خلاصه عملکرد لژیون شماره 6 لژیون سرکار خانم نسیم دهقان
یکشنبه 25 مهر 1395 ساعت 23:31 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه عملکرد لژیون شماره 6 لژیون سرکار خانم نسیم دهقانی
موضوع:سی دی زخم عشق

اگر از زاویه ی درست واردبشوی و عبور کنی آن عشق شفاست و می تواند باعث بشود تا بدی های شخص بسوزد و خاکستر شود و از آن دوباره متولد شود وگرنه معدوم می شود و ممکن است از چرخه حیات خارج بشود........

آقای امین در این سی دی می فرمایند که کسی به من گفت شما در وادی های کنگره،کدام وادی را بیشتر کار می کنی؟ که در جوابش گفتم وادی چهارده چون واقعا این وادی را نمی فهمم و 2 الی 3 سال است که روی این وادی کار می کنم.مسئله عشق آنقدر معاما در آن وجود دارد که خیلی ها فکر می کنند که اصلا عشق یک چیز تخیلی است و روی زمین  جایی برای عشق ورزی نیست، ولی عملا این طور نیست،و آن چیزی که لازم است فراهم بشود  دانش انسان نسبت به آن مقوله است که اگر دانش  و شناخت آن موضوع را، بالا ببرد آن موقع قضیه شکلش عوض می شود.

حالا به چه طریق؟من در کودکی خودم در مهد کودک اکثرا کارتون زیبای خفته را می دیدم  و من خیلی خوشم می آمد ،گاهی مثلا یک کارتون  را 15 بار دیده ام و یکدفعه متوجه می شوم که این کارتون و شخصیت و داستان هایی که در آن بودند چرا هیچ وقت کهنه نمی شوند و همیشه آن تازگی خودشان را دارند؟ علت آن این است که اینها در درون ما زندگی می کنند و تا موقعی که ما زنده هستیم آنها هم زنده هستند  و مفهوم دارند .

این سی دی راجع به ضربه هایی است که انسان در محبت ممکن است تجربه کند وقتی موج عشق در انسان  به وجود بیاید همراه با خودش خلق و زایش دارد  و کسی که مجذوب می شود  شروع می کند به خودسوزی و فقط در مثلث عشق، ضلع جاذبه را تقویت می کند ولی در عشق باید مثلث  عشق کامل باشد.

خیلی ها در مدت کوتاهی نقاش یا هنرمند می شوند در صورتی كه اگر می خواستند به کلاس بروند باید دو سالی صبر می کردند  ولی وقتی عاشق یک حرفه  یا کار می شوند خیلی سریع آن را یاد می گیرند که این معجزه عشق است.

عشق باعث شفا  و درمان می شود نرسیدن هم می تواند مرحله ای از عشق  باشد. ولی اینطور نیست  که برخی تصور می کنند  که عشق یعنی نرسیدن ،آقای مهندس هم چندبار عمل ترک را انجام داد ولی به درمان قطعی نرسیدند ولی آن هم جزئی از مسئله درمان و رسیدن بود.پس در عشق هم در یک مقطعی از عشق نرسیدن هستش،مثل اینکه کتابی را باز کنیم و ببینیم که خوب این نرسیدن است و بعد کتاب را ببندیم و بگوییم که کل داستان نرسیدن است.

در کارتون زیبای خفته شاهزاده ای به دنیا آمد ،شاهزاده به معنی انسان در مرحله بالا است و انسان تکامل یافته به معنی بچه شاه است. سه فرشته که تمثیل نیروهای الهی هستند هم می آیند كه در روز تولدش به شاهزاده هدیه بدهند،فرشته  اولی به شاهزاده زیبایی را هدیه می دهد و فرشته دومی صدای زیبا را به او هدیه می دهد و فرشته سومی  تا می خواهد هدیه را به او بدهد جادوگر (تمثیل اضداد) از راه می رسد و می خواهد هدیه را بدهد و همه می ترسند چون می دانند هدیه ی آن چیز خوبی نیست. می خواهند او را بیرون کنند ولی نمی توانستند آن را بیرون کنند چون علمش را ندارند،جادوگر می گوید  هدیه من  این است که تو در سن 16 سالگی انگشتت با سوزن نخ ریسی زخم می شود و تو می میری جادوگر می رود آنها می دانستند که جادوگر آنقدر نیرومند است که این کار را می کند،فرشته سومی می گوید که من نمی توانم خنثی اش کنم چون من توانم نمی رسد ولی می توانم کاری بکنم که به جای اینکه بمیرد به خواب برود و تا وقتی که عشق واقعی اش  پیدا بشود او می تواند طلسم را بشکند و او را بیدار کند.

پادشاه تمام چرخ های خیاطی  را می سوزاند(همان کاری که برای درمان اعتیاد می کردند که مواد فروش ها را بگیرند و مواد ها را بسوزانند) و دومین کار این است که شاهزاده را به جایی بفرستد که کسی دستش به او نرسد،شاهزاده را در دهاتی می برند و سالها می گذرد و شانزدهمین سال تولد شاهزداده را هم جشن می گیرند و می گویند که شاهزاده را بر می گردانیم و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود و یک نفری هم پیدا می کنند که شاهزاده دوستش داشته باشد، جادوگر آنها را پیدا می کند و طلسم را اجرا می کند  و پسر را زندانی می کند و به پسر می گوید که بعد از صد سال با بوسیدن شاهزاده می توانی او را از خواب بیدار کنی.

فرشته ها پسر را آزاد می کنند و به پسر شمشیر شهامت و عدالت و سپر پاکدامنی  و صداقت را هدیه می دهند. جادوگر موانع زیادی جلوی راه پسر می گذارد ، جادو گر تمثیل اضداد است اضداد می تواند مادر من ،مادرشوهر من،مسافر من،بچه ی من و .... باشد ولی من باید علمش را داشته باشم كه چه عكس العملی را نشان بدهم.

این داستان همه تمثیل بود ولی تمثیل موانع بیرونی مثل مشکلات ،سختی ها ،مشکلات اقتصادی و....نیست اینها همه موانع درونی است همه بدی های معشوقه اس ه هایم پیدا می کنند که شاهزدت آن باران تیر و سنگ و خار تمثیل این است كه در واقع کسی که دوستش داری در کنار آن ویژگی های الهی و زیبایی كه دارد یکسری بدیها و حس های بدی هم پشت تمامی لایه های آن شخص وجود دارد كه در آن شخص به خواب رفته .یعنی آن فستیوال که در وادی چهاردهم صحبت شد که انقدر صدای خرس ها ،فیل ها  و پلنگ ها زیاد است که صدای بلبل ها و شاپرک ها به گوش نمی رسد و اصلا صدای آنها را قطع میکند .

در درون انسان هم همینطور است آن خارها ،همان بدی های معشوقه ،همان تندی های معشوقه است که اگر تو عاشق هستی نباید تندی را با تندی جواب دهی ،نباید با او درگیر شوی و اگر توهین به تو کرد نباید شخصیتش را له کنی، چون تو عاشقی و سخن عشق با عشق است نه با معشوق ،نباید سریع شخصیت طرف مقابلت را بمباران کنی باید سکوت کنی شاید کسی این کار را بکند و آخرش یک کارت صد آفرین باشد و یا هیچ چیز دیگری نباشد ولی آن شخص را تبدیل به انسانی می کند که کاملا با قبلش فرق می کند.

خلاقیت بیشتر،آرامش و اعتماد به نفس بیشتر و آموزش هایی که دراین راه یاد گرفته ایم ،به ما كمك می كند كه عاشق با بدیهای معشوقه روبرو بشود ولی کینه،نفرت نداشته باشد وسکوت کند تا به عشقش برسد.(که عشق آسان نمود اول...............ولی افتاد مشکل ها)

گاهی ممكن است وسط راه عاشق دل بکند و سراغ فرد دیگری برود ،باید دانست كه انسان باید در هر شرایطی  سپر پاکدامنی و صداقتش را حفظ كند حتی اگر معشوقه اش آنطور كه می خواهد نباشد.

یعنی اگر شما به دنبال عشق هستید و خواهان عشق باید این مراحل را طی کنی و برای همه این قانون است عشق را مفت و مجانی به هیچکس نمی دهند و باید از موانع و آتش ها شخص عبور کند و آن شمشیر شهامت را داشته باشد یعنی در آن خواسته ثابت قدم باشیم و بدانیم اگر این کارها را انجام بدهیم شاید به هم نرسیم اما آن هم جزئی از رسیدن هست.

اصولا عشق همان گوهر وجودی انسان هست  و همیشه باید وقتی که این ها را طی کرد عقل،عشق و ایمان را هم خوب بفهمد و در مسئله عشق پیاده کند یعنی این سه مورد باید  با هم اجرا شود.

آقای امین در ادامه می فرمایند:

پرنده ای افسانه ای هستش که یکی سیمرغ و یکی هم ققنوس که ازآتش زاده می شود و آن هم آتش عشق است که وقتی می خواهد بمیرد آنقدر بال می زند  تا در آن آتش خودش تبدیل به خاکستر می شود و از آن خاکستر باز چیز دیگری متولد می شود اگر انسان از عشق زاده بشود با عشق هم از دست می رود و در سفر تاریکی آن  عشق و محبت را از دست می دهد و نابود می شود و دوباره  از آن نقطه نیستی دوباره شروع می کند و به عشق می رسد .

یعنی از مرحله ای به مرحله ای دیگر ساختارش با ساختار قبلی بسیار فرق می کند و در مسیر عشق این اتفاق می افتد  و این اصولا بد نیست.

گویم ات شرط بلا از زخم عشق                                           خواه شما یا بی و یا معدوم عشق

اگر از زاویه ی درست وارد بشوی و عبور کنی آن عشق شفاست و می تواند باعث بشود تا بدی های شخص بسوزد و خاکستر شود و از آن دوباره متولد شود وگرنه معدوم می شود و ممکن است از چرخه حیات خارج بشود.

نگارش متن:همسفر فاطمه ج 

 

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس چهارشنبه 28 مهر 1395 22:49
تشکر فراوان از خانم نسیم راهنمای خوبم بابت آموزش هایشان در لژیون وممنون بابت این سیدی زخم عشق
وخدا قوت به خانم فاطمه ج
همسفر سارا چهارشنبه 28 مهر 1395 22:27
بسیار عالی بود
سپاس و خداقوت خدمت خانم نسیم عزیز و اعضای لژیون ایشان
خانم فاطمه عزیز خداقوت وسپاس از تمام زحمات شما
شاد و پیروز باشید..
همسفر زهره سه شنبه 27 مهر 1395 19:07
با تشكر از خانم نسیم عزیز.بسیار آموزنده بود خصوصا قسمتی كه می گوید نرسیدن هم جزئی از رسیدن است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو