گزارش جلسه خصوصی همسفران روز دوشنبه مورخ 95/03/17 با دستور جلسه:الهام از رمضان
سه شنبه 18 خرداد 1395 ساعت 11:18 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

  روز دوشنبه95/03/17جلسه هشتم از دور نهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران 

شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر سمیرا ، استادی همسفرحدیث و دبیری همسفرمرضیه

با دستور جلسه :الهام از رمضان

راس ساعت16آغاز به کار نمود.

خیلی از ما سالهاست که روزه می گیریم ولی آیا هدف و تفکری پشتش هست؟

مهمترین چیز چگونه روزه گرفتن است .در گرسنگی و تشنگی هایی که از بچگی برای روزه گرفتن تحمل می کردیم شاید فکر می کردیم به خاطر این است که حال گرسنگان را درک کنیم ولی در اصل ما روزه را به خاطر خودمان و به خاطر بازسازی جسم و روان و جهان بینی مان می گیریم . پس بنابراین ما دو راه داریم یا روزه بگیریم و شروع کنیم به غر زدن  که چرا باید در این هوای گرم روزه بگیریم و یا اینکه با لذت این کار را انجام بدهیم.....

سخنان استاد:

در ابتدا خداوند بزرگ را شاکرم به خاطر ین که راه کنگره را برای من باز کرد تا من بیایم و آموزش بگیرم و به آرامش و سعادت برسم و به راه رشد و سعادت قدم بگذارم و دوم خدا را شاکرم به خاطر این سعادت که من حقیر امروز در خدمت شما بزرگواران هستم  در مورد دستور جلسه الهام از رمضان .

شروع ماه مبارک رمضان را به تک تک همسفران عزیز تبریک می گویم .در دستور جلسه الهام از رمضان ما اول باید معنای الهام را بدانیم ،الهام یعنی به دل افتادن و دل افکندن و رمضان یعنی وادی پنجم ،خودداری ،صبر،تسلیم و برگشت از ضد ارزش ها و رضا .

رضا به معنای ثمره یک ماه روزه داری است و تسلیم یعنی نتیجه پذیرش روزی هایی که خداوند به ما داده است.

رمضان نوری است که راه را برای ما روشن می کند ،رمضان یعنی برکت ،رمضان یعنی الهامات مثبت ،رمضان ماه نزول قرآن است و صعود ما ،ماه نزول کتاب آفرینش ،قرآن و فرمان الهی که ما باید این فرمان الهی را حتما انجام بدهیم  وسرمشق راهمان قرار بدهیم .

و صعود که یعنی رشد ،درک و رسیدن به ارتعاشات بالاتر هستی ،روزه گرفتن یعنی بستن دهان جسمانی و باز کردن دهان معنوی .

در کنگره یاد گرفتیم که انسان دو بخش دارد ،صور پنهان و صور آشکار ،نفس چیزی است که تعیین موجودیت می کند و خواسته دارد و تمام شهر وجودی انسان طبق آن نفس می گردد و نفس ما باید تربیت و تزکیه بشود ،خوب وادی نهم در این ماه اجرا می شود و وادی نه به ما می گوید که تا زمانی که دردی ایجاد نشود ،نفس تربیت و تزکیه پیدا نمی کند و برای این که ما بخواهیم صفات بد و ضد ارزشی و زشتمان را به صفات ارزشی تبدیل کنیم ،کنگره راهکارهای زیادی به ما داده است .

یکی از راهکارها این است که ما بیاییم و وادی پنج و نه را عملی کنیم همین ماه مبارک رمضان است .در ابتدا ما می دانیم که روزه گرفتن کار خوبی است ولی خوب باید بدانیم که برای چه می خواهیم روزه بگیریم و هدفمان از روزه گرفتن چیست؟

خیلی از ما سالهاست که روزه می گیریم ولی آیا هدف و تفکری پشتش هست؟

مهمترین چیز چگونه روزه گرفتن است .در گرسنگی و تشنگی هایی که از بچگی برای روزه گرفتن تحمل می کردیم شاید فکر می کردیم به خاطر این است که حال گرسنگان را درک کنیم ولی در اصل ما روزه را به خاطر خودمان و به خاطر بازسازی جسم و روان و جهان بینی مان می گیریم . پس بنابراین ما دو راه داریم یا روزه بگیریم و شروع کنیم به غر زدن  که چرا باید در این هوای گرم روزه بگیریم و یا اینکه با لذت این کار را انجام بدهیم.

اگر با دید کنگره به روزه گرفتن نگاه کنیم متوجه می شویم که در روزه گرفتن خواسته های درونی و پنهان ما آشکار می شود و قدرت و رزق معنوی ما باز می شود و ما می توانیم بین اضلاع جسم و روان و جهانبینی ،اعتدال و ارتباط برقرار کنیم،در این صورت ما خیلی راحت و با لذت و بدون گلایه روزه می گیریم و از این یک ماه لذت می بریم و آن را سپری می کنیم .

ماه مبارک رمضان هم در صور آشکار و هم در صور پنهان ما تغییرات ایجاد می کند ،یعنی هم جسم و بدن و هم روح و روان من تغییر می کند و با این تغییرات راحت تر می توانم جهان بینی خودم را بالا ببرم .

من غذا می خورم ،آب می آشامم و اینها خواسته های معقول من است ،ولی اگر من در این ماه یاد بگیرم که در برابر خواسته های معقول نفسم بایستم و اجابتشان نکنم ،آن موقع می توانم بر خواسته های نامعقول نفسم هم تسلط داشته باشم ولی اگر نتوانم پس هنوز خیلی باید روی جهان بینی خودم کار کنم .

ماه مبارک رمضان بستری است که کنگره در آن متولد شده ،در سال 75 آقای مهندس دژاکام یک مصرف کننده بودند و تصمیم گرفتند که در این ماه روزه بگیرند و اصلا قصد ترک مواد نداشتند و فقط می خواستند یک نظم و ترتیبی به مصرف خود بدهند و به بهانه ماه مبارک رمضان از طریق القا اخبار به ایشان رسید و تصمیم گرفتند هر پنج گرم تریاک خوراکی خود را تثبیت کنند و این آغاز مبارکی بود برای آقای مهندس و همه ما.

آقای مهندس به مناسبت این ماه صورت مساله اعتیاد را مطرح کردند  و درمان قطعی مصرف مواد مخدر مشخص گردید.

یک سری تشابهاتی بین ماه مبارک رمضان و کنگره وجود دارد.

از طریق القاء به آقای مهندس روش تدریجی درمان مواد مخدر پیدا شد و خیلی از کسانی که در  تاریکی زندگی می کردند الان زندگی خوبی دارند.

در ماه مبارک رمضان شنیدن صدای اذان و قرآن خیلی دلنشین است و در کنگره هم با شنیدن صدای آوای کنگره در هر جلسه لذت می بریم.

در ماه مبارک رمضان ما روزه می گیریم تا به سلامت تن و روان و جهانبینی برسیم و زمانی هم که در کنگره سفر می کنیم ،جسم و روان نابود شده ما دوباره احیا می شود .

در ماه مبارک رمضان نقطه تحمل ما در برابر خوردن و آشامیدن بالا می رود و در کنگره هم به روش دی اس تی ما می توانیم برای قطع مواد قدم برداریم.

در این ماه ما یک ماه تمام روزه می گیریم و صبر پیشه می کنیم و در کنگره هم ما یازده ماه صبر می کنیم و سفر می کنیم که به آن رهایی و درمان واقعی برسیم.

در این ماه ما سعی می کنیم از کارهای ضد ارزشی مثل دروغ گفتن و غیبت و تجسس دوری کنیم و با ورود به کنگره هم اولین چیزی که ما یاد می گیریم برگشت از ضد ارزش هاست.

در ماه مبارک رمضان ما در زمان مشخصی سحری و افطاری می خوریم و در کنگره هم مسافر یاد می گیرد که سر تایم مشخصی ،مقدار مشخصی او تی مصرف کند .

در این ماه مبارک در شب های قدر سرنوشت ما رقم می خورد و در کنگره هم اگر مسافر و یا همسفری بیاید که خواسته قوی داشته باشد و بخواهد که به درمان واقعی برسد ،اگر با هدف بیاید و بتواند به سوال که چی خود جواب بدهد ،آن موقع است که آن مسافر یا همسفر به درمان کاملا قطعی می رسد.
نویسنده:همسفر آزاده
تصویرگر:همسفر فهیمه
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امین گلی سه شنبه 18 خرداد 1395 12:47

".........ولی اگر نتوانم، پس هنوز خیلی باید روی جهان بینی خودم کار کنم ."
خیلی مقاله ی نافع و روانی بود. تاکید روی وادی پنج و اهمیت به جنبه ی تغییرات در صور پنهان و مقایسه با دی اس تی ، از نکات شاخص بود.
از نویسنده سرکار خانم آزاده تشکر می شود.
همچنین از تصویرگر محترم.
امین گلی سه شنبه 18 خرداد 1395 12:46

".........ولی اگر نتوانم، پس هنوز خیلی باید روی جهان بینی خودم کار کنم ."
خیلی مقاله ی نافع و روانی بود. تاکید روی وادی پنج و اهمیت به جنبه ی تغییرات در صور پنهان و مقایسه با دی اس تی ، از نکات شاخص بود.
از نویسنده سرکار خانم آزاده تشکر می شود.
همچنین از تصویرگر محترم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic