دلنوشته همسفران در باب دستور جلسه هفتگی
پنجشنبه 18 شهریور 1395 ساعت 23:21 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست

گذشتن و عاشق شدن

دلنوشته ای در باب وادی چهاردهم

 راه عشق ،راه سخت و طولانیست،راه بلد می خواهد،معلمی می خواهد که خودش عاشق باشد. آنقدر گشتم تا بالاخره پیدا کردم کنگره 60 را و یک راهنمای ناب را.

خویش را صافی کن از اوصاف خویش         تا ببینی ذات پاک صاف خویش

=======================

فکر می کردم محبت دارم،فکر می کردم دوست می دارم،فکر می کردم عاشقم،فکر می کردم چند روزی مهمان این جهان خاکی ام پس چه فرقی می کند چقدر دوست داشته باشم، چه کسی را دوست داشته باشم، یا از چه کسی نفرت داشته باشم؟!! چه خیال باطلی !

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خواب          چند روزی قفسی ساخته ام از بدنم

تبدیل شده بودم به یک عاشق معامله گر ،یک جرعه محبت می دادم، هزار جرعه توقع داشتم.از خودم ،از اطرافیان از مردم کوچه و بازار توقع محبت داشتم،از خدا توقع داشتم ،دائما با خدا معامله می کردم که من امروز به بنده ات کمک کردم تو برای من چه کار می کنی؟!گره از کار فلانی باز کردم تو در ازایش به من چه چیزی می دهی؟! اول با خدا معامله می کردم و بعد تهدید می کردم که اگر به فریادم نرسی به حرفت گوش نمی دهم.!

مدتها با این طرز تفکر زندگی کردم دیدم هر چه محبت می کنم فایده ای ندارد و حالم خوب نمی شود. التماس کردم، ضجه زدم که خدایا بی قرارم به فریادم برس! و عجبا که نمی توانستم صدایش را بشنوم ،چون در تاریکی محض بودم یک انسانی بودم که درسیاهی زندگی می کردم من عاشق نبودم.

بعد از مدتها فکر کردن به این نتیجه رسیدم که راه عشق ،راه سخت و طولانیست،راه بلد می خواهد،معلمی می خواهد که خودش عاشق باشد. آنقدر گشتم تا بالاخره پیدا کردم کنگره 60 را و یک راهنمای ناب را.

به آنچه هست پی بردن ،تمنای دل می خواهد.

دانستم راز آمدن و اسرار رفتن از این جهان خاکی را در عشق بجویم . این راز را در کتابها نمی توانستم پیدا کنم چون عشق الفبا ندارد.باید بتوانی بی چون و چرا دوست داشته باشی .تا به معرفت حقیقی نرسی نمی توانی به چراهای زندگی ات پاسخ دهی. باید بگذری،بگذری و بگذری تا عاشق شوی.به قول مولانا:

خویش را صافی کن از اوصاف خویش         تا ببینی ذات پاک صاف خویش

همه انسانها رهروان عشق اند،عشق، به عاشق حقیقی اجازه صعود می دهد تا به کمال حقیقی نایل شود.

خداوند متعال انسان را هدف حقیقی آفرینش و خلیفه خود در روی زمین نامید و در سینه اش دلی به ودیعه گذاشت که از آسمان پهناورتر است،این دل خانه خداست.خداوند فرموده که زمین و آسمان و کائنات گنجایش مرا ندارد اما دل عاشق مرا در بر می گیرد،با پی بردن به راز هستی می توان گره عشق را گشود فقط تمنای دل می خواهد.

پله های رسیدن به عشق خالق،عشق بلاعوض به مخلوقین اوست.من فهمیدم دوست داشتن و عشق ورزیدن به مخلوقین با معامله کردن جور در نمی آید باید همه انسانها را بدون هیچ گونه توقع و چشم داشتی دوست داشته باشم و آن وقت است که می توانم با همراهی عشق و ایمان به معرفت ناب حقیقی برسم و مفهوم این جمله را درک کنم که:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی ست

وتنها پیوند محبت است که ما را به هم متصل می گرداند.

شاد باشید.

با احترام همسفر مهین رهجوی خانم فاطمه قاسمی

 

مرتبط با: سرگذشت مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
MFH شنبه 20 شهریور 1395 13:17
خداقوت ، تشکر
MFH جمعه 19 شهریور 1395 09:37
خداقوت ، تشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic