گزارش جلسه خصوصی همسفران روز دوشنبه24/3/95 بادستور جلسه سیگار
سه شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 05:16 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه24/3/95جلسه نهم از دور نهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران 

شعبهشیخ بهایی بانگهبانی همسفر سمیرا،استادی همسفرفروغ ودبیری همسفرمرضیه 

با دستورجلسه: سیگار و جایگزینی آن

راس ساعت16آغاز به کارنمود.

بیشتر افرادی که به کنگره می آیند و در حال خدمت هستند اعتیاد خودشان به سیگار را درمان کرده اند و این نیروی جمعی کنگره60 شخص را موظف می کند که برای درمان خود اقدام کند. آقای مهندس می فرمایند: ما نمی خواهیم شاهد سکته و مرگ شما باشیم ما زندگی و سلامت شما را می خواهیم.......


سخنان استاد:

در ابتدا خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و امیدوارم طاعات و عبادات شما در این ماه مبارک قبول باشد دستور جلسه امروز سیگار است. چرا و چگونه درمان سیگار در کنگره آغاز شد؟ در15بهمن سال1390آقای مهندس بنیان کنگره60 بعد از اینکه با یک مصرف کننده شیشه که در وضعیت نامتعادلی به سر می برد مواجه شدند دچار سکته قلبی شدند آقای مهندس را به بیمارستان بردند و مشخص شد که به دلیل مصرف سیگار دچار این حمله شدند و دکترها توصیه داشتند که مصرف سیگار قطع شود.

آقای مهندس با علم و دانشی که از اعتیاد داشتند تمرکز و توان فکری خود را روی این مسآله گذاشتند که چگونه با نکشیدن سیگار کنار بیایند بعد از بررسی این موضوع به این نتیجه رسیدند که حالا که نباید سیگار مصرف کنند پس نیکوتین مورد نیاز بدن را از طریق دیگری تامین کنند و آدامس نیکوتین خوراکی را انتخاب کردند و شروع به جویدن آدامس کردند و بعد از مرخص شدن از بیمارستان حدود سه ماه به صورت تدریجی به جای سیگار آدامس نیکوتین جویدند در واقع این سه ماه دوره سازگاری وتثبیت بود و مشخص شد چه مقدار آدامس نیکوتین به صورت ثابت نیاز دارند بعد از گذشت این سه ماه عملیات کاهش تدریجی و پله ای با استفاده از متد دی اس تی را آغاز نمودند.

آقای مهندس پس از اطمینان از اجرایی بودن این متد برای درمان اعتیاد به سیگار رسماً اعلام کردند افرادی که مایل هستند برای درمان اعتیاد به سیگار می توانند به وی مراجعه کنند. قرار شد 30نفر به عنوان دستیار بپذیرند و درمان خود را آغاز نمایند وقتی درمان شدند این 30نفر به عنوان راهنمای درمان سیگار رهجو پذیرفتند.

در تاریخ91/09/15آقای مهندس در جلسه آخرین قطعه آدامس خود را مصرف کردند و اعلام کردند که سفرشان برای درمان اعتیاد به سیگار به اتمام رسیده است و به رهایی سیگار رسیدند و مشخص شد که متد دی اس تی به راحتی از عهده درمان اعتیاد به سیگار که پرخطرترین نوع اعتیاد جهان است بر می آید و آمار اعضای کنگره60 که برای درمان اعتیاد به سیگار اقدام می کنند روز به روز در حال افزایش است.

طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در هر8ثانیه یک نفر به علت مصرف سیگار جان خود را از دست می دهد عوارض مصرف سیگار علاوه بر سرطان ریه و بیماریهای قلبی آب مروارید،پوسیدگی دندانها،کم شدن شنوایی،پوکی استخوان،زخم معده و بسیاری از بیمایهای دیگر است یک فرد سیگاری صبح که از خواب بیدار می شود به اولین چیزی که فکر می کند سیگار کشیدن است.

بیشتر افرادی که به کنگره می آیند و در حال خدمت هستند اعتیاد خودشان به سیگار را درمان کرده اند و این نیروی جمعی کنگره60 شخص را موظف می کند که برای درمان خود اقدام کند آقای مهندس می فرمایند: ما نمی خواهیم شاهد سکته و مرگ شما باشیم ما زندگی و سلامت شما را می خواهیم.

نویسنده: همسفر فخری

تصویرگر همسفر فاطمه ج

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: