در باب دستور جلسه هفتگی " برای چه ورزش می کنیم ؟ جهان بینی ورزشی . "
چهارشنبه 26 آبان 1395 ساعت 21:12 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست

در باب دستور جلسه هفتگی " برای چه ورزش می کنیم ؟ جهان بینی ورزشی . "

 به قلم کمک راهنما مسافر علی کاظمی

اگر نگاهی سطحی به منابع آموزشی  کنگره داشته باشیم ، می بینیم که بنیان کنگره با طراحی دقیق آن برای انجام  امورات  روزمره  هم راهکار های مناسب آن را در قالب جهان بینی ( تفکر ) به صورتی عنوان کرده اند که از درد و رنج انسان ها  کاسته شود و در صلح و آرامش بیشتری قرار بگیرند و برای ورزش هم مکان ،  زمان و فضای مناسب  لحاظ کرده اند همراه با مفاهیم  آموزشی خاص آن ......

امروزه در تمامی جوامع بشری ورزش یکی از مؤلفه هایی است که از اهمیت بسیار زیاد برخوردار می باشد و هزینه و زمان بسیار زیادی برای آن صرف می کنند .  اگر از تمام افرادی که در حوزه ورزش فعالیت می کنند سوال شود که برای چه ورزش می کنید ؟؟ قطعا بسته به نوع نگاه افراد جواب هایی متفاوت دریافت خواهد شد . اما در کنگره 60 که در حوزه درمان بیماری اعتیاد فعالیت می کند ورزش وچگونه ورزش کردن یکی از ارکان بسیار تا بسیار مهمی است که در کنار درمان توصیه و تاکید می شود و مکمل درمان هر فرد می باشد.

  اگر در کنگره 60 از افرادی که در ورزش فعالیت دارند سو
ال شود که برای چه ورزش می کنند ؟ جواب آن ها این است که برای سلامتی جسم و روان خودم ورزش می کنم و ورزش را مکمل درمان می دانند  .

حال اگر نگاهی سطحی به منابع آموزشی  کنگره داشته باشیم 
، می بینیم که بنیان کنگره با طراحی دقیق آن برای انجام  امورات  روزمره  هم راهکار های مناسب آن را در قالب جهان بینی ( تفکر ) به صورتی عنوان کرده اند که از درد و رنج انسان ها  کاسته شود و در صلح و آرامش بیشتری قرار بگیرند و برای ورزش هم مکان ،  زمان و فضای مناسب  لحاظ کرده اند همراه با مفاهیم  آموزشی خاص آن .

جهان بینی ورزش دال بر تعادل و عدم  به هم ریختگی در محیط آن است .

داشتن جهان بینی ورزشی حوزه رقابت و سلامت را سالم مفید و سازنده کرده  و روشی الگویی  خواهد بود برای امروز و آینده  افراد . در کنگره 60 در رقابت های  انفرادی و جمعی همه می گویند  یا می بریم یا می آموزیم و باخت در تفکر آنان بسیار بی معناست  .این نوع نگاه یا جهان بینی را در کمتر جایی در حوزه ورزش می بینیم 
؛ چرا که در تمام جوامع ورزشی بردن مهم است و شهرت و ثروت ، مشاجره و درگیری و در سکو های  ورزشگاه ها الفاظ ناشایست  است و بسیار تا بسیار بی حرمتی ها . اما اگر سری به مکان های ساده ای  که اعضاء کنگره در آن روی زمین های آسفالت و با حداقل هزینه ورزش می کنند بزنیم و حتی خانواده هایی که از نزدیک تماشا گر آنان هستند به وضوح خواهیم دید که چقدر این محیط ورزشی با بزرگترین و مجلل ترین مکان های ورزشی در بیرون متفاوت است .  تعیین کننده  این تفاوت اخلاقی همان آموزش جهان بینی است که در ورزش کنگره 60 جاری است  و مصرف کننده مواد مخدر در کنار درمان در فضای مناسب به تعادل می رسد و نقاط ضعف و قوت خود را پیدا می کند .
کنگره 60  ورزش را در حوزه درمان قرار داده ولی در حوزه ورزش قرار نگرفته است . یعنی ورزش را وارد کنگره کرده و وارد ورزش نشده . که این موضوع بسیار حائز اهمیت است . به این معنا که با قوانین و جهان بینی کنگره 60  ورزش می کنم برای سلامتی جسم و روان  با جهان بینی منحصر به خاص و عام . 

با احترام کمک راهنما مسافر علی کاظمی ( کارن )
نگارش : مسافر مجتبی

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: