در باب دستور جلسه هفتگی: وادی دهم و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 26 خرداد 1395 ساعت 16:45 | نویسنده این مطلب : مدیر وبلاگ علی جمالی | ( نظرات )

به نام خدایی که رحمتش بی پایان ومهربانیش بی انتهاست

در باب دستور جلسه هفتگی:وادی دهم و تاثیر آن روی من

به قلم کمک راهنما مسافر مهدی صدیقی

اما صفات ما چرا و چگونه باید تغییر کند؟

صفات ما باید به سمت الهی بودن تغییر کند برای بودن،برای زندگی کردن،برای وجود داشتن و برای رسیدن به تکامل انسانی.زیرا بزرگترین معجزه حیات ،خود حیات است و هر کس باید راز زندگی کردن را، در زندگی کردن پیدا کند.

حیات وجود دارد تا وقتی ما وجود داریم و تمامی حیات در خدمت ماست برای تغییر کردن....

وادی دهم و تأثیر آن روی من

صفت گذشته در انسان صادق نیست ،چون جاری است.

این قانون یکی از زیباترین قوانین الهی است و نشان از رحمت عام پروردگار نسبت به بندگانش دارد.

وقتی انسان قدم به حیات می‌گذارد دارای ذاتی پاک، برگرفته از سرچشمه لایتناهی است .قدم به حیات می‌گذارد جهت کسب آگاهی در قالب صفات.پس به یک‌دو راهی معرفی می‌شود یکی راه روشنایی‌ها و کسب صفات ارزشی و الهی و دیگری راه تاریکی‌ها و کسب صفات ضد ارزشی و شیطانی.

حال این وادی هم به من امید می‌دهد و هم هشدار .امید می‌دهد ازاین‌جهت که‌ای انسان اگر تاکنون به‌واسطه ابزار اختیار خود، صفات ضد ارزشی کسب کردی قرار نیست تا ابدیت در آن‌ها غوطه ورباشی !و قرار نیست این صفات سرنوشت ابدی تو را رقم بزنند ،راه نجاتی هست!و هشدار می‌دهد که مواظب باش اگر تاکنون صفات الهی کسب کردی این صفات هم سعادت ابدی تو را رقم نمی‌زنند! چون انسان مختار الخطاست و هرلحظه می‌تواند تصمیم بگیرد و مسیر خود را عوض کند و شیطان هرلحظه در کمین اوست.

اگر خوب به پدیده‌های جهان بنگریم می‌بینیم که گردش شب و روز ،تغییر فصول،حرکت رودخانه‌ها،چگونگی پیدایش گیاهان و درختان همه و همه بیانگر نوعی جاری بودن و تغییر یافتن است.پس انسان هم جاری است چون حیات جاری است .خاصیت صفات این است که انسان می‌تواند آن‌ها را تغییر دهد و در هرلحظه در هر جایگاهی باشد به‌واسطه تغییر صفاتش می‌تواند سقوط یا صعود کند به‌طوری‌که هر چه قدر دانایی ما(تفکر،تجربه و آموزش) بالاتر رود به‌سوی کسب صفات ارزشی بیشتر قدم برمی‌داریم و برعکس هر چه قدر دانایی ما پایین‌تر باشد به‌سوی کسب صفات ضد ارزشی قدم برمی‌داریم.

اما صفات ما چرا و چگونه باید تغییر کند؟

صفات ما باید به سمت الهی بودن تغییر کند برای بودن،برای زندگی کردن،برای وجود داشتن و برای رسیدن به تکامل انسانی.زیرا بزرگ‌ترین معجزه حیات ،خود حیات است و هر کس باید راز زندگی کردن را، در زندگی کردن پیدا کند.

حیات وجود دارد تا وقتی ما وجود داریم و تمامی حیات در خدمت ماست برای تغییر کردن و تا تغییر نکنیم تبدیلی در کار نخواهد بود پس ترخیص هم نخواهیم شد.پس باید استفاده کنیم از وجود حیات برای تغییر کردن و تبدیل‌شدن و در انتها ترخیصی غرورآمیز.

اولین و مهم‌ترین قدم برای سه مؤلفه تغییر و تبدیل و ترخیص، تلاش برای رسیدن به تفکر سالم است زیرا در پی تفکر سالم ،ایمانمان سالم می‌شود و باایمان سالم به عمل سالم و سپس حس سالم و عقل سالم و درنهایت به سرچشمه عشق لایتناهی که همان عشق سالم است می‌رسیم.

وقتی یک مصرف‌کننده سعی می‌کند مصرف خود را کاهش دهد و یا یک شخص دروغ‌گو از میزان دروغ خود می‌کاهد یعنی دارد از صفات گذشته خود رها می‌شود و به سمت نور می‌آید.

و چه زیباست دیدن تغییر صفات انسانی که قدم در مسیر ارزش‌ها می‌گذارد و پله‌پله به‌طرف تکامل انسانی قدم می‌نهد!

و چه پرمعناست اشک شوق پدران، مادران ،فرزندان و همسرانی از دیدن تغییر صفات جگرگوشه‌ها و عزیزانشان!

و چه احساس غروری دارند انسان‌ها از قدم گذاشتن در جهت ساختن انسان‌های دربند صفات تاریکی! چراکه هم خود تغییر کرده است و هم در تلاش است برای تغییر دیگر بندگان دربند!

و چه شور و شعفی دارد خالق ما از تغییر صفات و نزدیک شدن بندگان به خود!می‌دانی وقتی‌که بنده‌ای اسیر در تاریکی‌هاست و صفات ضد ارزشی خود را با تلاش فراوان تغییر می‌دهد و به تلاش و کوشش می‌افتد تا دیگر بندگان خدا را نیز از تغییر صفات گذشته‌شان مطلع و آگاه کند ،خداوند تمامی مخلوقاتش را صدا می‌زند و می‌گوید این است آن اشرف مخلوقاتی که شما باید در برابرش سجده می‌کردید!

باشد که باشیم برای بودن خود و دیگران!

با احترام کمک راهنما مسافر مهدی صدیقی

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فهیمه پنجشنبه 27 خرداد 1395 07:21
متن بسیار زیبا و اموزنده ای بود با تشکر از اقای صدیقی کمک راهنمای محترم ومدیر محترم وبلاگ بابت تمام زحماتشان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic