به نام خدای بخشنده ومهربان

روز پنج شنبه 95/07/01 جلسه یازدهم از دور دهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی 

با نگهبانی مسافر مهدی ، استادی مسافر آقای اصغر منصوری ودبیری مسافر جواد با 

دستور جلسه" وادی یکم وتاثیر آن روی من  " و " جشن سومین سال رهایی مسافر حسین ایوبی " 

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

.ما هم می توانیم مانند آرش کمانگیر همه انرژی خود را روی هدفمان متمرکز کنیم .اگر آمده ایم درمان شویم همه فکرمان را روی درمان بگذاریم . اگر بخواهیم فکر وتفکرمان را به همه جا بدهیم موفق نخواهیم شد.وقتی انسان فکرش را روی یک جهت بگذارد وبرای آن فکر بها پرداخت کند وحرکت کند حتما موفق خواهد شد ....

سخنان استاد:

خداوند را شاکر وسپاسگزارم که به من اجازه خدمت در این جایگاه ودر این شعبه را داد.این دستور جلسه یکی از بهترین دستور جلسات کنگره 60 است .وآقای مهندس می گویند اگر کسی این وادی اول را بخواند واجرا کند به طریقی عاقبت به خیر می شود.این کلام قرآن است که هر کاری خواستیم بکنیم تفکر داشته باشیم .این سوال پیش می آید که ما قبلا هم فکر می کردیم (برای پیدا کردن مواد) وحرکت می کردیم ولی آن حرکت ما بدون آموزش و تجربه بود .انسانهایی که بدون فکر کاری را انجام می دهند مثل تک سلولی هستند .در وادی اول به ما تفکر کردن وتفکر صحیح را یاد می دهد .

در قسمتی از وادی آمده که شما باید بدانید به چه چیزهایی فکر کنید وبه چه چیزهایی فکر نکنید ؟؟قبلا می خواستم به همه چیز فکر کنم مثلا به چیزهایی که نداشتم و به مسائل دیگران .در این وادی گفته شده اول تکلیف خودت را معلوم کن .الان که به  کنگره آمده ای فقط وفقط فکرت باید درمان اعتیاد باشد .چون همین اعتیاد بود که فکرهای مخرب را به ذهن من آورد .من الان می دانم که فقط باید به حرف راهنما گوش کنم .هیچ فکر دیگری نباید بکنم .راهنمایم به من می گفت فقط سفر کن وکم کم دیدم دیگر ضد ارزشها هم کم رنگ شد .چون فقط به یک جهت انرژی دادم .اگر هنوز سفر اولم تمام نشده به این فکر کنم که من باید خیلی چیزها را داشته باشم این فکر اشتباه است .پس چه فکری انجام دهم ؟ تفکری که به درد من بخورد .

آمده ام کنگره ،بدهی هم دارم ، خانه ندارم ، بچه ام جهیزیه می خواهد و... وآخر سر هم به هیچ چیز نرسیده ام و برمی گردم .این فکر ها مسیر مرا عوض می کند .باید بدانم به چه چیز فکر کنم .من هم بلد نبودم فکر کنم اما سرم را با سر راهنمایم عوض کردم .انسان وقتی یه راه یا تفکر صحیحی را پیدا می کند ، مثل انسانهایی که اسمشان ماندگار است ، حرکت کند ، تریاک که سهل است همه دنیا را هم به او بدهند برایش هیچ است و تنها به هدفش فکر می کند مثل حضرت ابوالفضل .هیچ کس نمی تواند جلوی او را بگیرد .اگر تصمیم بگیرد و برای تفکرش ارزش قائل شود .ما هم می توانیم مانند آرش کمانگیر همه انرژی خود را روی هدفمان متمرکز کنیم .اگر آمده ایم درمان شویم همه فکرمان را روی درمان بگذاریم . اگر بخواهیم فکر و تفکرمان را به همه جا بدهیم موفق نخواهیم شد.وقتی انسان فکرش را روی یک جهت بگذارد و برای آن فکر بها پرداخت کند و حرکت کند حتما موفق خواهد شد .

پس ما می توانیم با درست فکر کردن و مشاوره گرفتن موفق باشیم . عاقل کسی است که بپرسد .راهنما هست و ما خیلی راحتیم که به صورت رایگان به ما مشورت می دهند .تفکر صحیحی توسط مهندس دژاکام رخ داده است که انسان را عاقبت به خیر می کند .یک عده تفکر نمی کنند که چه جایی آمده اند و فکر می کنند کنگره برای ترک است ، اینها هیچ وقت به جایی نمی رسند .این جا جمعیت احیای انسانی است ، جایی که انسانیت انسان را به او بر می گرداند.اصغری که بچه اش می گفت به مدرسه نیاید وهیچ جا جایی نداشت در کنگره یواش یواش دارد جایگاه خودش را پیدا می کند . چه اتفاقی افتاد ؟ همین تفکر صحیحی که آقای مهندس برای ما باز کردند و خداوند انشاالله طول عمر به ایشان بدهد .

واما دستور جلسه دوم : 

 حسین فرقی که با همه داشت این بود که زود نمی پذیرفت .واین خیلی خوب بود و تا ده ماه سفر هم با هم می نشستیم صحبت می کردیم بعضی مطالب را رد می کرد و می گفت قبول ندارم .من به او می گفتم صبر کن .بعدا خودت به این نتیجه می رسی .در لژیون خیلی کمک می کرد .برای راهنما فرقی نمی کند وهمه رهجوها یکی هستند مثل بنده و خدا .جایگاه انسانها دست خودشان است . حسین درمان و سفرش را  به خوبی انجام داد.به جایگاه کمک راهنمایی رسید و با همه اینها هنوز وظیفه اش را انجام نداده است .از تک تک ما انتظار هست .چون اعتیاد از جنگ بدتر است و در جامعه ای که در آن زندگی می کنیم مسئولیم .خداوند ما را فرق گذاشت واین لباس را تن ما کرد و به ما گفتند مسافر نه معتاد ! به خدا از ما انتظار هست !همه قرار نیست راهنما شوند .آیا کسانی که توان مالی دارند همه عقب کشیده اند ؟ هر کس هر کاری می تواند در این جهت انجام دهد باید انجام دهد .با زبان ، با قلم ، با پول و... خیلی انسانها هستند که نیاز به کنگره دارند .باید بدانیم اگر کنگره نبود من هم نبودم اینها را بدانیم و مواظب باشیم که چیزی که خداوند داده از ما نگیرد . ما معجزه را درکنگره دیدیم .آیا ندیدید حسین با چه حالی آمد والانش را هم ببینید که چندتا رهجودارد .انشاالله خداوند توفیق بیشتری به او بدهد . این روز را به حسین ، خانواده اش و مادرش تبریک می گویم انشااله که شاهد صدمین سال رهایی حسین باشیم.

پس از سخنان استاد و مشارکت مسافران وهمسفران سومین سال رهایی کمک راهنما مسافر حسین ایوبی را با شور فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر حسین:

آنتی ایکس: الکل،تریاک،شیره،قرص

تخریب : 15سال

مدت سفر : 11ماه

روش درمان : DST همراه با داروی OT

رهایی : سه سال و چند ماه


آرزوی مسافر حسین:آرزو می کنم که هر چه در ذهن راهنمای عزیزم آقای منصوری هست وهر خواسته ای که دارند به وقوع بپیوندد.


صحبتهای مسافر حسین ایوبی:

در ابتدا از همه عزیزانی که در این جشن شرکت کردند تشکر می کنم همچنین از استاد عزیزم که زحمت بسیاری برای من کشیدند و هر چیزی که من یاد گرفتم از ایشان آموزش دیدم .

دوست ندارم که در مورد زمان مصرف و دوران غم انگیز اعتیاد صحبت کنم ولی چیزی که هست اعتیاد من، از مصرف قرص هایی که پزشک برای من تجویز کرد شروع شد قرصی که من فکر می کردم هیچ اشکالی ندارد و بعد از آن به تریاک و شیره کشیده شد .

وارد کنگره که شدم در ابتدا نمی توانستم مطالب کنگره را قبول کنم و یک مدت زمانی طول کشید تا توانستم که مطالب را قبول کنم .در ابتدا حرفهای راهنمایم را قبول نمی کردم بعد از مدتی با خودم فکر کردم که 30 سال به حرف هیچ کسی گوش ندادم و هر کاری که خواستم کردم و نتیجه اش این شد حالا بهتر است که یک سال به حرف راهنمایم گوش دهم یا اینکه همه چیز درست می شود و یا نه ،اتفاق خاصی نمی افتد . ولی بعد از چند ماه به کنگره ایمان آوردم و حالا حاضر نیستم کنگره را با هیچ جای دنیا عوض کنم چرا که کنگره جایی است که در آن نجات انسان ها صورت می گیرد و غیر ممکنها ممکن می شود .

کسی بیرون از کنگره نمی تواند برای یک مصرف کننده کاری انجام دهد چرا که حس او را درک نمی کند و نمی داند که او چه حالی دارد .ولی در کنگره وقتی که یک راهنما توصیه ای می کند فرد مصرف کننده می داند که او هم زمانی مصرف کننده بوده و حال او را درک می کند ولی بیرون از کنگره وقتی که علائم ظاهری فرد از بین می رود و جواب آزمایش او منفی است می گویند فرد دیگر اعتیاد ندارد ولی نمی دانند که او در ظاهر آرام است و در درونش چه تلاطمی بر پاست و چه حال بدی دارد و وقتی که فرد دوباره مصرف کرد می گویند اراده ندارد و.....

               آتش بگیر تا بدانی چه می کشم             احساس سوختن به تماشا نمی شود

و این هم حسی با راهنمایم بود که مرا در کنگره نگه داشت . ارزش افراد در کنگره به شال و یا جایگاهشان نیست بلکه ارزش افراد به خدمت کردن به دیگران است هر چه از خدمت کردن دور شویم بیشتر متضرر خواهیم شد .

ما باید در کنگره صبر و تحمل داشته باشیم یک نفر در کنگره اگر خطایی مرتکب می شود به خاطر این است که حالش خراب است .خدمت کردن در کنگره خیلی مهم است. هر چه بیشتر خدمت کنیم حال بهتری خواهیم داشت ما نباید یادمان برود که برای چه در کنگره حضور داریم و اینجا چه کار مهمی انجام می شود  . در کنگره معجزه رخ می دهد و ما این معجزات را هر روز می بینیم و این به خاطر زحمات راهنماهای قبلی وافرادی است که خدمت کردند و امروز ما باید راهشان را ادامه دهیم من می گویم که اگر کسی اینجا به رهایی می رسد همه ی افراد نقش دارند حتی فردی که یک صندلی را جابه جا کرده نه فقط راهنما .

در آخر خداوند را شکر می کنم که به من لیاقت خدمت به بندگانش را داد و اجازه داد که در کنگره به خدمتگذاری بندگانش مشغول باشم.

ضمنا در این جلسه تعدادی از مسافرانی که روز چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

آقای :جلیل-نام راهنما:آقای حسین ایوبی-آنتی ایکس:شیره و تریاک و الکل-داروی درمان:OT-مدت سفر:11 ماه


آقای :جلال-نام راهنما:آقای علی کاظمی-آنتی ایکس:شیره و تریاک و متادون-داروی درمان:OT-مدت سفر:11 ماه


آقای:مرتضی-نام راهنما:آقای علی کاظمی-آنتی ایکس:شیره و تریاک-داروی درمان:OT-مدت سفر:11ماه


آقای:احمدرضا-نام راهنما:آقای علی کاظمی-نام راهنمای همسفر:خانم لیلا-آنتی ایکس:قرص و الکل-داروی درمان:OT-مدت سفر:12 ماه


آقای :مهدی-نام راهنما:آقای رضا شوشتری-نام راهنمای همسفر:خانم فاطمه-آنتی ایکس:تریاک و شیره-داروی درمان:OT-مدت سفر:11ماه و 10 روز


آقای :صفرعلی-نام راهنما:آقای رضا شوشتری-نام راهنمای همسفر:خانم خاطره-آنتی ایکس:تریاک و متادون-داروی درمان:OT-مدت سفر:12 ماه و 20 روز


تبریک خدمت رهایافتگان از دام اعتیاد و به امید رهایی و آزادی گمشدگان وادی اعتیاد

متاسفانه به دلایل فنی عکس رهایی ها با اشکال مواجه شده در صورت برطرف شدن اشکال عکس ها اضافه خواهد شد

نویسنده: همسفر فاطمه ق و همسفر اعظم

تصویرگر:مسافر مجتبی

ویرایش: مدیر وبلاگ


 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهناز یکشنبه 4 مهر 1395 20:20
تبریک ب تمام رهایافتگا ازدام اعتیاد،وسومین سال آزادی حسین آقارا به ایشان وخانواده محترم وکمک راهنماوتمام اعضای کنگره60 تبریک می گویم آرزوی بهترینها را برایشان دارم.
وخداقوت خدمت خانم فاطمه وخانم اعظم ومسافرمجتبئ
همسفرالهه شنبه 3 مهر 1395 21:20
خدا قوت چه عکسهای زیبایی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic