خلاصه گزارش جلسه سه شنبه95/8/4
چهارشنبه 5 آبان 1395 ساعت 15:46 | نویسنده این مطلب : مسافر مسعود | ( نظرات )

به نام خداوند بخشایشگر مهربان

 سه شنبه 95/08/4 جلسه چهارم از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 شعبه شیخ بهایی

با نگهبانی  مسافرعلی ،استادی مسافر مجید و دبیری  مسافر رضا

با دستور جلسه: ",وادی دوم وتاثیرآن روی من"

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

ناامیدی باعث شد که ما به مواد مخدر رو آوریم وبه اعماق تاریکی ها فرو رفتیم .وقتی که بخواهیم از تاریکی ها به سمت روشنایی ها حرکت کنیم باید از یکسری پیچ وخم عبور کنیم، ولی راه باز است واین راه توسط کنگره باز شده است. کنگره و این وادی ها به ما می گوید که چطور از این پیچ وخم ها عبور کرده، تا دچار مشکل نشویم وبه روشنایی برسیم

((هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد هیچ کدام از ما به هیچ

نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.))

خلاصه سخنان استاد: منظور از هیچ مخلوق در عنوان وادی یعنی همه موجودات شامل: حیوانات ،جامدات ،گیاهان وانسان . هرچه خداوند در هستی خلق کرده بیهوده نیست و برای هرکدام یک مسئولیت وکاری در نظر گرفته شده است . اما درادامه گیاهان وحیوانات ازخود اختیاری ندارند واین فقط درمورد انسان صدق می کند ما انسانها اختیار داریم وتفکر می کنیم وبه دو دسته  تقسیم می شویم یک دسته فکر می کنیم که ما هیچی نیستیم وهیچ کاری ازما برنمی آید ویک دسته هم هستند که راه درست را انتخاب می کنند ودرست هم عمل می نمایند. حال ما که، در تاریکی ها قدم برداشتیم، همیشه این فکر غلط را داشته ایم وفکر می کردیم که ما به درد هیچ چیزی نمی خوریم وآخر آن هم ناامیدی بود که این از حقه های نفس می باشد. این ها همه یک توجیه برای خودمان است.

این وادی به ما می گوید در هرجایگاهی هستی ،تلاش خودت را بکن وناامید نباش، چون مشکلات همیشه هست ونیروی مطلق در آن راه به ما کمک خواهد کرد.

ناامیدی باعث شد که ما به مواد مخدر رو آوریم وبه اعماق تاریکی ها فرو رفتیم .وقتی که بخواهیم از تاریکی ها به سمت روشنایی ها حرکت کنیم باید از یکسری پیچ وخم عبور کنیم، ولی راه باز است واین راه توسط کنگره باز شده است. کنگره و این وادی ها به ما می گوید که چطور از این پیچ وخم ها عبور کرده، تا دچار مشکل نشویم وبه روشنایی برسیم که واقعا لذت ببریم. آن موقعی که خداوند انسان را خلق کرد، اختیار به او داد و دو راه را جلوی پایش قرارداد، یکی راه تاریکی و یکی هم راه روشنایی ها . این را هم درنظر داشته باشیم که ما دراین دنیا تنها وبدون پشتیبان نیستیم ولی جلب حمایت این نیرو ساز وکار خودش را دارد و باید از ضد ارزشها دوری کنیم ودر صراط مستقیم حرکت کنیم .

من مجید هم قبلا توسط اختیاری که داشتم راه تاریکی ها را برگرفتم وحال که با کنگره آشنا شدم .این مسائل برایم روشن شد و فهمیدم در تمام مشکلاتی که دارم باز هم خداوند به من کمک می کند.


بعضی از انسانها می گویند که ما به قدرت مطلق(خداوند)اعتقادی نداریم واصلا خداوندی وجود ندارد. اگر تفکر کنیم ما انسانها ازهیچ چیزی ،حتی از یک سلول موجود در بدن خودمان هم خبر نداریم وما نظارت وکنترل بر اداره ی  جسم خودمان را هم نداریم ،این وادی به ما می گوید چطور می توانی اعتقادی نداشته باشی، وقتی خودت هیچ علمی نداری ،حتی از یک سلول بدن خودمان خبر نداریم!!!!

ودرآخر اینکه:وقتی فهمیدیم که هستی وخداوند چه خدمتی به ما کرده است ،ما هم فکر کنیم که ما چه خدمتی درمقابل آن انجام داده ایم همانطور که کنگره چه خدمتی به ما کرده است وما چه خدمتی به کنگره کرده ایم.؟؟؟؟تهیه گزارش و عکس : مسافرمسعود

ویرایش: مدیر وبلاگ

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،

برچسب‌ها: وادی، دوم،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: