جلسه خصوصی مسافران مورخ95/7/6با دستورجلسه وادی اول وتاثیرآن روی من
چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 08:55 | نویسنده این مطلب : مسافر مسعود | ( نظرات )

روز سه شنبه95/7/6جلسه اول از دور یازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه شیخ بهایی اصفهان

با نگهبانی  مسافرعلی ،استادی ایجنت محترم مسافرجلال امینی و دبیری  مسافر رضا

با دستور جلسه: "وادی اول وتاثیرآن روی من "

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

اگر بخواهیم یک خودکار خریداری کنیم ،نهایتا نیم ساعت فکر کرده و یک خودکار می خریم .ولی وقتی که می خواهیم، خانه بخریم ،آیا همان یک ساعت یا دوساعت کافی است .مطمئنا کافی نیست .حال برای درمان اعتیاد به چقدر وقت و فکر کردن نیاز داریم؟؟

خلاصه سخنان استاد:

همانطورکه می دانید دستورجلسه امروز وادی اول است ودرمورد این دستور جلسه یک هفته ای است که صحبت شده است. با توجه به اهمیت بالایی که این دستورجلسه دارد، پایه واساس همه ی کارهای ما می باشد.

دراوایل سفراولم به دلیل شناخت کمی که از کنگره داشتم و یک دفعه که از روی این وادی که دو صفحه هم بیشترنیست ،خواندم،فکر کردم چیزهایی که باید یاد بگیرم تمام شد،ولی قبل ازاینکه به سفر دوم برسم، متوجه شدم ،که یک منبع خیلی عظیمی از اطلاعات وآگاهی دراین وادی نهفته است و شاید مدت ها طول کشید  تا  توانستم کمی این وادی را درک کنم . واقعا درمورد وادی ها،صحبت کردن سخت است. چهارشنبه ی  گذشته هم آقای مهندس درمورد وادی اول فرمودند:که اگر بچه های کنگره فقط همین وادی اول را به طور کامل یاد بگیرند و به اجرا درآورند، درمورد درمان اعتیاد وهمچنین زندگی شان، دیگر به مشکلی برخورد نخواهند کرد

وقتی که فردی وارد کنگره می شود، واژه ی مصرف کننده یا معتاد را از روی آن برمی دارند و به محض اینکه راهنما انتخاب کرد به  واژه ی مسافر  به او را اطلاق می شد. درادامه، مسافربه خودشناسی خود می پردازد.

 حال می خواهیم درمورد شناخت انسان صحبت کنیم. شناخت انسان یک سفر درونی است .مثل شخصی که می خواهد به مسافرت برود و ازاصفهان به سمت شیراز حرکت کند. درطی این سفر،مسافر باید همراه خود توشه ای داشته باشد و مبداء و مقصدش مشخص و درطول مسیرهم درمکانهایی جهت استراحت توقف نماید،،تا بتواند به سفرش ادامه دهد .


درکنگره هم به همین صورت است،اشخاصی که درحال سفر هستند (سفر درونی برای شناخت انسان) چون می خواهند درمان اعتیاد اتفاق بیفتد،به همین جهت آقای مهندس، یک سری استراحت گاه هایی به نام وادی برای ما درنظرگرفته اند.مترادف  معنای وادی هم آبادی می باشد. حال عنوان وادی اول باتفکر شروع می شود (با تفکرساختارها آغاز می گردد،بدون تفکر هرآنچه هست رو به زوال می رود) وبحثی که به نظر من خیلی مهم می باشد، این است که برای هرکاری یک مدت زمانی، برای تفکر نیاز داریم.خیلی وقتها برای انجام یک کار، احتیاج به سالها تفکر داریم تا به آن نتیجه ی مطلوب برسیم.


برای مثال اگر بخواهیم یک خودکار خریداری کنیم ،نهایتا نیم ساعت فکر کرده و یک خودکار می خریم .ولی وقتی که می خواهیم، خانه بخریم ،آیا همان یک ساعت یا دوساعت کافی است .مطمئنا کافی نیست .حال برای درمان اعتیاد به چقدر وقت و فکر کردن نیاز داریم؟؟خیلی ازما بیشتر عمرمان را بیهوده تلف کرده ایم و به آن تفکر لازم نرسیده ایم ،پس برای هرکاری باید یک مدت زمانی مشخصی بگذرد تا به آن نتیجه ی مطلوب ولازم برسیم.

در ادامه دو نفر از مسافران تازه رها شده اعلام سفر نمودند و گل رهایی دریافت کردند.
 


آقای: جواد _ نام راهنما :آقای امین گلی_ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان : OT

آقای: فرهاد _ نام راهنما : آقای رضا شوشتری _  آنتی ایکس : تریاک و شیشه و هروئین_ 
مدت سفر: 12 ماه و 10 روز  _ داروی درمان : OT


تا باد، چنین بادا

تهیه گزارش وعکس:مسافرمسعود

ویرایش و تکمیل: مدیر وبلاگ

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،

برچسب‌ها: وادی، اول، کنگره، 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر شكرالله چهارشنبه 7 مهر 1395 17:31
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر محترم جلسه
خدا قوت خدمت استاد محترم جلسه كه وادی اول را به زبیایی و خلاصه تشریح كرده اند
خداقوت خدمت آقا مسعود و مدیر محترم وب
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic