گزارش جلسه یکشنبه95/5/24 وادی سیزدهم،و تأثیر آن روی من
یکشنبه 24 مرداد 1395 ساعت 19:21 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز یکشنبه95/5/24 جلسه هشتم ازدوردهم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه 

شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی  مسافر علی اصغر،استادی مسافرامین گلی ودبیری مسافر مجتبی

با دستور جلسه:وادی سیزدهم،( پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست )و تأثیر آن روی من 

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

ما باید به کنگره ایمان داسته باشیم ودر کنگره عقل را به کار بیندازیم وعاشقانه درمان را دنبال کنیم واگر وادی سیزده را بیشتر مطالعه کنید متوجه می شوید نقش ایمان ،عقل وعشق  برای عوض شدن ما چقدر مهم است. ....

سخنان استاد:

نقطه مشترک بین همه ما این است که همه مصرف کننده بودیم،اعتیاد داشتیم و تشخیص دادیم که بیاییم به کنگره60 و درمان شویم .از اولین بار که وارد کنگره60 شدیم در بیشتر از قسمت ها مثل سه جلسه تازه واردین،راهنمایان ،نوشتارها و سی دی ها قسمت عمده ای از مبتلا شدن ما به اعتیاد مربوط به فکر،روان، نفس و معرفت و پنج درصد مربوط می شود به جسم و 95 درصد مربوط می شود به فکر، نفس و روان . به همین دلیل کنگره60 از طریق وادی ها، سی دی ها و جلسات سعی می کند که فکر، روان و نفس ما را تغییر بدهد . کنگره60 اعتقاد دارد که تا نفس ما تغییر نکند چیز دیگری تغییر نمی کند ما باید تولدی دوباره داشته باشیم اگر شخصی که وارد کنگره 60 می شود و بعد از یازده ماه سفر هنوز می خواهد همان فرد سابق باشد هنوز درمان نشده است و حتی اگر مواد را کنار بگذارد احتمالش است که برگشت بخورد ،هدف اصلی کنگره 60 فقط درمان اعتیاد نیست هدف آن پروش انسان است.

درکتاب شریف آمده است:خدواند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد اگر آن قوم نفس خود را تغییر دهند،کنگره 60 هم مثل همین آیه می خواهد نفس ما را تغییر دهد.

وادی سیزدهم می گوید: پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگریست این جمله یک تمثیل است که ما وقتی یک خطی را می نویسیم در اخر آن خط نقطه می گذاریم فکر نکن که این جمله تمام شد بلکه با گذاشتن نقطه تازه یک خط دیگری شروع می شود.(این را یاد آوری کنم که درکتابهای قدیمی نشانه گذاری نمی کردند وشخصی که مطالعه میکرد باید متوجه می شود که جمله پرسشی یا تعجبی و....است ).

در کل خلقت اگر نگاه کنیم به طور مثال شنبه ،یکشنبه، دوشنبه ،سه شنبه،چهار شنبه ،پنج شنبه ،جمعه ویا بهار ،تابستا ن، پاییز،زمستان با پایان هر کدام دوباره بر می گردد به اولش ومصداق وادی سیز ده است .

شب وروز را در نظربگیرید یک سیکل بسته است آیا می توان گفت کدام اول است و کدام  آخر.... یا  یک دایره را در نظر بگیرید شما هر کجا ی از دایره را نشان بدهید که می شود اولش همان جا می شود آخرش .سر فصل وادی هم همین است که اگر خطی را نوشتید وتمام شد باید خط دیگری را بنویسید .ما در کنگره ویا هر محفلی دیگر هم که باشیم متوجه نمی شویم پایان هر درسی چه می تواند باشد؟؟/ ما باید بر اساس تجربه بزرگان کاری را شروع کنیم بزرگان می آیند وتقسیم بندی می کنند وادی اول ،وادی دوم ،وادی سوم........همه می دانیم وادی چهارده به ظاهر آخرین وادی است ولی با رسیدن به این وادی تازه شروع کار است. یک مثال :  یک دایره را در نظر بگیرید به قطر 50 سانت وبه شعاع 25 سانت هر چه دایره میکشیم شعای آن بیشتر می شود منتها نمی دانیم آخر دایره به کجا ختم می شود وقتی ما چیزی را تجربه نکرده ایم ایا می توانیم وبدانیم واحساس کنیم که چه حالتی دارد. ؟؟

ما باید به کنگره ایمان داشته باشیم ودر کنگره عقل را به کار بیندازیم وعاشقانه درمان را دنبال کنیم واگر وادی سیزده را بیشتر مطالعه کنید متوجه می شوید نقش ایمان ،عقل وعشق  برای عوض شدن ما چقدر مهم است. برای عوض شدن همه ما باید از درون عوض شویم البته موضوع جسم هم را با شربت او تی می توانیم درست کنیم  ویادمان باشد نقش نفس ،زمان وشناخت رادر نظر داشته باشیم .

اعلام سفر مسافران در استانه رهایی


بخش نشریات شعبه

همچنین در ادامه جلسه از تعدادی از اعضا که جهت خرید زمین شعبه مشارکت کرده بودند باتقدیم لوح سپاس توسط ایجنت محترم و گروه مرزبانی  تقدیر شد


نگارش متن:مسافر سید مصطفی 

عکاس :مسافرمسعود


مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: