به نام نامی قدرت مطلق

روز پنج شنبه95/04/03 جلسه سیزدهم از دورنهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی با نگهبانی مسافر بهزاد ، استادی مسافر مجید اعتباریان ودبیری مسافر مجتبی با دستور جلسه 

 " ظرفیت،مسئولیت (قبله گم کردن) " 

 و

"جشن اولین سال رهایی مسافر علیرضا "

راس ساعت 18 آغاز به کار نمود.

اگر کسی در کنگره هیچ مسئولیتی نداشته باشد این واقعا بد است و یعنی اینکه این فرد آموزشی ندیده و دچار به هم ریختگی،بی تعادلی و مشکلات عدیده ای می شود.من معتقد هستم که فرد بعد از رهایی یکی ،دو سال باید در کنگره بماند و آموزش هایش را تکمیل کند و خدمتی انجام دهد تا مسئولیت پذیری را یاد بگیرد و بعد اگر می خواهد برود ،برود....

سخنان استاد:

من قبل از هر چیز لازم می دانم انتخاب کنگره 60 به عنوان برترین سمن (سازمان مردمی نهاد) مبارزه با مواد مخدر را خدمت آقای مهندس و کلیه خدمتگزاران کنگره و همه مسافران و همسفران تبریک عرض نمایم .در سراسر کشور ان جی یوهای زیادی (تقریبا 150 ان جی یو) وجود دارد اینکه کنگره 60 به عنوان برترین ،بهترین و فعالترین سازمان مردمی شناخته شده واقعا باعث افتخار است.

دستور جلسه امروز ظرفیت،مسئولیت(قبله گم کردن) است.ظرفیت از گنجایش می آید یعنی میزان تحمل.مسئولیت از ریشه سئل می آید یعنی مورد سوال قرار گرفته شده.زمانی که به شخصی مسئولیتی داده می شود یا خودش مسئولیتی قبول می کند مورد سوال قرار گرفته می شود و باید پاسخگو باشد.و قبله گم کردن منظور این است که نتیجه ی اینکه کسی ظرفیت داشتن مسئولیتی را نداشته باشد قبله اش گم می شود .در کنگره وقتی می گوییم قبله گم می شود یعنی اینکه هدفش کم رنگ و بی اهمیت می شود و از مسیر درست منحرف می شود.فرد مسئولیتی را می پذیرد و در مسیری که حرکت می کند ناخالصی های درونش باعث می شود که مثلا اگر هدفش خدمت بوده به خیانت تبدیل شود چون ظرفیت داشتن آن مسئولیت را نداشته که این طور شده است.

دلیل اینکه ما در کنگره در مورد مسئولیت صحبت می کنیم این است که یک مصرف کننده مسئولیت پذیری خود را در قبال خودش،خانواده اش و جامعه از دست می دهد یعنی درمان خودش را نمی پذیرد و گردن همسر،پدر،مادر ،دوستان و ...می اندازد و شخص نمی پذیرد که من کار اشتباه کردم.

کنگره برای اینکه افراد مصرف کننده را مسئولیت پذیر کند می گوید باید در جایگاه هایی مانند نگهبانی،دبیری،مهمانداری و ...خدمت کند تا مسئولیت پذیری،نظم و انضباط و قوانین و مقررات را یاد بگیرد و این جز پروسه درمان است و اگر کسی در کنگره هیچ مسئولیتی نداشته باشد این واقعا بد است و یعنی اینکه این فرد آموزشی ندیده و دچار به هم ریختگی،بی تعادلی و مشکلات عدیده ای می شود.

من معتقد هستم که فرد بعد از رهایی یکی ،دو سال باید در کنگره بماندو آموزش هایش را تکمیل کند و خدمتی انجام دهد تا مسئولیت پذیری را یاد بگیرد و بعد اگر می خواهد برود ،برود.

من قبلا معتقد بودم که در کنگره باید مسئولیتها را پذیرفت و اگر می بینیم که کسی کاری را انجام نمی دهد ما باید برویم و با هماهنگی اعضا انجام دهیم چون کنگره مال همه است اما امروز می گویم که گاهی اوقات مسئولیتهایی به ما داده می شود که ما نباید بپذیریم چون هنوز آماده نیستیم رهجویی که هنوز به موقع نمی آید،خوابش منظم نیست،خوش قول نیست نباید مسئولیتی بپذیرد باید فرصت بدهیم که کمی تعادل پیدا کند.اینکه ما هیچ مسئولیتی را هم نپذیریم و بگوییم ظرفیتش را نداریم هم درست نیست و این یعنی از آن طرف بام افتادن.پس باید حد تعادل را حفظ کرد.

خب این داستانها را ما می گوییم که برای خودمان یادآوری شود که خدمتهای بیشتری را در کنگره انجام دهیم و روی مسئولیتهایی که به نوعی گردن ماست هم احاطه داشته باشیم ما مسئول همسرمان ، فرزندمان و آینده ی فرزندمان هستیم اگر فرزندم سیگاری شد یا اعتیاد پیدا کرد من مسئول هستم نه خانواده و جامعه .چون شخص مصرف کننده الگویی برای فرزندش بوده.

پس باید قبل از اینکه مسئولیتی را بپذیریم ،آموزشش را ببینیم و بعد وارد پروسه عملکرد شویم.

و اما دستور جلسه دوم:اولین سالروز رهایی مسافرعلیرضا. بی دلیل نیست که گاهی یک دستور جلسه با تولد شخصی مصادف می شود.همانطور که در پیام ایشان هم گفته ام ظلمت و تاریکی لایه لایه است و اعتیاد یکی از این لایه هاست و قطعا بدترین لایه ی تاریکی است که علیرضا آن را با قدرت و توانایی حل کرد و تمام مسائلی که کنگره از آن خواست انجام داد و رها شد و باید بداند که کارش تمام نشده و باید با تزکیه و تصفیه لایه های دیگر تاریکی و نیروهای اهریمنی را از بین ببرد و این حاصل نمی شود مگر با مسئولیت پذیری و انجام خدمت.

علیرضا هم ورزش می کند و هم جلسات کنگره را مرتب می آید و کاملا در مقابل راهنمایش تسلیم بود و اینها موضوعاتی هست که هر کس اینها را انجام دهد قطعا موفق خواهد شد.

به علیرضای عزیز تبریک می گویم و امیدوارم که بتواند در کنگره آموزش های تمام نشدنی را بگیرد و تبدیل به یک انسان کاملا مسئولیت پذیر شود .به مادر محترمشان و کمک راهنمایشان سرکار خانم فخری تبریک عرض می کنم و امیدوارم که موفق و موید باشند.

 پس از سخنان استاد و مشارکت مسافران وهمسفران اولین سال رهایی مسافر علیرضا را با شور فراوان جشن گرفتیم .

اعلام سفر مسافر علیرضا :

مدت تخریب : 8 سال

آنتی ایکس مصرفی :شیره و تریاک

مدت سفر: 12 ماه و 2 روز

روش درمان : DST

داروی درمان : اوتی

نام راهنما : آقای مجید اعتباریان

مدت رهایی از اعتیاد :یک سال و 27 روز

آرزوی مسافر علیرضا:آرزو می کنم هر کسی هر گوشه ی دنیا آرزوی این را دارد که یک روزی از اعتیاد و خصلتهای بدی که دارد جدا شود خداوند کمکش کند و راه کنگره را پیدا کند و به رهایی برسد.

آرزوی همسفر عزت :آرزو می کنم که همه افراد بتوانند وارد کنگره بشوند و این علم و دانش را همه بیاموزند و همه قدر این جایگاه را بدانند.

سخنان مسافر علیرضا :

ابتدا مسافرعلیرضا سوره نصر را خواندند:"هنگامیکه به یاری خداوند پیروزی فرا رسد مردم دسته دسته وارد دین خدا می شوند پروردگارت را حمد و تسبیح کن و از او آمرزش بخواه که او بسیار توبه پذیر است." من در دوران مصرفم حال خیلی خرابی داشتم و با دوستم که مصرف می کردیم فکر می کردم که تا آخر عمر رفیق من است واز او جدا نمی شوم تا این که به کنگره آمدم و آقا مجید راهنمای من جای آن دوستم را برایم پُر کرد. دوران تخریب آنقدر برای من تلخ بود و مواد برای من تخریب گفتاری و رفتاری بسیار زیادی داشت از همه ایراد می گرفتم و از کوچکترین مسئولیتها(حتی خریدِ نان) فرار می کردم ولی کنگره به من مسئولیت پذیری را یاد داد دوران مصرف باعث شد احساسات من و جوانی من تباه شود.

 روزی که برای اولین بار مادرم دید که من مواد مصرف می کنم و با افسوس به من گفت علی من باید دست تو سیخ و سنگ ببینم و اشک از گونه هایش جاری شد ، من در آن لحظه می خواستم سیخ را در چشم خودم فرو ببرم و همان لحظه از خدا خواستم راهی جلوی پایم بگذارد تا از اعتیاد رها شوم. که ابتدا با دوستی که داشتم به کلینکی رفتیم تا متادون مصرف کنیم ولی متادون هم به من نمی ساخت و حالم را بدتر می کرد و اصلا تمرکز رانندگی نداشتم وبه بیماریهای دیگری هم مبتلا شدم.

 تا اینکه شخصی در همان کلینک کنگره60 را به من معرفی کرد . من به کنگره آمدم ولی روزهای اول باور نداشتم تا اینکه حسم با راهنمایم برقرار شد و شروع کردم به نوشتن سی دیها و بعضی از سی دیها را هم حفظ کردم تا بیشتر یاد بگیرم آقای مهندس در سی دیها در مورد همه چیز به ما اطلاعات و آگاهی می دهند و کنگره مکان تبادل انرژی و تبادل اطلاعات هست تا ما به حال خوش برسیم. بعضیها وقتی وارد سفر دوم می شوند فکر می کنند همه چیز را یاد گرفتند ولی حضور مستمر در کنگره و استفاده از سی دیها، ورزش کنگره و الگوها همه برای ما آموزش هستند. موقعی که هیچ اتفاقی نمی افتد هیچ چیز شما یاد نمی گیرید ولی وقتی داور به نفع شما نمی گیرد شما خیلی چیزها یاد می گیرید چند جمله از اساتید کنگره یاد گرفتم راهنمای خودم:" اگر از آموزگار یاد نگرفتی روزگاریادت می دهد".آقای سلامی:" شما هستید که ما هم هستیم."آقای حکیمی:" بیایید با سرمایه خودمان در مورد خودمان تحقیق کنیم."  در آخر از آقای مهندس و خانواده ایشان تشکر می کنم از راهنمای خودم و راهنمای همسفرم تشکر می کنم و از همه عزیزان که در مشارکتهایشان به من لطف داشتند تشکر می کنم واین برای من افتخار بود که مادرم همسفرم بود.

سخنان کمک راهنما همسفر فخری:

من هم خیلی خوشحال هستم و خدا را شکر می کنم برای لحظاتی که در کنگره هستم چون هر لحظه کنگره برای ما آموزش است .همسفرعزت هم مثل همه مادران که نگران فرزندشان هستند با حال پریشان وارد کنگره شدند و این آرامشی که در وجود ایشان می بینید از ایمان قوی هست که به کنگره دارند ایشان در لژیون گوش به فرمان بودند وتمام مطالب و راهکارها را مو به مو اجرا می کردند در کنگره همگام و همراه با مسافرشان حرکت می کنند من این تولد زیبا را خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک می گویم به مسافر علیرضا وهمسفرشان تبریک می گویم و به همه اعضای کنگره60تبریک می گویم.

سخنان همسفرعزت:

خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و امیدوارم همه مسافران به این جایگاه برسند و مثل مسافر من تولد بگیرند از آقای مهندس و از همه خدمتگزاران کنگره60 تشکر می کنم از نشریات و مرزبانان هم تشکر می کنم.

تا باد چنین بادا !

نویسنده:همسفر زهره و همسفر فخری

عکاس : مسافر مجتبی

 

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حدیث یکشنبه 6 تیر 1395 09:34
خدا را شکر هر 5 شنبه شاهد احیا افراد کنگره هستیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic