خلاصه گزارش جلسه خصوصی مسافران سه شنبه 95/4/29 وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 30 تیر 1395 ساعت 15:43 | نویسنده این مطلب : مسافر مسعود | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه شنبه 95/04/29 جلسه ششم از دوردهم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه 

شیخ بهایی با نگهبانی مسافر حسین،استادی دیده بان محترم آقای احمد حکیمی  ودبیری مسافرعلیرضا

با دستور جلسه: " وادی یازدهم و تاثیر آن روی من"راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 وقتی چشمه از سرچشمه اش بیرون می زند به خیلی از سنگها برخورد می کند ولی از کنار سنگها راهش را پیدا می کند و این تمثیل مشکلات روزمره ما می باشد.هیچ موقع تقابل دو نیروی درونی مثبت و منفی را فراموش نکنید که با ما همیشه همراه است.

خلاصه سخنان استاد

در ابتدا آقای حکیمی از تمام خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی تشکر و قدردانی نمودند.سپس در مورد  به حدنصاب رسیدن لژیونهابه تعداد20نفر صحبت کردندکه خروجی و بار اموزشی لژیونها به دلیل شلوغ بودن و عدم رسیدگی کافی پایین امده به همین جهت تا اطلاع ثانوی از پذیرش تازه واردین جلوگیری به عمل خواهد امد.

مهم این است که اگر بذرونهالی کاشته می شود، وقتی بزرگ شد بتواند در مقابل طوفان؛سختی ها و مشکلات مقاومت کند .درست است وقتی درخت گردو به بار می نشیند اگر50تا از گردوهایش هم ناقص و خراب باشد ایرادی ندارد و کاملا طبیعی است، ولی اگر نصف یا بیشتر گردوها خراب باشد آن درخت به درد نمی خورد.

ما از نظر بارآموزشی اگر تمام منابع و اطلاعاتN G Oهایی که درجهان دررابطه باموادمخدر و اعتیاد فعالیت انجام میدهند را جمع کنیم 1الی 2سال طول می کشد که این منابع را کارکنیم ولی در کنگره 600عنوان CDداریم که اگر اقای مهندس آموزش را قطع کنند و بخواهیم همین 600CD را کارکنیم حدودا15سال طول می کشد و منابعی داریم،که وقتی تکرار می شوند مثل این است که از چاهی که آب می کشیم حفره هایش باز و بازتر شود لذا آب بیشتری در اختیار ما قرار می دهد پس ما نمی خواهیم تولید یا خروجی که داریم ، وقتی در مکانی که مصرف می کنند قرار می گیرد،مثلا دست و پاهایش بلرزد،یا وسوسه شود. پس وقتی لژیونی30تا40نفر هستند راهنما نمی تواند به همه ی آنها برسد.

پس تصمیماتی که گرفته می شود جهت حفظ و نگهبانی و سلامت تک تک اعضاء کنگره می باشد.


دوم تبریک می گوییم به شعب کنگره در استان اصفهان، جهت خرید زمین شعبه شیخ بهایی . البته اینطور نباشد که فکرکنیم که تمام شد؛ دیگر ما شعبه و زمین خریداری کردیم چون از شعبات دیگر و تهران به شما کمک شده و ما هم باید جهت خرید؛ به دیگر شعبات کمک کنیم .درحال حاضر40هزار نفر عضو داریم اگر20هزار نفر از انها ماهیانه 20هزارتومان واریزی به حساب زمین داشته باشند ما هر ماه می توانیم یک ساختمان جهت کنگره خریداری نماییم . این تفکر در همین دستورجلسه که وادی یازدهم است می باشد. بعضی از انسانها وقتی به جایی یا امکاناتی می رسند تفکرشان این است که فقط استفاده کنند ،ما نباید در کنگره این تفکر را داشته باشیم .


درساختار کنگره مسئله مالی و علم هرکدام50٪دیده می شود و هر دو مهم است .هرکدام که پایین بیاید این سیستم نامتعادل می شود. ما باید یک حساب دو دوتا برای خودمان بکنیم که در سفر اول چقدر پول مواد داده ایم و اگر مصرف کننده بودیم چقدر باید هزینه مواد می کردیم ؟؟؟؟ امیدوارم که این بیداری و تفکر در ما اتفاق بیفتد.

در ادامه استاد در مورد وادی یازدهم فرمودند :

 این وادی ها مطالبی را به ما آموزش می دهد، که  اگر آن را دریافت و اجرا کنیم نیازمان برطرف می شود.

دو دسته وارد کنگره می شوند که نگاهشان متفاوت است :

1:یکسری، خواسته هایی دارند که می خواهندبه آنها برسند، که به خود می گویند من به کنگره می روم  و به خواسته هایم می رسم . این دسته از افراد ناموفق هستند و در ادامه سودی که به دست می آورند ،بالاترین ضرر را برایشان به همراه دارد .چون هرسودی سود نیست،سودی سود است که به سودمندی بینجامد.

2:دسته ی دوم آنهایی هستند که درمان برای آنها در اولویت قرار دارد و بعد به خواسته هایشان می رسند .وقتی به درمان می رسند یک اتفاق جالبی می افتد که دیگر نصف از خواسته هایش را نمی خواهد .ولی دسته ی اول این اتفاق برایش نمی افتد چون خواسته هایش در اولویت قرار دارد . وقتی حال و روز این دو دسته را می بینیم دسته ی دوم از حالی خوش ؛اعتمادبنفس و سطح انرژی بالا برخوردارند و به آرامش بیشتری رسیده اند ؛چون نیازش را متوجه شده است .

چرا؟ چون اگر احساس نیاز با خواسته ی نامعقول نفس، جایش عوض شود، در ما اعتماد به نفس و انرژی به وجود می آید ولی آن آرامش و سودمندی را برایمان ندارد. در اول وادی می گوید همه چیز از یک نقطه آغاز می شود، وقتی می گوید چشمه های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می رسند، منظورش تک تک انسانهاست، انسانی هایی که زایش علم دارند .

جوششی که در انسان به وجود می آید از عمل به اندیشه و تفکر  است ، این جهان بینی فرد است که تعیین می کند که این جوشش بوی گند یا بوی خوب بدهد .پس این باید تغییرکند. حال برای اینکه تغییر کند ؛باید آنچه که دریافت و ذخیره می کند و می خواهد انتقال بدهد آن دریافت تغییرکند ؛مثل اینکه یک ظرفی ناخالصی دارد ،اگر دوباره کمی ناخالصی هم به آن اضافه کنیم اصلا مشخص نیست چون ظرف پر از ناخالصی است، برای همین انسانها دروغ می گویند و عین خیالشان نیست .... ولی اگر بخواهیم این ناخالصی درست شود باید یک چیز خالص به آن اضافه کنیم و آنقدر فشار بیاورد و آن را هم بزند و دگرگونی در شخص به وجود بیاورد تا آن ناخالصی خارج شود و کم کم تصفیه شود. تا وقتی به آن نگاه می کنی از آن لذت ببری.آن وقت به یک جوشش مناسب می رسد . روند زندگی ماهم عین همین مثال است.


 وقتی چشمه از سرچشمه اش بیرون می زند به خیلی از سنگها برخورد می کند ولی از کنار سنگها راهش را پیدا می کند و این تمثیل مشکلات روزمره ما می باشد.هیچ موقع تقابل دو نیروی درونی مثبت و منفی را فراموش نکنید که با ما همیشه همراه است.

آنگاه که روشنایی آبستن تاریکی بود اهریمن از فرمان سرپیچی کرد :یعنی همان بار اولی که ما بذر اعتیاد را در خود کاشتیم ؛بدی ها هم از همین جا شروع شد .اهریمن گفت که آرام و خزنده پیش می روم که انسان متوجه نشود که چه بلایی سرخودش می آورد. پس اهریمن به یارانش می گوید که انسان یک ویژگی دارد که ما نداریم و آن اختیار می باشد و ما هم از طریق القاء و الهام او را از سیر صعودیش خارج می کنیم .پس ما هر کار اشتباهی که انجام می دهیم نباید گردن هیچ کسی بیندازیم چون دعوت اهریمن و شیطان را قبول کرده و خودمان به طرف ضدارزشها رفته ایم.

سپس می گوید: ما در جهان مادی هستیم و هشدار داده که اگر برمادیات سوار باشی نیمی از قدرت اهریمن را شکست داده ای ولی اگر مادیات بر تو سوار باشد بدان که صد درصد تو را شکست خواهد داد . منظور از مادیات ؛ فقط پول نیست ؛خیلی چیزهای دیگر در کنار آن است .

تعادل ،قانون است ولی افراط و تفریط ؛خواست ما....  یورش آغاز گردید؛بازار دروغ ؛کینه ؛ دشمنی؛خیانت و....!رواج یافت. یعنی تمام این بستر را آماده کرد. تا اینکه اهریمن تیر آخر را رها کرد. آن کسی  که می خواهد با این تیرحرکت کند وضعیتش خیلی ناجور مثل سفر اولی است که می آید و می رود این تیر همراه اوست ،ولی سفر دومی این تیر را از بدن خود جداکرده و جایش هم در حال ترمیم است.

دراین وضعیت انگشت اهریمن به طرف خطرناک ترین موضوع نشانه رفت و تیر زهراگین خود، که مربوط به جادوی هفت رنگ بود را رها نمود و آن چیزی نبود مگر خمر.


خمر به مفهوم حجاب ؛پرده یا پوشش ؛یعنی آنچه که روی اندیشه ؛عقل و تفکر ما را بپوشاند مثل تریاک ؛حشیش و الکل و..... نتیجه:جنگاورترین؛متفکرترین و زیباترین انسانها را تبدیل به ترسوترین و بدبخت  ترین و زشت ترین انسانها گرداند . در اینجا منظور از شجاعت: یعنی درگیر شدن باخواسته های نامعقول خود .شجاعت یعنی اینکه وقتی راهنما می گوید پله کم کن ترسی نداشته یاشی. من بعد از رهاییم فکر می کردم که یک سری آموزشهایی گرفته ام و در کنگره باید یک شخصیت و در بیرون و پارک یک شخصیت دیگری داشته باشم و انجام میدادم و حالی خوبی نداشتم .چون نقاب می زدم مثل اینکه در کنگره بیایم  دروغ نگویم؛تهمت نزنم و....و دربیرون کنگره این کارهارا انجام بدهم . من اگر در کنگره می آیم و حالم خوب می شود باید این حال خوب را ادامه بدهم و کاری کنم که همیشه حالم خوب باشد .اگر دروغ درکنگره ،ضدارزش است ، دربیرون ازکنگره هم ضدارزش است ،اگر غیبت کردن در کنگره بوی ابلیس می دهد،دربیرون از کنگره هم بوی ابلیس می دهد ،پس باید قدر این لیاقتی که خداوند نصیب ما کرده است را بدانیم ، چون خداوند به هرکسی اجازه خروج از تاریکی رانمی دهد.

نکته ی آخر اینکه  به جایگاه ها و قوانین احترام بگذاریم و در صراط مستقیم باشیم و از آموزشها نهایت استفاده را ببریم.

تهیه گزارش :مسافرمسعود
عکس: مسافر مجتبی
ویرایش: مدیر وبلاگ
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا چهارشنبه 30 تیر 1395 22:56
با سلام خدمت وبلاگ نویسان و تک تک خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی.
خدا قوت خدمت استاد بزرگوار جناب آقای حکیمی.
از سخنان استاد بسیار استفاده کردم.
ممنون بابت انعکاس جامع و کامل گزارش.
همسفر لیلا چهارشنبه 30 تیر 1395 22:56
با سلام خدمت وبلاگ نویسان و تک تک خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی.
خدا قوت خدمت استاد بزرگوار جناب آقای حکیمی.
از سخنان استاد بسیار استفاده کردم.
ممنون بابت انعکاس جامع و کامل گزارش.
همسفر لیلا چهارشنبه 30 تیر 1395 22:56
با سلام خدمت وبلاگ نویسان و تک تک خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی.
خدا قوت خدمت استاد بزرگوار جناب آقای حکیمی.
از سخنان استاد بسیار استفاده کردم.
ممنون بابت انعکاس جامع و کامل گزارش.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic