گزارش جلسه یکشنبه،مورخ95/3/30 با دستور جلسه وادی دهم وتاثیرآن روی من
دوشنبه 31 خرداد 1395 ساعت 01:42 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز یکشنبه 95/3/30جلسه اول ازدوردهم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه 

شیخ بهایی اصفهانبا نگهبانی  مسافرعلی اصغر، استادی مسافر علی جمالی ودبیری مسافر محمد

با دستور جلسه:وادی دهم وتاثیرآن روی منراس ساعت 18 آغاز به کار نمود.

تفاوت انسان با سایر مخلوقات در همین است که آنها خود به خود صفاتشان به فعل در می آید ولی انسان باید زحمت بکشد تا این صفت در درونش به وجود آید که باید تفکر کند،آموزش ببیند ، تجربه کسب کند و تزکیه کند تا بتواند آن صفت را عوض کند، ما باید تلاش کنیم  صفات منفی خود را بشناسیم واز بین ببریم یاعوض کنیم . صفات مثبت خود را بشناسیم و به عمل در بیاوریم انسان قطره ای از وجود خداست که خداوند در عشق،علم ،محبت و.....قدرت مطلق است که انسان هم می تواند این صفات را به اندازه پتانسیل خود به فعل در بیاورد.

سخنان استاد:

خداوند را شاکرم که یکبار دیگر توانستم در این این جایگاه باشم،مجدا از نگهبان و دبیر جلسه تشکر می کنم که استادی و مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند و این جایگاه را هم به این دو عزیز تبریک می گویم و امیدوارم در انجام خدمت موفق باشند و به نگهبان و دبیر  دوره قبل خسته نباشید می گویم و امیدوارم در جایگاه بالاتر آن ها را ببینیم.

همانطور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه امروز وادی دهم است با عنوان  :صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است همانطور که شما دوستان می دانید یکی از منابع اصلی برای آموزش جهانبینی کتاب عشق است که از تفکر تا عشق چهارده وادی یا چهارده راه در آن است که در دستور جلسات هفتگی این چهارده وادی عنوان می شود،تمام این وادی ها کلید هایی و چراغی هایی به ما می دهد که نه تنها از وادی اعتیاد خارج شویم بلکه بتوانیم درست زندگی کردن را به حیطه عمل در بیاوریم.

اگر یک فهم کوچکی  از این وادی ها داشته باشم می دانم که مشکلاتی که در زندگی من هست  قابل حل است و کسانی که از وادی اعتیاد خارج شدند و الان دارند در زندگی موفقیت هایی کسب می کنند بخاطر فهم درست وادی هاست که آن ها توانستند مطالب وادی ها  را به حیطه عمل در بیاورند.هر کدام از این وادی ها مهم   است و به ما راهکار می دهد.

وادی دهم وادی بسیار زیبا و کاربردی است و عملا به من انسان کلید می دهد که آیا می توانم تغییر کنم؟یا نه؟ به فرض مثال قرار است انسان تغییر کند آیا با حرف زدن  می تواند تغییر کند یا باید مراحلی را پشت سر بگذارد که وادی دهم کاملا این موضوع را باز می کند  مثال صفت اعتیاد را چگون می توانم عوض کنم؟

مطلب دیگر اینکه در عنوان وادی کلمه انسان آمده که فقط انسان می تواند صفت خود را عوض کند. اگر شما دقت کنید جمادات ، گیاهان،حیوانات نمی توانند صفت خود را عوض کنند .

اگر بخواهیم کلمه صفت را معنی کنیم یعنی ویژگی ،خصوصیت یا توانایی به الفعل ....برای مثال می گوییم نمک،صفت نمک شوری است اگر شوری را از نمک بگیریم  دیگر نمک نیست یا فلفل صفت فلفل تندی است اگر این صفت را از فلفل بگیریم دیگر آن فلفل نیست،اگر یک گیاهی یک میوه ای می دهد اگر آن میوه را از آن گیاه بگیریم دیگر آن گیاه وجود ندارد،اگر یک حیوان مثل روباره که صفت آن مکار بودن است را از روباه بگیریم دیگر آن روباه نیست،یا شیر صفت درندگی دارد اگر این صفت را از شیر بگیرم دیگر آن شیر نیست در واقع در سایر موجودات خداوند خلقتش به گونه ای است که آن صفت خود به خود به فعل در می آید یعنی صفت درندگی ،پرنده بودن ،شناگر بودن را دارد و با یک آموزش کوچک خود به خود عملی می شود.یک پرنده حتی اگر پدر و مادر هم نداشته باشد بعد از یک مدت کوتاه پرواز می کند یعنی در واقع آن صفت به فعل در می آید.

اما انسان تنها موجودی است که صفتش را می تواند عوض کند که این امر به صورت کلی پیچیدگی و  عظمت وجودی انسان را نشان می دهد و ارزشی که خداوند برای انسان داده است . در واقع من اگر در عمق تاریکی باشم می توانم با یک چرخش بر مبنای آموزش های وادی آن صفت را عوض کنم.

استاد در پایان فرمودند:

من چندین بار هم در لژیون گفته ام فاصله راهنما با رهجو یک تارمو است که همان مصرف کردن و مصرف نکردن است ،بنابراین این وادی هم هشدار می دهد و هم امید که ما باید مراقب باشیم که دچار حس های منفی،کبر وغرور  و.....  نشویم و این امید بخشندگی خداوند را می رساند که من در عمق تاریکی می توانم حرکت کنم و از عمق تاریکی بیرون بیایم.کسی نمی تواند به ما بگوید که تا آخر عمر در عمق تاریکی هستی،کسی نمی تواند بگوید که اعتیادت را نمی توانی درمان کنی  چون خداوند این امکان را داده که من صفتم را عوض کنم.

صفات انسان دو نوع است:

1:بالقوه       2:بالعمل

که هم مثبت است و هم منفی که یعنی صفت بالقوه مثبت خود را پیدا کنیم و به فعل در بیاوریم مثل اینکه عشق و محبت را در درون خود پیدا کنیم و آن ها را به فعل در بیاوریم،که تفاوت انسان با سایر مخلوقات در همین است که آنها خود به خود صفاتشان به فعل در می آید ولی انسان باید زحمت بکشد تا این صفت در درونش به وجود آید که باید تفکر کند،آموزش ببیند ، تجربه کسب کند و تزکیه کند تا بتواند آن صفت را عوض کند، ما باید تلاش کنیم  صفات منفی خود را بشناسیم واز بین ببریم یاعوض کنیم . صفات مثبت خود را بشناسیم و به عمل در بیاوریم انسان قطره ای از وجود خداست که خداوند در عشق،علم ،محبت و.....قدرت مطلق است که انسان هم می تواند این صفات را به اندازه پتانسیل خود به فعل در بیاورد. 

چگونه صفتم را عوض کنم؟از کجا باید شروع کنم؟

در اینجا مثلث ارتباطی را مطرح می کند که شامل نور،صوت و حس است ،که نور منظور مطلق خداوند است که به عنوان هدابت گر می باشد،صوت مثل اداره مخابراطی است که انتقال مفاهیم را انجام می دهد،نور و صوت را نمی توان تغییر داد ولی حس که گیرنده نور و صوت است را می توان تغییر داد .

برای تغییر حس یک راه وجود دارد که این راه تزکیه و پالایش است ،در این راه هزاران سختی،مشکل و چاله وجود دارد اما خوش به حال کسانی که این سختی ها،مشکل ها و چاله ها را رد کردند و به نور رسیدند.

اگر ما تفکر سالم را دنبالش کنیم و به آن عمل کنیم  به ایمان سالم می رسیم و ایمان سالم عمل سالم را می آورد،و عمل سالم عقل سالم و عقل سالم عشق سالم را می آورد.

اعلام سفر مسافران پله های اخر 

ضمنا در این جلسه تعدادی از مسافرانی که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

آقای: رسول _ نام راهنما : آقای علی صادقی-آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 24روز _ داروی درمان : OT 
آقای: جواد _ نام راهنما : آقای علی صادقی-آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 20روز _ داروی درمان : OT

 آقای: پیام _ نام راهنما :آقای حسین ایوبی_آنتی ایکس : انواع مواد مخدر _ مدت سفر: 13ماه _ داروی درمان : OT 
 آقای: حسن _ نام راهنما : آقای حسین ایوبی- آنتی ایکس : شیره و تریاک و الکل _ مدت سفر: 10ماه و 16روز _ داروی درمان : OT 

همچنین یک نفر از مسافران لژیون بیل ویلیام ال وایت ( درمان قطعی اعتیاد به دخانیات به روش DST) که چهارشنبه گذشته از بند سیگار رها شده بود اعلام سفر نمود:

اقای : پیام _ نام راهنما : آقای حسین ایوبی_آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 10ماه و 7روز _ داروی درمان : آدامس نیکولایف 

از طرف مسئولین و  اعضای کنگره60   شعبه شیخ بهایی این رهایی زیبا را به  عزیزان رها شده و خانواده های محترمشان و کمک راهنمایان گرامی تبریک عرض می نماییم و بهترینها را برایشان آرزومندیم.

شکر  شکر    شکرعکاس :مسافر مجتبی

نویسنده: مسافر سید مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic