما دادند متوجه شدیم که ما برای سلامتی جسم و روان ورزش می کنیم،چرا که در ورزش کردن، روان آدمی پاک و زلال می شود، ورزش مثل موسیقی اندیشه انسان را به پرواز در می آورد،تصاویر ذهنی خوب را برای انسان پیش می آورد،انسان را از تاریکی ها،تنبلی ها و ناامیدی ها دور می کند و نشاط و سرزندگی در انسان جاری می شود.....

 سخنان استاد:

چیزی که همیشه به آن فکر می کنم حرکتی است که جناب آقای مهندس انجام دادند و تک تک ما را از ظلمت به نور هدایت کردند، هر روز بعد از خدای خودم همواره از ایشان سپاسگزارم و یك قطعه شعر را تقدیم ایشان می کنم:

بخت بازآید از در كه یكی چون تو درآید     روی میمون تو دیدن در دولت بگشاید

صبر بسیار بباید پدر پیر فلك را               تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

گر مرا هیچ نباشد نه به دنیا نه به عقبی      چون تو دارم همه دارم دگرم هیچ نباید

باز هم با تفکر ژرف آقای مهندس در کنار مقوله درمان اعتیاد و آموزش های جهان بینی یک مولفه بسیار مهم به نام ورزش، برای مسافران و همسفرانی که در کنگره حضور دارند قرار داده شده است.برای چه ورزش می کنیم؟ در تمام جوامع بشری اگر از انسانهایی که ورزش می کنند بپرسیم برای چه ورزش می کنید؟ بسته به نوع تفکر،نوع جهانبینی،نوع اندیشه و نوع خواسته های معقول و غیرمعقولشان جوابهای متفاوتی می دهند.ورزش طیف وسیعی دارد ورزش ملی،ورزش تفریحی،ورزش حرفه ای ،ورزش المپیک و...ولی در تمام این ورزشها وقتی نگاه می کنیم می بینیم، قدرت، شهرت ،مادیات و... حرف اول را می زند.اما در کنگره آقای مهندس با آموزشی که به ما دادند متوجه شدیم که ما برای سلامتی جسم و روان ورزش می کنیم،چرا که در ورزش کردن، روان آدمی پاک و زلال می شود، ورزش مثل موسیقی اندیشه انسان را به پرواز در می آورد،تصاویر ذهنی خوب را برای انسان پیش می آورد،انسان را از تاریکی ها،تنبلی ها و ناامیدی ها دور می کند و نشاط و سرزندگی در انسان جاری می شود.

 ما برای سلامتی جسم و روان در کنار ورزش،نیازمند تفکر صحیح و یک سری عقاید صحیح هستیم.در تعریف جهان بینی داریم آنچه ما نسبت به جهان پیرامون خودمان و کل هستی ،ادراک،احساس، دریافت و برداشت می نماییم.در جهان بینی ورزش هم این امر صادق است.این مهم است که من با چه حسی می خواهم ورزش کنم؟برای اینکه حس درست شود اول باید تفکر درست شود و برای اینکه تفکر درست شود انسانها باید به یک جایی،به یک معرفتی وصل باشند خوشبختانه ما تفکرمان به دانش کنگره 60 وصل است و منابعی که آقای مهندس و خانواده شان به ما انتقال می دهند بسیار ناب و بی نظیر است چون بر پایه کلام الله و پاکی و درستی است.آقای مهندس تفکر ما را با دانش کنگره درست کرده است و در کنارآن با دیدن الگوهایی که در کنگره هستند و با روز به روز بهتر شدن حالمان  حس ما را سالم کرده است.اما اینکه چقدر حس ما با تفکری که به ما داده شده خوب می شود؟ ما در کنگره برای هر چیزی ویترین داریم برای رهایی هایمان،برای تولدهایمان و...،ویترین ما در جهان بینی ورزش ،میادین ورزشی است که اگر از بیرون کسانی که در راس قرار دارند بیایند و نگاه به ورزش کنگره بکنند و ببینند ما داریم با ابتدایی ترین امکانات،روی زمین آسفالت و...  بازی می کنیم و تعادل ما را ببینند، نزاکت وادب ما را ببینند،شئونات همسفران ما را ببینند،تعجب می کنند. ببینند که ما در ورزش چقدر تفاوت اخلاقی با دیگر جاها داریم! این تفاوت اخلاقی در آموزشی است که  با تفکر صحیح به دست آوردیم، با متون جهان بینی به ما داده شد و پایه و اساس اندیشه تک تک ما را درست کرده و از این بابت خداوند را شکر می کنیم و به خودمان می بالیم که در کنگره هستیم و برای سلامتی جسم و روانمان ورزش می کنیم .

دستور جلسه دوم جشن اولین سال مسافر محمد رضا:

محمد رضا وقتی وارد کنگره شد مثل همه، حال مساعدی نداشت و در فکر و اندیشه و روانش تعادلی نداشت. تریاک و شیره والکل مصرف می کرد و آخرین آنتی ایکس مصرفی اش هروئین و شیره بود.محمد رضا در اوایل خوب سفر نمی کرد و هر روز با هم بحث می کردیم تا جایی که به او پیشنهاد دادم که از لژیون من برود. پیش ایجنت شعبه آقای شوشتری رفتیم اما با درایتی که آقای شوشتری داشتند به ایشان گفتند:" فکر نکن اگر لژیونت را عوض کنی چیزی عوض می شود و مطمئن باش به هر لژیونی که بروی همین مشکلات در درمانت هست حتی بدتر هم می شود." و همین حرف باعث شد که ایشان از این به بعد یک سفر خوبی داشته باشند.

ما برای چه تولد می گیریم؟1- تولدها پیامی است برای تازه واردین که آنها هم می توانند درمان شوند و الگویی شوند برای دیگران.2-راهنما در سفر اول و دوم نقاط قوت و ضعف رهجو را می بیند و در تولدشان آن را به صورت پیامی در بنر می نویسد و به دیوار می زند تا رهجو نقاط ضعف و حتی نقاط قوتش را پیدا کند.و در پیام محمد رضا آمده است که"در سکون هیچ چیز به وجود نمی آید و زایشی نیست،همه چیز در حرکت شکل می گیرد و سپس ساختارها پدیدار و موجودات خلق و سفر در حلقه های آفرینش آغاز و ادامه دار می گردد. "این پیامی است که برای کلیه انسانها صادق است.انشاا..که محمد رضا بیش از پیش حرکت کند و بدانیم که کنگره جایی است که ما باید محکم بیاییم در سخت ترین شرایط در کنگره حضور داشته باشیم و اگر می خواهیم سست بیاییم بهتر است که اصلا نیاییم.

پس از سخنان استاد , مشارکت مسافران وهمسفران و قرائت اوای کنگره 60 اولین سال رهایی  مسافر محمد رضا را با شور فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر محمد رضا:

آنتی ایکس مصرفی:تریاک، شیره،الکل

مدت تخریب:10 سال

مدت سفر اول:10 ماه و 10 روز

روش درمان:DST همراه با داروی OT

نام راهنما:آقای علی کاظمی

مدت رهایی:1 سال و 4 ماه و 25 روز

ورزش: والیبال و تنیس

آرزوی همسفر ستایش:آرزو می کنم که همیشه پدرم و همه شما شاد،خوشبخت و سلامت باشید.

آرزوی  مسافر محمدرضا:آرزوی قلبی من است که کنگره را در یک وسعت خیلی بزرگتر از این که هست ببینم و از خداوند می خواهم که همه مصرف کنندگان راهشان را پیدا کنند.

سخنان مسافر محمدرضا:

 من از اینکه شما در جشن تولد من حضور پیدا کردید بسیار خوشحالم .من وقتی وارد کنگره شدم با حال بسیار خراب و با یک سری باورهای شکسته وارد شدم، خودم را گم کرده بودم،چون 8 سال در یک NGO پاک بودم ،فکر می کردم موفق هستم اما شکست بدی خوردم و باورهایم شکسته شد.وقتی وارد کنگره شدم یک روز به پسرعمویم که عضو کنگره بود گفتم من می خواهم مواد بکشم و ایشان گفت:خب برو بکش.گفتم :همه می گویند نکش تو می گویی بکش.گفت:آخر چقدر می خواهی به خودت ضربه بزنی برو بکش.من هم که منتظر چنین حرفی بودم آن روز رفتم و تا توانستم مواد مصرف کردم و عذاب وجدان بدی پیدا کردم.دوباره به ایشان زنگ زدم و گفتم من واقعا دیگر خسته شده ام و آن NGO که می روم آنجایی که من می خواهم نیست .ایشان کنگره را به من معرفی کرد و به کنگره آمدیم علی آقا را به عنوان راهنما انتخاب کردم علی آقا به من گفت: تو بیا همه چیز درست می شود. اما من باور نداشتم یک روز می آمدم یک روز نمی آمدم، یک بار داروی اوتی ام را می گرفتم یک بار نمی گرفتم. یک مدتی به همین منوال گذشت تا اینکه یک روز علی آقا به من گفت: من از در جنگ وارد شدم تو خوب نشدی ،از در محبت وارد شدم تو خوب نشدی و چون تو را دوست دارم به تو می گویم از لژیون من برو.من نمی توانم برای تو کاری کنم تو خودت باید برای خودت کاری کنی.پیش آقای شوشتری ایجنت شعبه رفتم و گفتم من از زمین و زمان برایم مشکل می بارد و نمی دانم چه باید بکنم ؟آقای شوشتری گفت:"منتظر از این بدتر هم باش.به خاطر اینکه قبلا مسیرت را پیدا نکرده بودی و راه برایت مشخص نبود اما الآن راه برای تو مشخص است و اتفاقات بدتری برای تو می افتد."و این حرف ایشان خیلی روی من تاثیر گذاشت.و از آن روز به بعد محکم آمدم و سعی کردم حرف راهنمایم را خوب گوش کنم.

کنگره برای من تنها جایی بود که با هیچ کس مشکل نداشتم چون من همیشه با مشتری، با خانواده، سرکار با همه مشکل داشتم و در کنگره کم کم یاد گرفتم که من خودم مشکل دارم و تمام مشکلات خودم هستم و یک چیز خیلی بزرگ که کنگره به من داد و من به خاطر آن به کنگره می بالم این است که من دیگر ناامید نمی شوم و فهمیدم که هر بلایی سرم می آید حق من است، هر جایی هستم حق من است، اگر امروز لباس پاره پوشیدم،اگر موتور سوار می شوم،اگر پیاده هستم حقم است و خواسته خود من بوده و یاد گرفتم دیگر ناامید نشوم.انشاا.. که همه ما قدر خودمان را بدانیم و به آن جایگاهی که لیاقت یک انسان است برسیم.

علی آقا غیر از اینکه برای من یک راهنما بود یک الگو هم بود از شخصیت،وقار،متانت ایشان یاد گرفتم و واقعا برای من زحمت کشیدند دستشان را می بوسم و از هم لژیونی هایم تشکر ویژه می کنم.از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم از ایجنت محترم آقای امینی،گروه مرزبانی و از همه تشکر می کنم و امیدوارم که لایق باشم و بتوانم زحماتتان را جبران کنم.

همچنین تعدادی از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

نام مسافر:مرتضی-نام راهنما:آقای عباس خرسندی-آنتی ایكس مصرفی:شیره- مدت سفر:10 ماه و 28 روز-داروی درمان: OT

نام مسافر:حسین -نام راهنما:آقای بهزاد زادافشار-آنتی ایكس مصرفی: تریاك-مدت سفر: 10 ماه و 4 روز- داروی درمان:OT

نام مسافر:عباس-نام راهنما:آقای بهزاد زادافشار-آنتی ایكس مصرفی: هروئین-مدت سفر: 10 ماه و 4 روز- داروی درمان:OT

نام مسافر:پرویز -نام راهنما:آقای اسماعیل قدیری-آنتی ایكس مصرفی: تریاك و شیره-مدت سفر: 11 ماه و 3 روز - داروی درمان:OT

نام مسافر:مجید-نام راهنما:آقای علیرضا كاظمیان-آنتی ایكس مصرفی: تریاك و شیره-مدت سفر: 11 ماه- داروی درمان:OT

تبریک خدمت رهایافتگان از دام اعتیاد و به امید رهایی و آزادی گمشدگان وادی اعتیاد


نویسنده:همسفر زهره

عکاس : مسافر مجتبیمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امیر حسین شنبه 29 آبان 1395 09:34
تبریک به مسافر محمد رضا برای اولین سالروز رهای وخدا قوت به راهنمای محترمش
و تبریک به عزیزانی که از دام اعتیاد رها شدن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic