دلنوشته همسفران
جمعه 25 تیر 1395 ساعت 07:33 | نویسنده این مطلب : همسفر اعظم | ( نظرات )

 به نام داننده رازها

دختری که اشکهای مادرش را پاک می کرد....

دلنوشته همسفر اعظم

از خدا میخواستم که اگر او به دام اعتیاد گرفتار شده نجاتش دهد پس از چند سال خدا دعای مرا شنید و با راهنماییهای یکی از خویشاوندان همسرم وارد کنگره شد .فکر میکردم اگر او به کنگره بیاید و مواد را کنار بگذارد حال من هم خوب میشود. چند ماهی از آمدنش به کنگره میگذشت ولی من همچنان حالم بد بود....

دختری 16 ساله بودم که ازدواج کردم. خیلی نترس و بی پروا بودم .حس میکردم هنوز به سنی نرسیده ام که بتوانم یک زندگی را اداره کنم و وظایفم را انجام دهم با مردی ازدواج کردم که از همه جهات کامل و با تجربه بود و من واقعا خودم را خوشبخت می دانستم چون همسرم واقعا خوب بود و همه کارهای بچگانه مرا تحمل میکرد .

بیش از چند روز از ازدواج ما نمی گذشت که روزی به خانه آمد و با من صحبت کرد وبه من گفت باید به همدیگر قول دهیم که همیشه با هم صادق باشیم .حس کردم چیز تلخی را می خواهد بگوید. آرام آرام گفت من ماهی یک بار به صورت تفریحی تریاک مصرف می کنم اما تو نگران نباش قول میدهم جای دیگری مصرف نکنم. قبول کردن این موضوع خیلی برایم سخت بود ولی قبول کردم چون به او اعتماد داشتم .

چند سال از زندگی ما با همه خوبی و بدی هایش گذشت. شبی از ماه رمضان سال 82 بود آن موقع دخترم سه ساله بود پس از افطار همسرم به من گفت :بیرون میروم .ناخودآگاه من هم پشت سرش بیرون رفتم.هنگامی که متوجه شدم او به منزل یکی از آشنایان که مصرف کننده بود می رود شک و تردید همه وجودم را فرا گرفت .خدایا اکبر اینجا چه کار دارد!؟در خانه باز بود و من به درون خانه رفتم سکوتی مطلق همه جا را فرا گرفته بود از آشپزخانه صدا می آمد وارد شدم و همسرم را در حال مصرف مواد دیدم .با گریه به خانه برگشتم دخترم با دستهای کوچکش اشکهایم را پاک میکرد و او هم گریه میکرد. همسرم به خانه آمد وگفت دندانم درد میکرد رفتم تا دندان دردم را ساکت کنم .پس از بحث و دعوا من قبول کردم که راست میگوید .

چند سالی گذشت هر از گاهی در جیبش مواد پیدا میکردم ولی او میگفت مال من نیست . همیشه دعوا میکردیم او مثل سابق نبود .از نظر اخلاقی خیلی تغییر کرده بود هر روز افسرده تر از قبل میشدم ظاهر خندانی داشتم ولی از درون حالم بد بود .زندگیم سرد و بی روح شده بود. کارم شده بود گریه کردن .از خدا میخواستم که اگر او به دام اعتیاد گرفتار شده نجاتش دهد پس از چند سال خدا دعای مرا شنید و در 14 اردیبهشت سال 94 با راهنماییهای یکی از خویشاوندان همسرم وارد کنگره شد .فکر میکردم اگر او به کنگره بیاید و مواد را کنار بگذارد حال من هم خوب میشود. چند ماهی از آمدنش به کنگره میگذشت ولی من همچنان حالم بد بود به پیشنهاد دکتر یک ماه قرص اعصاب مصرف کردم ولی حالم خوب نشد اما با خواست خدا و با راهنماییهای راهنمای خوب مسافرم آقای رامشه وارد کنگره شدم و هر روز حال بهتری پیدا کردم.

دختری که همیشه چهره مادر را غمگین و ناامید دیده بود حالا دیگر او را همیشه شاد و امیدوار می بیند دیگر اشکهای مادرش را پاک نمی کند چون دیگر اشکی نیست و اگر هم باشد اشک شوق است و این تغییرات را مدیون کنگره 60 هستم.

در اینجا از کمکهای راهنمای خوب مسافرم آقای رامشه کمال تشکر را دارم و از کمکهای راهنمای عزیزم سرکار خانم اعظم امینی قدر دانی میکنم .

تشکر پایانی و ویژه را از منجی معتادان ایرانی جناب مهندس حسین دژاکام دارم و از ایشان کمال سپاسگزاری  را دارم.

         به همت بلندا که مردان روزگار            از همت بلند به جایی رسیده اند

با احترام همسفر اعظم رهجوی خانم اعظم امینی

نگارش متن:همسفر اعظم

 

مرتبط با: سرگذشت مسافران و همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مونا چهارشنبه 6 مرداد 1395 19:48
با سلام اعظم جان وقتی متن را خوندم چشمانم نمناک شد از خدا می خواهی هیچ وقت دیگر این دوران را تجربه نکنی یاد نرو برای همه گرفتار هم دعا کنی لبخند از روی لبانت هیچ وقت پاک نشود حتی برای یک لحظه
همسفر الهه شنبه 26 تیر 1395 19:49
خدا را شکر زندگی آرامی را برای خودتان ساختید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات