گزارش جلسه عمومی پنج شنبه مورخ95/7/8 لژیون مالی
جمعه 9 مهر 1395 ساعت 20:42 | نویسنده این مطلب : مسافر مسعود | ( نظرات )

به نام خدای بخشنده ومهربان

روز پنج شنبه95/07/08 جلسه دوازدهم از دور دهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی 

با نگهبانی مسافر مهدی ، استادی مسافر آقای امین گلی  ودبیری مسافر جواد با 

دستور جلسه" لژیون مالی "  راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


هرتفکری که ما نتوانیم به اجرا درآوریم ،مانند کتابی است که درقفسه های کتابخانه ،خاک می خورد وهیچ موقع ای نمی توانیم ازمنابع ومنافع آن تفکر و طرح استفاده کنیم. ما وقتی که رسیدیم بهNGOخودمان که کنگره60باشد،اصول تفکری که این سازمان را پشتیبانی می کند،درقالب مثلث های مختلف ،هم شرح وظایف وهم خط مشی و اختیاراتش را ترسیم می کند.

خلاصه سخنان استاد:

بسیارخوشحالم که امروز خداوند توفیق خدمت کردن را ازطریق نگهبان جلسه به من عطا فرمود.

همه  ما در مکانی قرارگرفته ایم که امید داریم و تجربه کرده ایم که برای درمان اعتیاد خود و بالاتر از آن ،بیماری های نفسانی بسیار موثر است . تا براساس آموزش ها وعمل به آن ها به تعادل برسیم. محلی که زیربنای کارخود را تفکر می داند، به همین دلیل،اولین دستور جلسه ی خود را تفکر قرارداده است.تشکیلاتی که خشت وطرح اولیه خود را تفکر می داند و بر اساس آن عمل می کند، دوام و قوام بیشتری دارد . برای انجام تفکر و اندیشه درست در هر تشکیلاتی ،باید قسمتهای مختلفی وجود داشته باشد .حداقل قسمت هایی که در یک سازمان به غیر از نیروی انسانی باید وجود داشته باشد1-قسمت طراحی واتاق فکر2-قسمت مالی

این دو مورد مکمل یکدیگرند.این اصل ،درکلیه ی سازمانها وNGOها کاملا صادق است.پس هرتفکری که ما نتوانیم به اجرا درآوریم ،مانند کتابی است که درقفسه های کتابخانه ،خاک می خورد وهیچ موقع ای نمی توانیم ازمنابع ومنافع آن تفکر و طرح استفاده کنیم. ما وقتی که رسیدیم بهNGOخودمان که کنگره60باشد،اصول تفکری که این سازمان را پشتیبانی می کند،درقالب مثلث های مختلف ،هم شرح وظایف وهم خط مشی و اختیاراتش را ترسیم می کند.

یکی ازمثلث های مهم واصلی آن: معرفت،عمل سالم وعدالت می باشد.مثلث بعدی هم مثلث درمان اعتیاد است که شامل جسم، روان و جهان بینی است.

اما عنصرمالی ومادیات ،رکن اصلی هرسازمان است که ایفای نقش می کند .در واقع  اگرما قدرت مالی نداشته باشیم ، علی رغم اینکه طرح و برنامه ریزی درستی هم داشته باشیم، نمی توانیم به اهداف و آرمانهای واقعی مان برسیم. اگر براساس تفکر،این ایمان در ما به وجود آید که چرا باید درجهت تقویت بنیه های مالی حرکت کنیم،به جای اینکه دیگران به ما سفارش کنند ؟؟؟خودمان به خاطر منافعمان بطورخودکارکمک مالی خواهیم کرد و دراین کار البته گاهی تبلیغ و تهییج (هیجان)هم لازم وضروری می باشد.

ما باید درخودمان مبانی اعتقادی به وجودآوریم که چرا باید برای رها شدن ازخود (بعد از رها شدن ازموادمخدر)کمک کنیم؟؟؟ وقتی می توانیم این موضوع را برای خودمان خوب حلاجی کنیم که به یکی ازاضلاع مثلث درمان که روان است واقف باشیم.روان یک کلمه ی  فارسی است که عربی آن نفس است .در عربی به علم روانشناسی معرفه النفس می گویند.

نفس یعنی چه؟؟؟آنچه که تعیین موجودیت می کند، درظاهر و باطن و نشانه ی آن هم این است که خواسته دارد.اگرما نفس را شناختیم وآن را تربیت کردیم،می توانیم به آرامش و تعادل هم برسیم. یکی ازخواسته های اصلی نفس، ثروت اندوزی است . برای اینکه نفس را تربیت کنیم،باید ضد آن عمل کنیم .همچنین از طریق انجام عمل صالم و صالح می توانیم  برای تربیت نفس اقدام کنیم. .به نظرمن کنگره این اعمال صالح وسالم را به بهانه های مختلف درطی دستور جلساتی درسال به انجام می رساند که برای تربیت نفس خیلی موثراست مانند ماه رمضان که یکی از این دستورجلسات می باشد و گل ریزان های مختلف و..... در واقع چنین دستور جلساتی به ما یاد می دهد ببخشیم،انفاق کنیم ، ازخود بکنیم و بتوانیم قدرت نه گفتن را به نفسمان را پیدا کنیم.

درهرکشوری یکی ازسازمانهای مهم ،سازمان برنامه و بودجه است.برنامه از تفکر،طرح ونقشه می آید و بودجه به تخصیص منابع مالی برای طرح های مختلف مربوط می شود. ماهم درکنگره علاوه براینکه برنامه داریم که براساس تفکرهم می باشد،باید موضوع تامین منابع مالی از راه های مختلف را درنظر بگیریم.اما من همیشه،چه دستورجلسه ی استحکام پایه های مالی و یا هردستورجلسه ای که به نحوی با مسائل مالی مربوط می شود.قبل ازاینکه بخواهم فکرکنم که ما با این کارکنگره را تقویت کرده ایم،این استدلال را بیشترتبیین کرده ام که ما منت برکنگره نداریم ویک توفیقی ،به وجود آمده است که با این تمرین بتوانیم، بعد مهم تربیت نفس خود را ارتقاء دهیم وهمیشه گفته ام که اگرما به یک منبع مالی خیلی قوی هم وصل بودیم،که دیگر احتیاج به پول نداشتیم،اما بازهم قانون یازدهم را باید داشته باشیم،چون در رهایی وتمرین وخدمت کردن به خودمان خیلی تاثیرگذارمی باشد.        

    نفس وشیطان هردویک تن بوده اند                                دردوصورت ،خویش را بنموده اند

نفس وشیطان یکی هستند وهرچه عقل و دانایی من بالاتربرود، نفسم ضعیف تر می شود.هرتشکیلاتی دارای سه3رکن اصلی واساسی است وما تا به حال دو رکن که تفکر و قدرت مالی است را توضیح دادیم ،حال به رکن سوم که نیروی انسانی است می رسیم.اگرما به این طریق منابع مالی خود را تامین کنیم،درحقیقت خودبه خود،نیروی انسانی وعقلانی راهم تربیت کرده ایم چه ازطریق قانون 11وچه ازطریق لژیون مالی و..... با پرداخت کردن وکمک مالی حتی درجاهای دیگربه ما کمک می شود تا به رشد برسیم .من خیلی خوشحالم که ازطرف بنیان کنگره60 به کلام الله و گفته های بزرگان پرداخته می شود .آیه ای که درسوره ی مبارک آل عمران اشاره می کند :

((  لن تنالو البر حتی تنفقوا مما تحبون))

((هرگزبه حال خوش ونیکی دست پیدا نخواهی کرد،مگراینکه توانایی پیدا کنید که ازآنچه دوست دارید ببخشید وانفاق کنید))

قانون یازدهم نیز،تمرینی است برای پرداخت های بزرگ تر وما باید طبق وادی وادی نهم که می گوید"وقتی نیرویی از کم شروع شود و به درجه ی بالا و بالاتری برسد نقطه ی تحمل پیدا می شود. در واقع ما هم با پرداخت قانون11 و دیگر کمک ها، این عمل بزرگ را انجام دهیم.

نکته اینکه :در،گل ریزانها ،اگرمبالغ بالایی را پرداخت می کنیم،این باعث نشود که دیگر قانون11 را ندهیم . ذات ما بطوری است که باید عملی را که انجام می دهیم،تکرار کنیم که نفسمان را ضعیف و ضعیف ترکنیم مثلا ما اگرسه وعده غذا نخوریم گرسنه می شویم وبا یک وعده غذاخوردن که زیاد هم بخوریم هیچ فایده ای ندارد و باعث مریضی ما هم می شود و این یکی از حقه های نفس است.نفس ما به گونه ای است که ما باید گاهی اوقات ازآن  بدزدیم .

درآخرسخنان خود را با شعری ازشاعربزرگ مولانا دررابطه با این دزدی به پایان می رسانم.که می گوید در دو امردزدی جایزاست:

  یکی هم،خویش را تسلیم کن در،دام مزد                  زناگه ازخود،بی زخود چیزی بدزد  

و دیگری علم دیگران را هم باید بدزدیم:

 دزدی کن،ازدرون برجان ،جان                       دزدی کن،ازدرون عارفان 

تهیه ی گزارش:مسافر مسعود

عکس: مسافر مجتبی

ویرایش: مدیر وبلاگ

مرتبط با: لژیون مالی، کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا شنبه 10 مهر 1395 11:10
بسیار عالی بود
از سخنان استاد بزرگوار فیض بردم ، خداقوت و سپاس
خداقوت خدمت نگهبان محترم و دبیرگرامی
سپاس و خداقوت خدمت تهیه کنندگان فعال گزارش
شاد و پیروز باشید..
همسفر شنبه 10 مهر 1395 07:03
مطالب بسیارآموزنده بودازآقای امین گلی سپاسگذارم جلسه پرباروپرانرژی بود گویی فرشتگان از آسمان به زمین آمده و جلسه را هدایت می کردند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو