گزارش لژیون (شماره 4)کمک راهنما آقای علی جمالی
شنبه 17 مهر 1395 ساعت 21:35 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )
به نام خالق زیبایی

گزارش لژیون (شماره 4)کمک راهنما آقای علی جمالی روزسه شنبه مورخه 95/07/12

با دستور جلسه : وادی نهم بخش سومتغییر دادن انسانها واقعاً کار سختی است و تغییر دادن خودمان هم کار سختی است ولی امکان پذیر است. خیلی ها آمدند و وارد کنگره شدند که حالشان و وضعیتشان خراب بود و در ضد ارزشها غوطه ور بودند که شاید تصورش برای من و شما سخت باشد ولی امروزدر جایگاههای مختلف مشغول خدمت هستند و زندگی شان به سامان رسیده و بنده خوب خدا شدند. پس امکان پذیر است. باید کمی هم تحمل کرد .


درابتدا استاد فرمودند :

سقف نقطه تحمل جایی است که سیستم دچار دگرگونی می شود انسان هم از لحاظ جسمی و فیزیولوژی نقطه تحمل های مخصوص خودش را دارد و هم از لحاظ حس و نیرو نقطه تحمل ها متفاوت است.

انسانها دارای نقطه تحمل متفاوت هستند که اکثراً کسب کردنی است.

چه در بخش جسمی و فیزیولوژی و چه در بخش حس و صور پنهان ما نقطه تحملهایمان متفاوت است و در این وادی می خواهیم آن را در جهت  مثبت  بالا ببریم.

همه موضوعات با نقطه تحمل سر و کار دارند.

ما بدنبال این هستیم که نقطه تحملمان را در برابر مصرف نکردن مواد بالا ببریم و بالعکس نقطه تحملمان را در برابر مصرف کردن پایین بیاوریم ، هم از لحاظ جسمی و فیزیولوژی و هم از نظر صور پنهان. چون اعتیاد هم روی صور آشکار و هم روی صور پنهان تاثیر می گذارد.

بالابردن نقطه تحمل دو پارامتر نیاز دارد:            1- زمان                  2- تکرار منظم موضوع

نکته ای که هست وقتی نقطه تحمل را در جهت منفی بخواهیم بالا ببریم خیلی ساده است ولی وقتی در جهت مثبت می خواهیم بالا ببریم به این سادگی نیست. مثلاً  مصرف موادمان را براحتی و سادگی افزایش دادیم و با لذت هم همراه بود.

سختی بالا بردن نقطه تحمل در جهت مثبت در این است که ما نیاز به دانائی و آموزش و تجربه و تفکر داریم.

در ادامه فرمودند: تغییر دادن انسانها واقعاً کار سختی است و تغییر دادن خودمان هم کار سختی است ولی امکان پذیر است. خیلی ها آمدند و وارد کنگره شدند که حالشان و وضعیتشان خراب بود و در ضد ارزشها غوطه ور بودند که شاید تصورش برای من و شما سخت باشد ولی امروزدر جایگاههای مختلف مشغول خدمت هستند و زندگی شان به سامان رسیده و بنده خوب خدا شدند. پس امکان پذیر است. باید کمی هم تحمل کرد .

ما با انسانهای عادی تفاوت داریم انسان عادی اگر یکی دوبار هم مواد مصرف کند طول می کشد تا نقطه تحملش نسبت به مصرف مواد بالا برود ولی ما که مصرف کننده بودیم حتی اگر به رهایی هم رسیده باشیم و یکبار مصرف کنیم باز هم به وادی اعتیاد برمی گردیم چون بدن ما مواد مخدر را می شناسد و نقطه تحملمان سریع بالا می رود یعنی بلافاصله واکنش نشان می دهد و جایگزین می شود.

انسان اگر در یک مسیر اشتباه می افتد که به فرض بر اساس نادانی و جهل باشد اگر هزار بار هم اون مسیر را برود باز همان مسیر را تکرار خواهد کرد مثلاً اگر کسی در کنگره بیاید و چند ماه نتیجه نگیرد و نتواند خودش را با کنگره وفق دهد باید بگردد در درون خودش اشکال را پیدا کند یعنی تا مشکل را در خودش حل نکند به نتیجه نمی رسد.  بستری که پارتی بازی و بی عدالتی در آن نیست همین کنگره است.

پس اگر چیزی می بینیم و فکر می کنیم که بی عدالتی است یا نقطه سیاهی است علت خودم هستم هزاران نقطه سفید را نمی بینیم ولی یک نقطه سیاه را می بینیم که به نظر من سیاه است و شاید اصلاً سیاه نباشد.

اصولاً انسان هر چیزی را بر اساس ضدش می شناسد. غم و شادی را ضد هم می داند و می فهمد یعنی اگر همیشه شادی بود غم را نمی فهمید و یا بالعکس. خوبی هست که بدی را می فهمیم و بدی هست که خوبی را می فهمیم.

بنابراین درک ما از هستی بواسطه وجود اضداد است، هم نیروهای مثبت و هم نیروهای منفی. کسی که بیمار است قدر سلامتی را می فهمد ولی تا وقتی سالم است قدر آن را نمی داند.

متاسفانه انسان موجودی فراموشکار است البته در غم از دست دادن عزیزان فراموشی خوب است ، ولی جایی که آدم سختیهایش را فراموش می کند و قدر راحتی را نداند خوب نیست.

پس وجود اضداد لازمه زندگی است تا درک ما بالا برود ولی اگر درکمان بالا نرفت یعنی آنرا نفهمیدیم.

نیروهای بازدارنده از دیدگاه بالا نقش مکمل را دارند یعنی تکمیل کننده. نیروی منفی و مثبت هم دقیقاً  همین کار را با هستی می کنند و حیات را تکمیل می کنند ، شما نمی توانید انتظار داشته باشید که همیشه خوشی و راحتی باشد و بدیها و مشکلات و سختیها نباشد.

در پایان فرمودند: لوپ کلام وادی این است که نقطه تحمل در همه موضوعات برای ما خیلی اهمیت دارد  همچنین در سر شاخه آن یعنی مسئله اعتیاد، که باید نقطه تحملمان را در مسائل مثبت بالا ببریم. مشکلات ، سختیها و ناملایمات زندگی هیچگاه تمام نمی شود ، خوبی این مشکلات این است که اگر بتوانیم از سد آنها بخوبی بگذریم و حلشان کنیم چون زندگی بر پایه اضداد بنا شده ، درک و لذت و همراهی من با حیات و زندگی بالاتر و بیشتر می شود. منبع : وب لژیون مسافر علی جمالی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرحمید دوشنبه 19 مهر 1395 19:40
خدا قوت خدمت علی آقا و آقا مجتبی بسیار آموزنده بود.
مسافر محمود یکشنبه 18 مهر 1395 14:08
سلام بسیار عالی بود.شاد و سربلند باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic