عملکرد لژیون شماره7 همسفران
دوشنبه 7 تیر 1395 ساعت 13:14 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ج | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست

عملکرد لژیون شماره7 همسفران،لژیون کمک راهنما همسفر فخری

موضوع لژیون:سی دی ظرفیت ،مسئولیت(قبله گم کردن)

برای اینکه من ظرف وجودیم بزرگتر شود وظرفیتم بالا برود باید از ضد ارزش ها منیت ،غرور ،تکبر وخشم ونفرت شکسته بشوم که این بادرد همراه است ودرد شکافنده ی فهم است اگر من خشمگین و عصبانی شوم وبتوانم خشم خودم را فرو ببرم این با درد وسوزش همراه است  اگر بتوانم آتش درونم را به بیرون پر تاب نکنم در واقع ظرفیت در من شکل می گیرد که این سخت است و زمان می برد....


ظرفیت یعنی ظرف ،ظرفیت انسانها باهم فرق دارد چون ظرفشان باهم فرق دارد بعضی ها ظرفشان خیلی کوچک است یعنی با یک کلمه حرف به هم می ریزند .تا بگی بالای چشمت ابرو هست به هم می ریزند وقتی کسی ظر فش به اندازه یک استکان است به اندازه لیوان در آن آب بریزیم سر ریز میشود یعنی باعث تخریب خودش ودیگران میشود یک نفر کارمند اداره است رئیس اداره بشود از ظرفش می ریزد بیرون چون ظرفش اندازه همان کارمند است .در کنگره هم همین طور است مثلا کسی که مرزبان می شود اگر مرزبان خوبی باشد ظرفش اندازه مرزبانی است ولی اگر مرزبان خوبی نباشد تخریب به وجود می آورد چون مسئولیتش بیش از ظرفیتش بوده است. 

ظرفیت در تمام سطوح است در مقام ،پول ،علم ،تحصیل باید ظر فمان به اندازه باشد بعضی ها ظرفیت سلامتی را ندارند خودشان را به مریضی می زنند تا دیگران به او ترحم ودلسوزی کنند ودر واقع محبت را از دیگران گدایی می کنند بعضی وقتها ما خودمان بیماری را پذیرش می کنیم یک سرماخوردگی کوچک ممکن است به یک بیماری خطرناک تبدیل شود چون پذیرش بیماری در ما ذره ذره بالا می رود وآن بیماری ما را از پا ی در می آورد.

ظرفیت چگونه به وجود می آید ؟

همسفر اشرف :دست ما نیست برای اینکه ظرفیت در ما باید ذره ذره زیاد شود با تزکیه وپالایش می توانیم ظرفیت خودمان را بالا ببریم.

همسفر زهره :ظرفیت را با آموزش های کنگره وبالا بردن دانایی می توانیم بالا ببریم با آگاهی ،تفکر وتجربه وآموزش .یک مرتبه نمی توان ظرفیت را بالا برد باید تدریجی و ذره ذره روی خودمان کار کنیم یعنی زمان می برد .

همسفر فخری :مسئولیت یعنی چه ؟                                                                                                      مسئول از سوال می آید مسئول کسی است که یکسری وظایف را باید انجام دهد وجوابگو باشد .یعنی من اگر مسئول اداره ای هستم اگر از من سوال شد باید جوابگو باشم .در کنگره مرزبانان مسئولین شعبه هستند ودر مورد رفت وآمد اعضاء و یا پارک ماشین ها در کوچه وخیابان باید جوابگو باشند .در لژیون راهنما مسئول لژیون است اگر پرسید ند  چرا رهجوی شما نامرتب است ویا نظم ندارد باید جوابگو باشد.در جایگاهم می توانم مسئولیت پذیر باشم . وقتی ظرفیت بالا رفت پذیرش هم بالا می رود در نتیجه ظرف وجود من هم بزر گتر می شود واز پس مسئولیتم بر می آیم چون انسانها بر مبنای ظرفیتشان پذیرش می شوند .اگرسنگ تحمل تیشه را نداشته باشد به تندیسی زیبا تبدیل نمی شود . من هم مانند سنگ هستم اگر آگاهی واطلا عات من بالا برود ومسئولیتی به من داده شود ولی ظرفیت آن را نداشته باشم هدفم را گم می کنم یعنی دچار منیت می شوم یعنی من هنوز نتوانستم مثلث جهالت را درون خودم حل کنم . پس هر مسئولیتی به من داده می شود باید قوانین مر بوط به ان مسئولیت را بالا تر از خود مسئولیت بدانم تا هدفم را گم نکنم اگر در هنگام مسئولیت رفتارم با دیگران عوض بشود یعنی قبله وهدف خودم را گم کرده ام. برای اینکه من ظرف وجودیم بزرگتر شود وظرفیتم بالا برود باید از ضد ارزش ها منیت ،غرور ،تکبر وخشم ونفرت شکسته بشوم که این بادرد همراه است ودرد شکافنده ی فهم است اگر من خشمگین و عصبانی شوم وبتوانم خشم خودم را فرو ببرم این با درد وسوزش همراه است  اگر بتوانم آتش درونم را به بیرون پر تاب نکنم در واقع ظرفیت در من شکل می گیرد که این سخت است و زمان می برد.

درد شکافنده فهم است یعنی چه ؟

همسفر فخری :با یک مثال بیان می کنم یکبار یکی از مسافران در مشارکت خودش گفت زمانی که سیگار می کشیدم یک نفر به من گفت در شان شما نیست که سیگار بکشید واین جمله مرا به درد آورد وباعث شد که برای درمان سیگار اقدام کنم پس درد شکافنده فهم است یعنی من برای انجام هر کاری وقتی به مشکلی برخورد می کنم باید با توجه به حل مشکل به آن آموزش درونش توجه کنیم وسعی کنیم مسائل ومشکلات را با تفکر وتدبیر حل کنیم.بعضی از انسانها از طریق مواد مخدر شیشه وحشیش می خواهند ارتقاء پیدا کنند ولی چون ظرفیتش را ندارند دچار انفجار سلولی می شوند واین افراد مثل میوه بی موقع می مانند میوه بی موقع را نباید بخوریم چون ضرر دارد واین افراد شاید ابتدا یه یکسری از خواسته های خود برسند ولی در ادامه کار برایشان مشکل می شود چون صور پنهانشان هنوز رشد نکرده .چون ظرفشان کوچک است از ظرف سرازیر می شوند واینها می خواهند به چیزهایی برسند اما چون راهش را نمی دانند نمی توانند برسند مثل مصرف کننده شیشه که شب تا صبح خانواده را بیدار نگه می دارد وبرایشان دیوان حافظ واشعار سعدی را می خواند .آقای مهندس می فرمایند با مخدرات نمی توانید از راه ضد ارزش ها به ارزش ها برسید.

در کنگره چگونه می توانیم ظرفیت خودمان را بالا ببریم ؟

همانطور که گفته شد ظرفیت ذره ذره بالا می آید ما در کنگره همانطور که آموزش می گیریم خدمت هم می کنیم در نتیجه آموزش های خودمان را کاربردی می کنیم ونتیجه عمل خودمان را می بینیم اگر کسی آموزش ببیند وخدمت نکند مثل آبگر مکن که روشن می کنیم وقتی از آب آن استفاده نکنیم آبگرمکن جوش می آورد وسرریز می شود پس ما هم در کنار آموزش خدمت می کنیم تا حال خودمان خوب شود وظرفیت مسئولیتهای بزرگتر در ما به وجود بیاید ودر خدمت می توانیم اشکالات وضعفهای درونی خودمان را ببینیم وآنهارا بر طرف کنیم .و جلسه با دعا به پایان رسید.

با تشکر از دوستان عزیزم در وبلاگ موفق وپاینده باشید.

نگارش:همسفر فاطمه ج

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: