به نام خدای هستی بخش

روز پنج شنبه 6/8/95 جلسه دوم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی

 با نگهبانی مسافر علیرضا ، استادی مسافر حسین ایوبی ودبیری مسافر سعید 

با دستور جلسه :"از فرمانبرداری تا فرماندهی "و" جشن یکمین سال رهایی مسافر محمد" 

 راس ساعت 17 آغاز به کارنمود.


مصرف کننده شدن من باعث شده بود که من از خانواده ام غافل شوم. پدرم چند سالی است که بیمار و خانه نشین شده است و من متوجه نشدم که پدرم کی بیمار شد،چند ماهی از سفرم می گذشت که یک روز وقتی وارد خانه شدم با مادرم روبه رو شدم ،چین و چروکهایی را در صورتش دیدم که تا آن روز ندیده بودم و یکباره احساس کردم که چقدر مادرم پیر شده است و تا آن روز واقعا نمی دیدم که چه بلایی سر خانواده ام آورده ام.


سخنان استاد:

اشخاصی که به کنگره وارد می شوند و مخصوصا سفر اولی هایی که می خواهند به رهایی برسند ، لازمه اش این دستور جلسه است .اگر تمام شاخصه ها وجود داشته باشد ولی فرمانبرداری نباشد غیر ممکن است که فرد به رهایی برسد . فرماندهی دو بخش است ، فرماندهی در صور آشکار و فرماندهی در صور پنهان .شخصی که دچار اعتیاد شده همه در مورد او این گونه فکر می کنند که اگر مواد به او برسد حالش خوب است و اگر مواد مصرف نکند حالش خوب نیست یا همه در مورد او این تصور را دارند که فرد لذت جویی است .ولی در اصل فرد مصرف کننده کسی است که فرماندهی شهر وجودی خودش را تقدیم اهریمن کرده است ومواد مخدر است که به او فرمان می دهد ، که با چه کسی رابطه داشته باشد ، چه جاهایی رفت وآمد داشته باشد وحتی چه چیزهایی بخورد وچه چیزی را نخورد !!!!

به دست گرفتن فرماندهی شهر وجودی قوانین وقواعد و راهکارهایی دارد، نمی توان یک مرتبه و یک شبه این فرماندهی را به دست گرفت ، باید مسیر آن طی شود .کسی که در حیطه فرمانبرداری از شیطان یا اهریمن است خیلی سخت می تواند خودش را جدا کند .در هر ضد ارزشی که انسان گیر کرده یعنی فرماندهی شهر وجودی خود را تقدیم شیطان کرده وبیرون آمدن از حیطه انسان خیلی مشکل است .وقتی تصمیم واقعی توسط فرد گرفته می شود نیروها ی الهی که منتظر این لحظه هستند ،به کمک او می آیند . اکثر اشخاص وقتی تصمیم قطعی را گرفته اند به کنگره راه پیدا کردند .

دلیل اینکه نیروهای شیطانی اجازه خروج آن شخص از اعتیاد یا هر ضد ارزش دیگر را نمی دهند این است که از او انرژ ی خود را به دست می آورند .انسانی که در نفس اماره قرار گرفته منبع انرژی خوبی برای نیروهای اهریمنی و شیطان است ، ولی وقتی انسان تصمیم قطعی را می گیرد نیروهای الهی وخداوند دست انسان را می گیرند .

فرماندهی در صور پنهان به این صورت است که مثلا من می خواهم یک تصویر ذهنی را برای خودم ایجاد کنم امکان ایجاد آن وجود ندارد وتصویری ایجاد می شود که شیطان یا اهریمن می خواهد .فردی می خواهد درمان شود وقتی در حیطه شیطان است نمی تواند تصویری که خودش می خواهد در ذهنش ایجاد کند ، تصویرذهنی برای او ایجاد می شود که مصرف مواد برای او لذت بخش بوده و بدبختی ها وسختی های مصرف را تصویر سازی نمی کند .

اما انسان ذاتا جایگاه و مقام فرماندهی را دوست دارد ، چه در صور پنهان وچه در صور آشکار .وقتی مقدار مصرف موادم را افزایش می دهم ، آن فرماندهی کمی را هم که به جسم خود دادم را از دست می دهم .برای رسیدن به فرماندهی بهای خیلی سنگینی را باید پرداخت کنم .

حضرت علی می فرمایند که جهان درون جهان اصغر است ، مطمئنا کسی که فرماندهی درون خود را دارد ، کمتر از پادشاهی دنیا نیست .هرنقض فرمان که صورت می گیرد فرماندهی را برای ما سخت می کند وآرامش را از ما می گیرد . وقتی در کار دیگران جستجو می کنیم ، وقتی درباره دیگران قضاوت می کنیم ،وقتی گمان بد می بریم ، وقتی سوال کننده را از خود می رانیم ،نقض فرمان می کنیم . وقتی درمانده ای به ما مرجعه می کند به او کمک نمی کنیم ، این یعنی نقض فرمان . بزرگترین نقض فرمانی که صورت می گیرد همان خمر است که پوششی است بر عقل  . نقض فرمان یعنی اینکه من هنوز سر ساعتی که با کسی وعده کرده ام حاضر نمی شوم و بهانه هایی برای بد قولی خود پیدا می کنم ..

کلام آخر یک سفر اولی برای رسیدن به رهایی باید از راهنما فرمانبرداری کند و اجازه این که در مورد کلام راهنما قضاوت کند را ندارد .باید بدون چون وچرا فرمانبرداری کند .

دستور جلسه دوم :  

روزی که محمد به کنگره آمد ، من آشنایی کوچکی با او داشتم ، حالتی که محمد داشت خیلی اسفبار بود .یکی از رهجوهایی که تغییر زیادی در او دیدم و اطرافیان  هم در او دیدند محمد بود .شاید این دستور جلسه مصداق محمد است .روزی که آ مد  مصرف شیشه وهروئین و متادون داشت وخانواده او تقریبا ناامید شده بودند ، ولی خدا را شکر پای او به کنگره باز شد و چیزی که به محمد خیلی کمک کرد فرمانبرداری او بود .الان هم همینطور است .همان روزی که لباس پوشیدنش مناسب نبود وقتی با او صحبت کردم فرمانبرداری کرد و با یک اشاره کوچک من تغییر کرد.چیز دیگر دوستانش بودند که می گفت آنها را دوست دارم ولی هر کدام مشکلات زیادی داشتند ، به او گفتم کلام وحرف ،کاری برای آنها نمی کند ، تو آنها را رها کن و به خودت برس .تا وقتی در وجود خود من اتفاقی نیفتد  و فرمان هایی را که می شنوم اجرا نکنم افرادی که مرا می بینند تاثیر نمی گیرند .خیلی از دوستانش بعد از محمد به کنگره آمدند چون محمد را دیدند .چون برای آنها درمان و رهایی محمد غیر قابل باور بود .چون محمد عمل سرلوحه کارش بود و باعث شد دوستانش که او را می دیدند و حال خوب او وموفقیت او را می دیدند ، به کنگره راه پیدا کنند . همه افراد نزدیک به او وخانواده اش از این همه تغییر محمد خیلی خوشحال بودند .

بدانیم که کنگره چه جایی است ودرمان در کنگره را شو خی نگیریم .به او و خانواده اش وهمه اعضا ء کنگره تبریک می گویم .

 پس از سخنان استاد , مشارکت مسافران وهمسفران و قرائت اوای کنگره 60 اولین سال رهایی  مسافر محمد را با شور فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر محمد:

آنتی ایکس مصرفی:الکل،حشیش،شیره،شیشه،هروئین

مدت تخریب : 8سال

روش درمان : DST

داروی درمان :OT

مدت سفر : 11 ماه

رهایی : 1 سال و 1 ماه

آرزوی مسافر محمد:

خیلی از افراد را من باعث اعتیادشان شدم آرزو می کنم که تمام دوستانی که در وادی اعتیاد هستند راه کنگره را پیدا کنند به خصوص دوستانی که من باعث اعتیادشان شدم و به حال خوش برسند .

 سخنان مسافر محمد:

تشکر می کنم از همه دوستانی که در جشن تولد من شرکت کردند و همچنین از راهنمای عزیزم و همه دوستانی که در سفر اول و دوم مرا همراهی کردند. اوایل سفر برایم خیلی سخت بود ،حدود دو سه باری ناامید و خسته شدم و خواستم که کنگره را رها کنم که چند باری راهنمایم و چند تن از دوستانم با من صحبت کردند و با امید دادن به من مانع از رفتنم شدند و همین ها باعث شد که من در کنگره بمانم و امروز لذت رهایی را بچشم .

14 سالم بود که با مواد آشنا شدم . انسانی بسیار نادان و ناآگاه بودم و فقط شنیده بودم که تریاک بد است . بار اول حشیش را امتحان کردم که خیلی از آن خوشم آمد و ادامه دادم به مصرف آن تا اینکه روزی با دوستانم به جایی رفتم که در آنجا چند نفری تریاک مصرف می کردند من هم استفاده کردم و آن روز با خودم گفتم اینقدر که می گویند تریاک بد است به نظر من خیلی هم خوب است و حس خیلی خوبی داشتم و گفتم حشیش چه بود که من مصرف می کردم مثل اینکه تریاک خیلی بهتر است و مدتی بعد شیره را امتحان کردم و این بار گفتم که چقدر نادان بودم که حشیش و تریاک مصرف می کردم شیره بهتر از آنهاست و این ماده برای من ساخته شده است. مدتی که از این ماده استفاده کردم عمل من بالا رفته بود و دیگر حس خوبی به من نمی داد و آنجا بود که به هروئین روی آوردم و بار اول که استفاده کردم گفتم کاش از اول همین ماده را استفاده می کردم و بعد از آن شیشه ........که این ماده تخریب بسیار بالایی را برایم به وجود آورد وحالا با اینکه دو سال است که شیشه مصرف نکرده ام باز هم هنوز بعضی از تخریبهایش در من وجود دارد .

مصرف کننده شدن من باعث شده بود که من از خانواده ام غافل شوم. پدرم چند سالی است که بیمار و خانه نشین شده است و من متوجه نشدم که پدرم کی بیمار شد،چند ماهی از سفرم می گذشت که یک روز وقتی وارد خانه شدم با مادرم روبه رو شدم ،چین و چروکهایی را در صورتش دیدم که تا آن روز ندیده بودم و یکباره احساس کردم که چقدر مادرم پیر شده است و تا آن روز واقعا نمی دیدم که چه بلایی سر خانواده ام آورده ام.

با اینکه دو سال است که به کنگره می آیم آنقدر بازپرداخت بدهی هایم زیاد بوده که تا به حال هنوز نتوانسته ام کاری برای پدر و مادرم انجام دهم ولی امیدوارم که بتوانم تمام این خسارات را جبران کنم. من نمی دانم که چه کار خوبی انجام داده ام که خداوند مرا از وسط جهنم به وسط بهشت هدایت کرد!!

در آخر از آقای مهندس وخانم آنی و آقای امین استاد جهان بینی تشکر می کنم ، تشکر می کنم از آقای حکیمی ، ایجنت شعبه آقای امینی و همه دوستانی که مرا حمایت کردند وهمه کمک راهنمایان محترم که از آنها درس گرفتم وهمچنین برادران هم لژیونی ام و تشکر ویژه از آقای ایوبی که زحمات زیادی برایم کشیدند من وقتی که به قبل برمی گردم متوجه می شوم که راهنمای عزیزم چقدر صبور بوده اند.

ضمنا در این جلسه تعدادی از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودش را به سفر دوم اعلام نمودند:

 نام مسافر: محمد-نام راهنما: آقای مهدی صدیقی_راهنمای همسفر: خانم سارا _آنتی ایکس مصرفی : هروئین _  مدت سفر: 16ماه  _ داروی درمان OT

نام مسافر: عباس- نام راهنما: آقای علی كاظمی -راهنمای همسفر :خانم مانا _آنتی ایکس مصرفی : تریاک _  مدت سفر:  12 ماه _ داروی درمان OT


نام مسافر: علی اکبر _ نام راهنما:آقای مهدی پوستی - راهنمای همسفر :خانم سارا _آنتی ایکس مصرفی : تریاک _  مدت سفر: 11  ماه  و  26 روز _ داروی درمان OT


 نام مسافر: امیر حسین  _ نام راهنما: آقای سالار خسرویان_ آنتی ایکس مصرفی : الکل و شیره_  مدت سفر:  10 ماه  و  6 روز _ داروی درمان OT 


نام مسافر: علیرضا  _ نام راهنما: آقای حسین ایوبی _ آنتی ایکس مصرفی : تریاک و شیره متادون الکل_  مدت سفر:  12 ماه _ داروی درمان OT

از طرف  اعضای کنگره 60   نمایندگی شیخ بهایی اصفهان این رهایی های زیبا را به ایشان و خانواده های محترمشان و راهنمایان گرامی شان تبریک عرض می نماییم و توفیق روزافزونشان را درامر خدمت وآموزش از خداوند بزرگ خواستاریم 

تا باد چنین بادا......

نویسنده:همسفر فاطمه ق و همسفر اعظم

عکس: مسافر مجتبیمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امیر حسین شنبه 8 آبان 1395 17:27
خدا قوت به همه خدمت گزاران
وتبریک به محمد عزیز و رها یافتگان
و خسته نباشید به کسانی که در سایت زحمت میکشند
به خصوص آقا مجتبی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic