گزارش جلسه خصوصی همسفران با دستور جلسه:لژیون مالی و جشن گلریزان
سه شنبه 13 مهر 1395 ساعت 12:42 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام او كه بخشندگی آموخت

روز دوشنبه95/07/12جلسه هشتم از دور دهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه

 شیخ بهایی با نگهبانی همسفرلیلا ،استادی همسفر مهین و دبیری همسفر اعظم

 با دستور جلسه:ل‍ژیون مالی و جشن گلریزان

راس ساعت15آغاز به کارنمود.

 من خیلی پول در می آوردم و خیلی هم خرج می کردم.به هر نیازمندی که می دانستم کمک می کردم اما امامزاده ای نبود ،زیارتگاهی نبود که من آنجا نروم و التماس نکنم که خدایا  آرامشم بده.و همیشه با خودم می گفتم: چرا من با اینکه این همه کمک می کنم آرامش ندارم!! چون نمی فهمیدم که پشت این پول خرج کردن منیت است، خودخواهی است،....و کنگره درسهایی به من داد که هیچ کجای دنیا من نمی توانستم این درسها را بگیرم.

.ما مثل یک پرنده می مانیم پرنده ای که فقط باید به اندازه قوت و قوّت خودش دانه از زمین جمع کند و بقیه اش بار اضافه است و اجازه پرواز نمی دهد.

=============== 

امروز من بسیار خوشحالم.دستور جلسه امروز لژیون مالی است.در سال 92 دستور تشکیل لژیون مالی از طرف آقای مهندس داده شد و من سعادت این را داشتم که در این لژیون مالی شرکت کنم نزد آقای مهندس رفتم و گفتم من افراد زیادی را در بیرون از کنگره می شناسم که  ثروتمند هستند و می توانند به کنگره کمک کنند و ایشان فرمودند که کنگره خودش به اندازه ی کافی ثروتمند دارد و نیازی نیست که این کمکها از بیرون وارد شود.

در سی دی شکرگزاری یک نفر از آقای مهندس پرسیده بودند که شما دورنمای کنگره را چطور می بینید؟ و ایشان فرموده بودند که من افق بسیار بزرگی را برای کنگره می بینم و طی چند سال آینده علم کنگره جهانی می شود و الآن بعد از 6 سال می بینیم در مهمترین و بزرگترین مجله امریکایی عنوان می شود کنگره 60 به عنوانNGO برتر و تنها و تنها و تنها مرکز درمان اعتیاد است.پس این علم در حال جهانی شدن است.حالا دستور جلسه امروز به این مفهوم نیست که بخواهیم به زور پولی از کسی بگیریم کنگره اگر می خواست از ما پولی بگیرد همان روز اول که با حال خراب وارد می شدیم از ما می گرفت و سر سال هم که می شد می گفت شما درمان شدید بروید به سلامت.


من تجربه خودم را می گویم من سی سال کار کردم و هیچ کدام از اطرافیانم هم به اندازه من پول در نمی آوردند من خیلی پول در می آوردم و خیلی هم خرج می کردم.به هر نیازمندی که می دانستم کمک می کردم اما امامزاده ای نبود ،زیارتگاهی نبود که من آنجا نروم و التماس نکنم که خدایا  آرامشم بده. چرا من با اینکه این همه کمک می کنم آرامش ندارم!! چون نمی فهمیدم که پشت این پول خرج کردن منیت است، خودخواهی است، خودنمایی است، برای تامین نیازهای خودم است و به همین دلیل بود که حالم خراب بود و آرامش نداشتم.امروز که دارم با شما حرف می زنم یک دهم آن درآمد را ندارم اما کیفم همیشه پر از پول است و آرامش دارم و شبها به راحتی می خوابم.چرا؟! چون آمدم کنگره و کنگره درسهایی به من داد که هیچ کجای دنیا من نمی توانستم این درسها را بگیرم.

امروز من به عنوان یک همسفر می خواهم بدانم کنگره چه حمایتی از من کرده است؟اولین حمایت کنگره این بوده که واژه معتاد را از روی مصرف کننده ی من برداشته،قبلا وقتی من بیرون می رفتم همه می گفتند این زن این معتاده است،دختر این معتاده است و...اما وقتی وارد کنگره شدم گفتند شما مسافرید و شما همسفرید و کنگره این بها را به من داد و اینطور از من حمایت کرد و اعتماد به نفس از دست رفته ی من را به من برگرداند.دومین حمایتی که از من کرد وقتی وارد شدم گفتند اینجا فقط  پول شربت OT را باید بدهی و هیچ پول دیگری نیاز نیست بدهی.

منِ نوعی 6 سال است به کنگره می آیم، آموزش دیدم،صندلی اشغال کردم،از فضای کنگره ،روشنایی کنگره استفاده کردم و ... .اینجا به من نمی گویند پولی بده اما وظیفه من چیست؟؟

هر چیزی در کنگره یک شکل آشکار دارد یک شکل پنهان.شکل آشکار این دستور جلسه این است که وجدان من بیدار شود. آمدم درمان شدم اما فراموش کردم. چون انسان ذاتا فراموش کار است اما بد نیست سری به گذشته مان بزنیم ببینیم چطور زندگی می کردیم.هر کدام از ما در طی یک سال که به کنگره بیاییم تقریبا 12 میلیون تومان هزینه مان است کدام یک تا به حال این پول را پرداخت کردیم؟کنگره رحمتش را از جای بیکران می گیرد،کنگره پولش را از خدا می گیرد. تمام برنامه ریزی های کنگره با تفکر است و اما شکل پنهانش،هر موقع در تفکر انسان پول جای عشق و محبت را بگیرد ایمان داشته باشید که فقط و فقط بدبختی ،رنج و ناراحتی نصیبش می شود.

حکایتی است از بایزید بسطامی به این شرح که بایزید خیلی به خانه خدا می رفته یک بار که می خواست به خانه خدا برود تصمیم می گیرد از هر شهری که رد می شود نزد شیخ آن شهر برود و درسی بگیرد، وارد بصره که می شود نزد شیخ بصره می رود و می گوید: ای شیخ، درسی به من بده.شیخ می گوید: کجا می روی؟بایزید می گوید:می روم خانه خدا .شیخ می گوید: چقدر پول داری؟بایزید می گوید: 200 سکه.شیخ می گوید:200 سکه را به من بده و هفت دور، دور من طواف کن.خانه کعبه خانه ی احسان خداست ولی خانه ی دل من خانه ی نور خداست. خدا در دل انسانهاست .

وقتی من حاضر نیستم بگذرم چطور می خواهم دریافت کنم! ما نمی دانیم تولدهایمان چقدر بوده و مرگهایمان چقدر بوده؟ نمی دانیم از کجا آمدیم و به کجا می رویم؟نمی دانیم چند تا مرگ را تجربه می کنیم چند تا تولد را؟فقط این جهان را می بینیم .ما مثل یک پرنده می مانیم پرنده ای که فقط باید به اندازه قوت و قوّت خودش دانه از زمین جمع کند و بقیه اش بار اضافه است و اجازه پرواز نمی دهد.یک انسان وقتی غذایی اضافه تر از آنچه که نیازش است می خورد احساس کسلی و تنبلی می کند.به دست آوردن مال چزئی از آموزشهای کنگره است ولی در حدی که برای خودمان مکفی باشد بقیه اش را باید بخشید تا ندهی نمی گیری!این سوال برای خیلی ها پیش می آید که چرا بعضی ها اینقدر پولدار هستند و بعضی ها اینقدر بی پول؟ قانون هستی عمل و عکس العمل است.آن شخص که امروز پولدار است قطعا بخشیده و آن کسی که امروز بی پول است قطعا در جایی نبخشیده.

حالا بخشیدن و نبخشدن به نظر من، به ترس من بستگی دارد.می ترسم اگر این پول را بدهم بعدش چه کار کنم؟ لازم نیست میلیونی کمک کنی اگر نداری به اندازه یک آجر هم کمک کنی کافی است.برای اینکه تا از خود نگذری به خود نرسی.ای انسان تا نبخشی نمی توانی خودت را پیدا کنی.

در سال جدید آقای مهندس هدف کنگره را خرید زمین آکادمی گذاشتند.چرا آقای مهندس می خواهند این کار را بکنند و علم کنگره را می خواهند گسترش دهند و چرا می خواهند از پزشکان و روانپزشکان خارجی دعوت کنند که بیایند و علم درمان اعتیاد را یاد بگیرند؟برای اینکه ما انسانها همه مسافریم همه دوست و عشق و محبت همدیگر هستیم و فرقی نمی کند که اهل کدام کشور باشیم.چون در تمام دنیا مصرف کننده هست و این فقط درد من و شما نیست.

اگر آقای مهندس اراده کنند تمام دنیا حاضرند پولهای کلانی را بابت این علم کنگره بدهند و آن را دریافت کنند چون اعتقاد دارند که اینجا تنها مرکز درمان اعتیاد است و سندش بیست هزار نفر درمان شده است.کنگره نیازی به تبلیغ ندارد نیازی به خودنمایی ندارد.تبلیغش درمان شده هایی هستند که الآن دارند در مقاطع بالای تحصیلی ،هنری،ورزشی و... کار می کنند.

من به عنوان یک انسان امکان ندارد که چیزی را به دست بیاورم که قبلا نبخشیده باشم.

سبدی که در جلسه به گردش در می آید کفاف مخارج جلسات رامی دهد اما امسال سال خرید زمین آکادمی است من به عنوان همسفر اگر آموزشی گرفته باشم باید بتوانم در گلریزان امروز شرکت کنم.من همیشه با خودم می گویم خدایا چرا من اینقدر کنگره را دیر پیدا کردم. هیچ کدام از ما هنوزنمی دانیم اینجا کجاست، هیچ کدام ازما هنوز آقای مهندس را نشناخته ایم! وقتی من امروز می بینم بچه ام شاد است، همسرم شاد است، وقتی می بینم خودم شاد هستم ،دیگر عصبانیت ندارم، دیگر پرخاشگری ندارم می گویم الهی شکر.من تا قبل از کنگره چیزی ازصورپنهان نمی دانستم چیزی از جهانهای پس از مرگ نمی دانستم. اگر در این جهان فیزیکی نتوانم خودم را درست کنم نتوانم حتی یک عشق را درک کنم ،کی می خواهم این کار را انجام دهم؟!

در تمام شعب زده اند از پذیرش تازه واردین معذوریم. یک لحظه خودم را بگذارم جای آن بیچاره ای که مصرف کننده ی شیشه دارد،یک لحظه خودم را بگذارم جای دختر بزرگی که از پدرش خجالت می کشد،یک لحظه خودم را بگذارم جای کسی که جوانش دارد جلوی چشمش پر پر می شود.

امروز جشن گلریزان است اما کسی شما را اجبار نمی کند که پولی بدهید حتی اگر چیزی هم ندهید دستتان را می بوسیم پس هر کدام خواستید که با عشق ومحبت ببخشید می توانید دستتان را بالا بگیرید.

 پس از سخنان زیبای استاد و مشارکت همسفران ،جشن گلریزان بخش همسفران شعبه شیخ بهایی بسیار باشکوه برگزار شد.از تمامی عزیزانی که در این جشن بسیار آموزنده و باشکوه شرکت کردند و سعادت و لیاقت این را پیدا کردند که با عشق کمک کنند و سهمی در احیای انسانها داشته باشند کمال سپاسگزاری را داریم.

نویسنده:همسفر زهره

تصویرگر:همسفر فهیمه

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فرزانه چهارشنبه 14 مهر 1395 17:38
خدا قوت گلریزان ماعطر سخاوت ومحبت رادراسمان وزمین پراکند افرین بردستان بخشنده ی همه ی عزیزان
امیرحسین-امین گلی چهارشنبه 14 مهر 1395 10:03
عرض سلام و خداقوت خدمت استاد جلسه خانم مهین كه خیلی خیلی زیبا و با حس خیلی خوبی صحبت كردند من درسهای زیادی از صحبتاشون گرفتم و خیلی لذت بردم و همچین عرض خدا قوت خدمت خانم زهره كه این حسو به بهترین وجه ممكن منتقل كردند همیشه موفق و پیروز باشید
یک همسفر سه شنبه 13 مهر 1395 19:05
خدا قوت به خانم زهره و فهیمه.از خانم مهین هم به خاطر جلسه پربارشان سپاسگزارم.
همسفر مانا سه شنبه 13 مهر 1395 16:15
خدا قوت به خانم مهین به خاطر جلسه ی خوبشون وتشکر از همه عزیزانی که در این جشن شرکت کردند .
همسفر حدیث سه شنبه 13 مهر 1395 15:33
خدا قوت به خانم مهین عزیز به خاطر جلسه خوبشون وخانم زهره وخانم فهیمه امیدوارم همیشه موفق وشاد باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات