گزارش جلسه پنج شنبه 95/05/21 وادی سیزدهم،و سومین سال رهایی مسافر مهدی رحیمی
جمعه 22 مرداد 1395 ساعت 08:33 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )

به نام خدایی که در همین نزدیکیست

روزپنج شنبه 95/05/21 جلسه پنجم از دوردهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه

 شیخ بهایی با نگهبانی مسافر مهدی ، استادی مسافر اصغر منصوری ودبیری مسافرحمید

بادستور جلسه:وادی سیزدهم،( پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست )و تأثیر آن روی من 

و سومین سال رهایی مرزبان محترم شعبه مسافر مهدی رحیمی

 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود .

انسانهایی که فقط به دنبال پول ومقام هستند تک بعدی هستند زیرا فقط به یک موضوع فکر میکنند و برای صعود به مرحله بعد شرطش دو بعدی شدن است ویک انسان دو بعدی باید در کاهایش از ایمان،عقل و عشق کمک بگیرد و اگر کسی فقط یکی یا دو تا از این شروط را داشته باشد نمیتواند موفق باشد...سخنان استاد :

پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است .یعنی اینکه مرگ و نیستی وجود ندارد.  انسان مرحله به مرحله باید برای تکامل قدم بردارد . در این وادی میگوید که انسان تک بعدی نمیتواند از یک مرحله به مرحله دیگر برود و میگوید انسانهایی هستند مانند چهار پایان که به دنبال پاهای اضافی هستند که روی زمین بمانند ولی در زمین فرو میروند و نمیتوانند حرکت کنند . انسانهایی که فقط به دنبال پول ومقام هستند تک بعدی هستند زیرا فقط به یک موضوع فکر میکنند و شرط صعود به مرحله بعد  دو بعدی شدن است ویک انسان دو بعدی باید در کاهایش از ایمان،عقل و عشق کمک بگیرد و اگر کسی فقط یکی یا دو تا از این شروط را داشته باشد نمیتواند موفق باشد. انسانی که عشق نداشته باشد نمیتواند گذشت کند و تا انسان از این مرحله عبور نکند به مرحله بعد نمیرسد. کسی که کوله پشتی اش خالی از این سه مولفه باشد نمیتواند موفق شود و شرط به دست آوردن آن جسم سالم است. اگر جسم ما سالم نباشد همه سی دی ها را هم که گوش بدهیم و در همه کلاسها هم که شرکت کنیم درکی از مطالب نخواهیم داشت چون عقل سالم در جسم سالم است و در کنگره 60 ما به جسم سالم میرسیم . اگر این یازده ماه را درست طی نکنیم نمیتوانیم در سفر دوم دریافتی داشته باشیم و برای درست طی کردن سفر اول باید گوش به فرمان راهنما باشیم اگر ذره ای از قوانین و حرمتها تخلف کنیم به نتیجه نمیرسیم .

در کلام الله آمده که دنیا مزرعه آخرت است و در تکرار تاریخ در کتاب آمده که تا میتوانید در زمین تلاش کنید چون در زمین حد فاصل زمان کوتاه است تا میتوانید در زمین خدمت کنید وبکارید. وقتی که انسان تک بعدی باشد نمیتواند خدمت کند.

برگشت برای انسان بسیار سخت است وقتی که فردی برگشت کند مثل کسی است که تمام وسایلش را آماده کرده به بالای کوه برود وقتی که به بالا رسید متوجه شود یک وسیله مهم را فراموش کرده باید برگردد و این برایش بسیار سخت است .

خداوند ما را بیهوده به کنگره  نیاورده لباس سفید پوشانده و کلمه معتاد را از روی ما برداشته و اسم مسافر روی ما گذاشته است همه اینها به خاطر این است که ما باید حرکت کنیم و به تکامل برسیم .

در وادی سیزدهم می گوید اگر نمی خواهید برگردید سر خط اول باید حرکت کنید تا برگشت نکنید زیرا برگشت خیلی سخت است .در برگشتهای قبل ما در ناآگاهی بودیم و خداوند ما را می بخشید ولی از این به بعد که به آگاهی رسیده ایم بسیار سخت است. اگر کمی به گذشته خود نگاه کنیم ما خیلی ترکهای ناموفق داشتیم و دوباره به اعتیاد برمی گشتیم حالمان هم خیلی بد نمی شد اما حالا کسی که به کنگره می آید و آموزش می گیرد اگر به هر دلیلی برگشت کند حالش بسیار تا بسیار بد می شود. چون حال آگاهی داریم و این کار را انجام داده ایم. و نکته دیگر اینکه همه انسانها باید مراحل تکامل را طی کنند از روزی که ما با خداوند پیمان بستیم قول دادیم که به زمین بیاییم و به تکامل برسیم و خداوند هم تمام امکانات را برای ما خلق کرد که به ما کمک کنند . خداوند جایی انسان را می بخشد که از روی نا آگاهی اشتباهی را انجام داده باشد . در قرآن می فرماید آیا کسانی که میدانند با کسانی که نمیدانند برابرند ؟.

و اما دستور جلسه دوم تولد سومین سال رهایی مسافر مهدی . 

مهدی با مصرف تریاک و حال خراب وارد کنگره شد و با منیت و غرور خاصی وارد لژیون شد. یکی از خصوصیات خوب مهدی این بود که صندلی او هیچ وقت خالی نبود. ما هر چه را بخواهیم در ذهن خود خلق می کنیم ،مهدی می گفت: من می خواهم مرزبان شوم و دو بار تا به حال این جایگاه را به دست آورده است. اولین باری که در امتحان کمک راهنمایی شرکت کرد در یکی از امتحانات قبول شد. ما هر چه از خداوند بخواهیم به ما می دهد مشروط به اینکه ظرفیتش را داشته باشیم .این روز را به مهدی تبریک عرض می کنم و امیدوارم که سال آینده او را با شال کمک راهنمایی ببینیم .

و یک پیام برای فردا  22مرداد که روز رونمایی از کتاب ادموند و هلیای آقای مهندس است. وظیفه همه ما است که حضور پیدا کنیم و با حضورمان قدردان کلام و تلاشهای آقای مهندس باشیم.

پس از سخنان استاد و مشارکت مسافران وهمسفران سومین سال رهایی مسافر مهدی رحیمی را با شور فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفرمسافر مهدی :

آنتی ایکس مصرفی:الکل ،تریاک،شیره قرص

تخریب:7 سال

مدت سفر: 12 ماه

راهنما:آقای اصغر منصوری

روش درمان:D S Tهمراه با داروی O T

رشته ورزشی : دارت

رهایی:3سال و چند روز

آرزوی مسافرمهدی:آرزو می کنم هیچ مردی پیش زن و بچه ی خود شرمنده نشود.

سخنان مسافر مهدی:

در ابتدا از دوستان هم لژیونی سابقم که از شعبه  سلمان فارسی تشریف آورده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم،از دوستان عزیزم در شعبه شیخ بهایی که تشریف آوردند و همه دوستانی که مشارکت کردند ومن را مورد لطف وعنایت خود قرار دادند کمال تشکروقدر دانی را دارم. از آقای منصوری  راهنمای محترمم تشکر می کنم که تشریف آوردند و همینطور از راهنمای سفر دوم خودم آقای ایوبی تشکر می کنم.

من وقتی که مصرف مواد مخدر را آغاز کردم برای من دوره ای  به نام نامزد اعتیاد وجود نداشت و برای اولین بار  بیش از حد مصرف کرده بودم. دو روز حالت تهوع و سردرد شدید داشتم  و از ظهر تا بعد از ظهر فردای آن روز من مصرف می کردم و حالم خیلی بد بود، گذشت تا زمانی که می خواستم  به اتفاق همسرم به سفر مکه بروم . از همان اول من را تهدید می کردند که اگر آنجا از تو مواد بگیرند اعدام می شوی .

وقتی به مکه رسیدیم در روز اول سفر، همسفرم به من گفت: بیا برویم نماز صبح و من گفتم نه نمی خواهد برویم و من تا ظهر خوابیدم و خیلی حالم بد بود رفتم پیش دکتر و تمام ماجرا را برایش تعریف کردم و دکتر برای من دارویی تجویز کرد که بیشتر خواب آور بود در آنجا آشنایی پیدا کردم که به من شیره داد و کمی حال من خوب شد و در آنجا از خدا خواستم  راهی جلوی پای من بگذارد که من درمان بشوم.

یک روز یکی از دوستانم آمد پیش من و گفت: یک مکانی را پیدا کردم که در آنجا حتما درمان می شویم. جلسه اول حسین آقا خودش به تنهایی رفت و جلسه بعد من هم با او رفتم، سه جلسه تازه واردین را پشت سر گذاشتم و با حسین آقا وارد لژیون آقای اصغر منصوری شدیم، چند ماهی گذشت و من درست سفر نمی کردم تا اینکه یک روز وقتی جلوی درب شعبه آقای کردگاری نشسته بودم کتاب دستم بود و برای اولین بار داشتم آن را ورق می زدم که در وادی چهاردهم با پیامی روبرو شدم که نوشته بود: برای آنانی که حال خوش ندارند،دو راه بیشتر وجود ندارد، یا به نیروهای راستین که خواستار حق و حقیقت هستند ملحق شوند و یا صبر کنند که نیروهای مخرب و بازدارنده،آنها را با گردباد عظیم به عمق ظلمات،هدایت کنند. از همان روز نقطه عطفی در وجود من به وجود آمد و من سفرم را از همان جا به درستی شروع کردم و به رهایی و حال خوش رسیدم.

قبل از ورودم به کنگره من با همسفرم خیلی مشکلات داشتم و هر روز دعوا می کردیم تا اینکه وقتی وارد کنگره شدم به همسفرم چیزی نگفتم و گفتم فقط کلاس هایی برای خوش اخلاق شدن می روم در ده ماه سفر بودم  که  همسفرم تغییرات را در من دید و آمد  و در کنار من سفر کرد و از همسفرم تشکر می کنم که در دوره مرزبانی خیلی  به من کمک کرد و از همین جا دستش را می بوسم.

یک لطفی که خداوند به من کرد سه کمک راهنما را روبروی من قرار داد که از این سه عزیز خدمت کردن را یاد گرفتم یکی از این سه عزیز اصغر آقا بودند که در سفر اول من از ایشان خدمت کردن را یاد گرفتم و یکی دیگر از این سه عزیز حسین آقا ایوبی که پنج ماهی که در خدمتشان بودم خیلی ازایشان درس گرفتم و امیدوارم وقتی به جایگاه کمک راهنمایی رسیدم آنها را در لژیون به رهجویانم یاد بدهم و سومین عزیز آقای جلال امینی هستند که در دوره مرزبانی از ایشان آموزش گرفتم ،از گروه مرزبانی تشکر می کنم و اگر مسافران محترم ازمن در جایگاه مرزبانی دلخوری دارند معذرت می خواهم اگر من صحبتی می کنم همه بر اساس قوانین کنگره است .

 ضمنا در این جلسه چهار نفر از مسافرانی که چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

آقای: غلام _ نام راهنما : آقای علیرضا کاظمیان   _ آنتی ایکس : تریاک و شیره  _مدت سفر:11 ماه و 11 روز _ داروی درمان  : OT

آقای: رضا  _ نام راهنما : آقای علیرضا کاظمیان _ آنتی ایکس : تریاک و شیره _ مدت سفر:15 ماه  _ داروی درمان : OT

 آقای: احمد _ نام راهنما : آقای علیرضا  کاظمیان_ آنتی ایکس : تریاک و شیره _مدت سفر:14ماه  _ داروی درمان : OT


آقای: حسن _ نام راهنما : آقای علی کاظمی  _ آنتی ایکس : تریاک و متادون _مدت سفر:14 ماه  _ داروی درمان : OT

از طرف  اعضای کنگره60   شعبه شیخ بهایی این رهایی های زیبا را به این عزیزان و خانواده ها ی محترمشان و راهنمایان  گرامی شان تبریک عرض می نماییم و توفیق روزافزونشان را درامر خدمت وآموزش آرزومندیم.  

..شکر..برای انجام این عمل عظیم  ... شکر...شکر 

 عکاس:مسافر مجتبی

نگارش متن :همسفر اعظم،همسفر فاطمه

ویرایش و تنظیم: مدیر وبلاگ

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علیرضا نادری چهارشنبه 3 شهریور 1395 19:35
تبریک خدمت استاد عزیزم
تبریک خدمت آقایان غلام و احمد ورضا عزیز
مسافر محمد نادری چهارشنبه 3 شهریور 1395 19:32
تبریک خدمت تمامی رها یافتگان
و همچنین تبریک ویژه خدمت آقای کاظمیان
مسافر محمد نادری چهارشنبه 3 شهریور 1395 19:30
تبریک ویژه خدمت آقای رحیمی
همچنین خدا قوت خدمت استاد عزیز آقای منصوری
پیام شمائی چهارشنبه 27 مرداد 1395 03:35
مهدی عزیز این جشن بزرگ را به شما وراهنماهای عزیزت تبریک عرض میکنم. من که توفیق حضور در جشن شما را نداشتم تبریک مرا از صمیم قلبت بپذیر
شنبه 23 مرداد 1395 02:30
اقای مهدی به شما وسفرتان و همچنین راهنماهای زحمتکشتان تبریک میگویم موفق باشید .ضمنا پسر گلتون را از طرف ما ببوسید .
مانا جمعه 22 مرداد 1395 23:21
سومین سال رهاییتان را خانم صفورا به شما و مسافرتان تبریک می گویم .تا باد چنین بادا .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات