به نام خدای هستی بخش

روز پنج شنبه 95/08/13جلسه سوم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی

 با نگهبانی مسافر علیرضا ، استادی مسافر مجید اعتباریان ودبیری مسافر سعید 

با دستور جلسه :"تجربه من از روشهای ترك و روش DST و بهترین راه "و

" جشن اولین سال رهایی مسافر ولی الله" 

 راس ساعت 17 آغاز به کارنمود.


کسانی که ترک می کنند حالشان مثل حال ما نیست و آرامشی که ما داریم و تغییراتی که در صور پنهان ما انجام شده ندارند و معمولا در فصل پاییز و زمستان خواب مواد می بینند. در ارتباطاتشان حرف از مواد نباید گفته شود چون حالشان بد می شود اما ما در کنگره این حالات را نداریم و همه را مدیون روش دی اس تی هستیم که آقای مهندس دژاکام ابداع کننده آن بودند .


 

سخنان استاد:

دستور جلسه اول تجربه من از روشهای ترک، موضوع بسیار بسیار مهمی است از این جهت که کلیه افرادی که اعتیاد داشتند و سالیان سال راه را گم کرده بودند و با وجود اینکه با تمام وجود می خواستند از این دام رها شوند اما راهکار مناسب یا روش درمانی مناسب به آنها ارائه نمی شد. شاید در اطرافیان و نزدیکان ما کسانی بودند که سرنوشت ناگواری را پشت سر گذاشته باشند .افرادی که می خواستند از این دام رها شوند و قطع مصرف می کردند،سقوط آزاد می کردند با انواع روشهای متداولی که وجود دارد دوست داشتند که مواد مصرف نکنند اما نمی شد.دلیل این عدم موفقیت ، ناآگاهی در خصوص چگونگی اعتیاد یا نداشتن تعریف درستی از اعتیاد بود.

ما در کنگره یاد گرفتیم معنای هر چیز را در خود اصل آن کلمه پیدا کنیم.خیلی ها تصور می کردند درمان اعتیاد یعنی کنار گذاشتن اعتیاد،یعنی قطع مصرف،یعنی انجام ندادن یک عادت رفتاری.و ان جی او های دیگر هر کدام تعاریفی برای خودشان دارند که اکثرا اعتقاد دارند اعتیاد یک بیماری مرموز و لاعلاج و پیش رونده است و درمان ندارد.در صورتی که ما که در کنگره هستیم و درمان شدیم . با این روش درمانی روز به روز ، ماه به ماه و سال به سال حالمان بهتر می شود و افرادی که از بیرون ما را می بینند شاهد این تغییرات بیرونی و درونی در ما می شوند.

امروزه روشهای غلط متداول با هزینه های بسیار گزاف برای ترک اعتیاد وجود دارد مثل روشهای URD و UROD ،رفتن پیش روانپزشکان و کیلینکهای ترک اعتیاد که در نهایت خودشان هم می دانند که این روشها جواب نمی دهد اما از آنجا که هر مصرف کننده حاضر است  هر چیزی را دستاویز قرار دهد و هر هزینه ای را پرداخت کند وهر کاری انجام دهد تا از این وضعیت نجات پیدا کند درخواست کننده برای این روشهای غلط هم هست.اما درمان انجام نمی شود و این تا زمانی بود که روش کنگره توسط آقای مهندس ابداع نشده بود. کسانی که ترک می کنند حالشان مثل حال ما نیست و آرامشی که ما داریم و تغییراتی که در صور پنهان ما انجام شده ندارند و معمولا در فصل پاییز و زمستان خواب مواد می بینند و در ارتباطاتشان حرف از مواد نباید گفته شود چون حالشان بد می شود اما ما در کنگره این حالات را نداریم و همه را مدیون روش دی اس تی هستیم که آقای مهندس دژاکام ابداع کننده آن بودند و علمی ترین روش درمان اعتیاد در دنیا همین روش است یعنی غیر از روش کنگره هیچ روشی جواب نمی دهد.

از آنجا که انسان از دو بخش صور آشکار و پنهان تشکیل شده ، تغییرات باید هم درصور پنهان و هم صور آشکار انجام گیرد یعنی هم فیزیولوژی بدن ،نوروترانسمیترها،ناقلهای عصبی و... وهم درون و روان و افکار انسانهاست که باید درمان شود تا فرد بتواند بدون هیچ مشکلی به زندگی ادامه دهد.

دستور جلسه دوم:اولین سالروز رهایی مسافر ولی الله

آقا ولی الله زمانی که وارد کنگره شد با اینکه ماه رمضان بود و من در شعبه مشغول آشپزی بودم اصرار داشت که من راهنمایش باشم و من پذیرفتم.واقعا مصرف قرص و متادون تخریب بسیار زیادی را روی ولی الله گذاشته بود و مثل افرادی که پارکینسون دارند دچار انواع امراض بود و در چهره اش تخریبها کاملا مشخص بود.حتی زمانی که رها شد من رهایی اش را قبول نداشتم چون حالش خوب نبود اما چهار ماه که از رهایی اش گذشت تازه حالش خوب شد. این را بدانیم که روش کنگره به زودی جواب نمی دهد چون وقتی پله ای کم می کنیم اثراتش را چند ماه بعد متوجه می شویم.کسانی که مصرف قرص دارند خیلی خیلی باید با راهنمایشان هماهنگ باشند چون سنگین ترین تخریب ،تخریب شیشه و قرص است.من خیلی خوشحالم که آقا ولی الله کاملا درمان شدند و الآن هیچ گونه عوارضی از زمان سو مصرف در او نمی بینم و این معجزه کنگره است و معجزه ی حرکتی است که خود ولی الله انجام داد.

هر کسی در کنگره رها نمی شود.قدرت و نیرویی که در ولی الله تجلی پیدا کرد باعث شد که ایشان به یک حیات جدید صعود کند و ایشان باید در جهت پیشرفت علم ودانش خود همچنان ادامه دهد و به کنگره وصل باشد.چون یک مسافر باید حداقل یکی دو سال بعد از درمانش به کنگره بیاید تا به رشد و درمانش کمک شایانی بکند.وقتی غل و زنجیرهایی در کنگره از دست و پاهایمان باز می شود ،پیوندهای دیگری در ما ایجاد می شود که الهی است و باعث ماندن و خدمت در کنگره می شود.آقا ولی الله در قسمت نشریات کنگره در حال خدمت هستند و همسفرشان هم در قسمت مرزبانی پارک در حال خدمت هستند. من به آقا ولی الله همسفرانشان و راهنمای همسفرشان تبریک عرض می کنم.

. پس از سخنان استاد , مشارکت مسافران وهمسفران و قرائت اوای کنگره 60 اولین سال رهایی  مسافرولی الله را با شور فراوان جشن گرفتیم

اعلام سفر مسافر ولی الله:

آنتی ایکس مصرفی : شیره،تریاک، متادون،قرص

مدت تخریب : 13 سال

مدت سفر : 15 ماه و 18 روز

روش درمان :DST همراه با داروی OT

رهایی : 1سال

رشته ورزشی:شنا


آرزوی مسافرولی الله :آرزو می کنم کنگره 60 توسعه پیدا کند و درهر شهر و یا شهرستانی یک شعبه داشته باشد تا در دسترس همگان باشد.

آرزوی همسفر نرگس :آرزو می کنم همه کسانی که راهشان را گم کرده اند راه کنگره را پیدا کنند و به رهایی برسند.

آرزوی همسفر شایان :آرزو می کنم کنگره 60 جهانی شود و همه به رهایی برسند.

آرزوی همسفر عرفان :آرزو می کنم کسانی که به رهایی نرسیده اند هر چه زودتر به رهایی برسند.

سخنان مسافر ولی الله :

خدا را شکر که من هم توانستم این جایگاه را حس کنم و تشکر می کنم از همه شما که در جشن تولد من شرکت کردید . از ابتدای ورود به دوره راهنمایی همیشه به دنبال بزرگ شدن بودم و همیشه فکر می کردم که از همه سر هستم . به دنبال بزرگ شدن بودم و وقتی دقت کردم دیدم بچه های بزرگتر از من سیگار می کشند و من بزرگ شدن را در سیگار کشیدن می دیدم پس شروع به سیگار کشیدن کردم و مقدمه رفتن به تاریکیها از همان جا شروع شد .در دوران دبیرستان حشیش و مشروب را امتحان کردم ولی لذتی را که می خواستم از این دو ماده نبردم و همینطور ادامه دادم که به تریاک رسیدم واین ماده تمام خواسته های مرا درابتدا فراهم کرد. یعنی اعتماد به نفس و قدرت به من داد و احساس کردم بزرگی ام را اثبات کردم ودر ادامه همین مواد باعث شد که سلامت جسم و روانم را از دست بدهم و جهان بینی ام را خراب کرد. یعنی هر سه ضلع مثلث درمان در من به حداقل رسیده بود و آنقدر تخریب بالا بود که دیگر متوجه زندگی ام نبودم. من 13 سال تخریب داشتم وبزرگ شدن بچه هایم را ندیدم و هیچ گاه نمی توانم خودم را ببخشم ،امیدوارم بتوانم جبران خسارت کنم .

مانند یک مرده متحرک زندگی می کردم فقط می خوردم،می خوابیدم و مواد مصرف می کردم . اواخر دچار توهم شده بودم و به این خاطر خانواده ام را خیلی عذاب دادم . دستور جلسه این هفته مناسب من است زیرا من همه روشهای ترک را امتحان کرده ام و همسفرم به امید اینکه من حالم خوب شود همه جا با من همراه بود و حمایتم می کرد. پیام کنگره را آقای زارع به من دادند امیدوارم هر کجا که هستند موفق باشند . وقتی که راهنمایم را انتخاب کردم به من گفتند باید هفته ای دو عدد سی دی گوش کنی ، ورزش کنی و ....من سالها بود که چنین کارهایی انجام نداده بودم  ولی قبول کردم. من به کنگره آمده بودم که فقط مواد را ترک کنم ولی اینجا انسان بودن و روش درست زندگی کردن را یاد گرفتم و همچنین خوب بودن و عشق ورزیدن را و من ممنون دار بنیان کنگره و آقای اعتباریان هستم.

حسی که امروز دارم با حس روز ازدواجم یکی است در این 13 سال روزهای خوب دیگری مثل به دنیا آمدن فرزندانم را داشته ام ولی هیچکدام را به خاطر تخریب مواد حس نکردم.

در آخر اولین تشکر را از پدر و مادرم می کنم که اینجا هستند خیلی برایم زحمت کشیدند و خیلی با اعتیاد من مبارزه کردند مخصوصا مادرم و امیدوارم بتوانم جبران خسارت کنم  از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم همچنین از راهنمای عزیزم که زحمات زیادی برایم کشیدند .از همسفرم تشکر می کنم که برایم بال پرواز بود واگر نبود شاید رها نمی شدم و از راهنمای همسفرم که آرامش را به خانه ما برگرداند واز ایجنت محترم و تمام عزیزانی که برای رهایی من زحمت کشیدند.

سخنان کمک راهنما همسفر مهدی :

من هم به نوبه خود اولین سال رهایی مسافر ولی الله را به خودش وهمسفرش و به دو پسرشان شایان و عرفان تبریک عرض می کنم و امیدوارم شال کمک راهنمایی را برگردن ولی الله ببینم.

همسفر عرفان :

من هم از راهنمای پدر و مادرم و راهنمای خودم تشکر می کنم.

همسفر شایان :

من هم از راهنمای پدر و مادرم و راهنمای خودم و آقای مهندس تشکر می کنم.

سخنان کمک راهنما همسفر نسیم:

خداوند را شکر می کنم که بار دیگر به من اجازه داد تا در این جشن شرکت کنم وتبریک عرض می کنم خدمت جناب آقای اعتباریان و همچنین آقای مهندس و راهنمای همسفران آقا و آقای ولی الله و همچنین خدمت خانم نرگس تبریک عرض می کنم و همچنین پدر و مادر آقای ولی الله.

پدر و مادر خیلی وقتها کاری از دستشان بر نمی آید بچه ها هم اشک نمی خواهند فقط دعا می خواهند تا خداوند اذن صادر کند برای درمان .

خانم نرگس برای اولین بار روز جشن همسفر وارد کنگره شد با حال بسیار بد و خراب . کنگره آمدن لیاقت می خواهد حتما هر کدام از ما که اینجا هستیم کاری انجام داده ایم که اینجا هستیم پس راحت کنگره را از دست ندهیم. این صندلی که اشغال کرده ایم را جدی بگیریم که اگر جدی نگیریم از دست می دهیم . خانم نرگس از روز اول تسلیم راهنما بود خیلی از رهجوها چشم می گویند ولی عمل نمی کنند  خانم نرگس به واقع همسفر را معنی کرد ،همسفر بار نیست ،اذیت و آزار نیست ،همسفر بال است برای پرواز. خانم نرگس بال پرواز بود اسوه صبر بود ومن هر چه را می گفتم انجام می داد وکسی که حرف راهنمایش را به عمل در بیاورد به آرامش می رسد.خدا قوت خدمت کمک راهنمایان و عرض تبریک به نرگس دارم وامیدوارم که هر دو عزیز را در دومین سال تولدشان با شال کمک راهنمایی ببینیم و به شایان و عرفان عزیز هم تبریک عرض می کنم.شایان و عرفان و پدر و مادر ولی الله باید به او افتخار کنند و بدانند که کار بزرگی انجام داده است.

سخنان همسفر نرگس :

خیلی خوشحالم که توانستم این جایگاه را تجربه کنم امیدوارم همه عزیزانی که در این جشن شرکت کردند این جایگاه را لمس کنند. روز اولی که وارد کنگره شدم حالم خیلی خراب بود و اصلا دلم نمی خواست که کسی متوجه شود که همسرم مصرف کننده است.همیشه هر کجا که می رفتم خنده برلب داشتم ولی از ته دل ناراحت و داغون بودم و هیچگاه نمی خواستم کسی این حال مرا درک کند .کنگره چیزهایی به من یاد داد که هیچ کجا ودر هیچ کتابی آن را ندیدم.كنگره به من یاد داد که عاشق باشم و بی دلیل عشق بورزم بدون هیچ توقعی، به من یاد داد که این شرایط زندگی نیست که حال مرا خوب می کند بلکه من در هر شرایطی که هستم باید خوب باشم.

از راهنمای عزیزم خانم نسیم تشکر می کنم که همیشه به من کمک کردند و همچنین از آقای اعتباریان که از وجودشان انرژی می گیریم مخصوصا مسافرم و همچنین از راهنمای فرزندانم آقای سلیمانی تشکر می کنم که آموزشهای زیادی به آنها می دهند و من این آموزشها را در آنها  می بینم و تشکر می کنم از همه شما که در این جشن شرکت کردید.

ضمنا در این جلسه با قرائت لوح سپاس و تقدیم ان توسط ایجنت شعبه به اقای مجید اعتباریان از زحمات چندین ساله  ایشان در اداره لژیون و پرورش  رهجو و کمک راهنما تقدیر شد.

 ازطرف اعضاء کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان کسب جایگاههای بالاتر وموفقیت روزافزون ایشان را در امر خدمت و اموزش از درگاه خداوند منان خواستاریم. 

همچنین  یك نفر از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودش را به سفر دوم اعلام نمودند:

نام مسافر:حسن-نام راهنما:آقای رسول صادقیان،آنتی ایكس مصرفی:تریاك-مدت سفر:11 ماه و 3 روز-داروی درمان:OT

تبریک خدمت رهایافتگان از دام اعتیاد و به امید رهایی و آزادی گمشدگان وادی اعتیاد

نویسنده:همسفر زهره و همسفر اعظم

تصویرگر:مسافر مجتبی

ویرایش: مدیر وبلاگ

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر وحید دوشنبه 17 آبان 1395 20:28
سلام و درود اولین روز پنجشنبه بود که اومدم کنگره وخیلی لذت بردم.اول بخاطر تولد یکسال رهایی دوست عزیزم ولی الله دوم بخاطر اینکه با بهترین دوست ورفیقم اومدم کنگره و سوم بخاطر اینکه تو جلسه ای شرکت کردم که اقامجید استادش بود.ولی الله جان تولد یکسال رهاییت را به خودت و خانواده دوست داشتنی ت تبریک میگم
مهدی شمس دوشنبه 17 آبان 1395 16:37
تبریک عرض میکنم خدمت ولی الله دوست عزیزم و خانواده محترمشان وهم چنین آقای مجید اعتباریان و خانواده بزرگ کنگره 60
علی رضا یکشنبه 16 آبان 1395 00:39
با سلام تبریک میگم به آقا ولی ا..بنظرمن از آقای مجیداعتباریان میشودیه کتاب نوشت 1کسی که اولین مسافر رهاشده درمان سیگاراصفهان بود2در رفتارش مهربانی صبروامیدواری کاملا مشخص بود3عدالت عمل سالم معرفت درکردارشان فریادمیزد4دنیایی ازاطلاعات بودند5اقامجیدباحس حال رهجورامتوجه میشدند6789...بقیه اش رو هرکس با ایشان برخوردداشته خودش بنویسه
جمعه 14 آبان 1395 23:30
باسلام و خدا قوت خدمت همه عزیزانی که خالصانه و مخلصانه در این مکان مقدس زحمت می کشند.
ببخشید این قضیه لوح سپاس از جناب آقای اعتباریان یعنی همان مراسم تجلیل و تودیع که برای همه به اون با شکوه برگزار شد؟؟؟
لطفا حتما پاسخ دهید؟؟؟
همسفر مانا جمعه 14 آبان 1395 21:30
تبریک عرض میکنم خدمت خانم نرگس ومسافر محترمشان و همچنین خانم نسیم وآقای اعتباریان .
تاباد چنین بادا .
مسافر امیر حسین جمعه 14 آبان 1395 16:36
تبریک ویژه به مسافر ولی الله وهمسفران محترمش برای اولین سالروز رهای
و تبریک به رها یافتگان
وخدا قوت به خدمتگذاران بخصوص قسمت سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic