در باب دستور جلسه هفتگی:لژیون مالی
چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 20:42 | نویسنده این مطلب : همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام خدایی که بخشندگی آموخت

بیایید سهمی در زنده کردن انسانها داشته باشیم...

در باب دستور جلسه هفتگی:لژیون مالی

شاید اگر روز اولی که وارد کنگره  شدیم به ما می گفتند که فلان مبلغ را باید به حساب کنگره وارد کنید تا مسافرتان درمان شود ما هر طور که بود آن مبلغ را تهیه می کردیم ولی حالا چه؟!! آیا حاضریم برای نعمتی به این بزرگی که خداوند به ما عطا کرده شکرگزاری کنیم؟! و آیا شکر گزاری از خداوند به غیر از خدمت به خلق است؟! و آیا خدمتی بالاتر از اینکه ما بتوانیم سهمی در زنده کردن انسانها داشته باشیم با کمک کردن به خرید مکانی برای احیای انسانها مکانی که خیلی پیش از این زندگی مرا و مسافرم را به ما برگردانده ....؟!!!!

===========================

 جمعیت احیای انسانی کنگره 60 یک NGO است، یعنی یک سازمان مردم نهاد است. سازمان مردم نهاد یعنی سازمانی که توسط مردم تشکیل شده برای کمک به حل مشکلات مردم و از هیچ لحاظی به دولت وابسته نیست . همانطور که در سی دی لژیون مالی آقای مهندس توضیح میدهند:

هر سازمان و یا نهادی برای اداره به سه پارامتراحتیاج دارد 1- دانش و علم 2- نیروی انسانی 3- پول و مسائل مالی .

پارامتراول یعنی علم و دانش که در کنگره توسط آقای مهندس و امین دژاکام پشتیبانی می شود و بسیار کامل و هر روز در حال پیشرفت است و پارامتر دوم یعنی نیروی انسانی که خدا را شکر در کل کنگره همه اعضاء خواهان خدمت و آماده به خدمت هستند و پارامتر سوم پول و مسائل مالی است. همانطور که می دانیم در بند یازدهم قوانین کنگره 60 به آن اشاره شده که منابع مالی کنگره 60 کمک های داوطلبانه اعضاء می باشد. در تمامی جلسات سبد پول به گردش در می آید و اعضا داوطلبانه مبالغی را به این سبد واریز می کنند که مبالغ سبد برای مخارج یومیه کنگره مثل برق،آب و.....است اما کنگره مخارج دیگری هم دارد مانند ورزش،تحقیقات و زمین که برای این مخارج به دستور آقای مهندس لژیون مالی و حساب زمین پایه گذاری شده است .

هدف از تشکیل لژیون مالی چند مورد است 1- تامین مخارج اموری مانند ورزش ،تحقیقات و خرید زمین 2- زمینه سازی برای خدمت افرادی که خواهان خدمت هستند و شرایط مالی خوبی دارند ولی شرایط خدمت در دیگر جایگاه ها را ندارند3- پیش بینی خرید زمین آکادمی.

اعضای کنگره 60 افراد کارتن خواب نیستند و غالبا از افراد موجه جامعه هستند. انسان های توانا و نیرومند از لحاظ مالی در کنگره زیاد داریم. شاید افرادی در کنگره باشند که خواهان خدمت هستند ولی وقت لازم برای حضور در کنگره را ندارند ،این افراد می توانند در لژیون مالی به خدمت مشغول شوند یکی از برنامه های آینده کنگره 60 ساختن آکادمی اعتیاد است ،آکادمی بین المللی به زبان انگلیسی در سطح جهانی در رشته های پزشکی ،فیزیولوژی،فلسفه و روانشناسی برای درمان ،پیشگیری و مهار اعتیاد .

شرط ورود به لژیون مالی پرداخت 5 میلیون تومان است و این حق عضویت برای یک سال است و هر سال باید 5 میلیون به حساب زمین واریز کنند .

بدانید هر قدر می توانید،برای دانستن،توانایی وقدرت فکرلازم است پس باید بتوانید تا بدانید (سردار)

که در این جمله مشخص می شود که در یک پروسه آموزشی ما ابتدا باید توان مالی داشته باشیم تا شرایط یادگیری برای ما فراهم شود برای مثال اگر من بخواهم زبان انگلیسی را یاد بگیرم باید توان مالی داشته باشم تا بتوانم کلاس ثبت نام کنم و آموزش بگیرم.

ما باید یاد بگیریم که برای چیزهایی که دریافت می کنیم پرداخت داشته باشیم درست است که از ابتدا به ما گفتند که کنگره به صورت رایگان در اختیار شماست تا به درمان و آرامش برسید. ولی وقتی که تحت آموزشهای کنگره قرار گرفتیم پی بردیم که باید برای چیزهایی که به ما می دهند بهایی را پرداخت کنیم . در کنگره به ما یاد دادند که باید نفس را تربیت کرد و برای تربیت نفس باید یاد بگیریم که ببخشیم و برای بخشیدن لازم است که از خواسته های خود بگذریم . بخشش چیزی به جز خوبی وارد زندگی ما نخواهد کرد .این مطلب را خیلی از ما نمی دانیم و باید به درکش برسیم ، بگذریم از چیزهای با ارزش پایین تر برای رسیدن به چیزهای با ارزش بالاتر. قبل از اینکه چیزی با ارزش بالاتری دریافت کنید باید یک چیز کم ارزش تری را قربانی کنید .

شاید اگر روز اولی که وارد کنگره شدیم به ما می گفتند که فلان مبلغ را باید به حساب کنگره وارد کنید تا مسافرتان درمان شود ما هر طور که بود آن مبلغ را تهیه می کردیم ولی حالا چه؟! آیا حاضریم برای نعمتی به این بزرگی که خداوند به ما عطا کرده شکرگزاری کنیم و آیا شکر گزاری از خداوند به غیر از خدمت به خلق است و آیا خدمتی بالاتر از اینکه ما بتوانیم سهمی در زنده کردن انسان ها داشته باشیم با کمک کردن به خرید مکانی برای احیای انسان ها مکانی که خیلی پیش از این زندگی مرا و مسافرم را به ما برگردانده ؟!!!.

بخشش برای جایی که در حق من خیلی سخاوتمند بوده، نباید سخت باشد بلکه لذت بخش است. جایی که زندگی،آرامش،تعادل و انسانیت را به ما بخشیده است. آیا قدمی برای چنین مکانی برداشتن به غیر از فرمان عقل است ؟! مگر نه اینکه ما هر بارکه در کنگره حضور پیدا می کنیم دعا می کنیم و از خداوند می خواهیم که ما را به فرمان عقل نزدیک کند .و در آخر باید بگویم که تنها عملکرد و نوع اندیشه من است که جایگاه مرا مشخص می کند .

با احترام کمک راهنما همسفر اعظم امینی

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فهیمه پنجشنبه 8 مهر 1395 08:37
بسیار عالی بودبا تشكر از خانم اعظم ان شا اله با تربیت نفس و گذشتن از خواسته های خودبتوانیم لذت درك بخشش را كنگره بچشیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات