'گزارش عملکرد لژیون شماره 2 همسفران سارا نجاران
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 ساعت 10:49 | نویسنده این مطلب : همسفر سارا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش لژیون شماره 2 همسفران ، لژیون همسفر سارا نجاران
موضوع لژیون : وادی چهارم

http://s6.picofile.com/file/8255139968/khordad_95.jpg

پس اگر تلاش و کوشش کردیم مطمئن باشیم خداوند ما را مورد حمایت قرار می دهد ، به عبارتی از تو حرکت از خدا برکت . انسان ها هر چه داناتر باشند ظرفیت و مسئولیت پذیری بالاتری دارند ممکنه اشتباه و خطا هم بکنیم و در سختی  و رنج هم باشیم ولی می آموزیم و یاد می گیریم ...

آداب معاشرت

 استاد فرمودند : اگر آداب معاشرت را بلد باشیم هیچ گاه آسیب نمی بینیم . برای ارتباط با اطرافیان محبت اجباری نیست ولی احترام واجب است . همسفری که بلد نیست و نمی داند با مسافرش چطور گفتار و رفتار کند همیشه در رنج و عذاب است . انسانی که خوبی را نمی داند و بلد نیست خوبی کند ؛ بدی می کند . هر زمان خوب بودن را یاد گرفتیم و لذت و انرژی آن را دریافت کردیم، دیگر بدی نخواهیم کرد . چون انسانی که بدی می کند بیشترین آسیب را به خودش می رساند و هیچ گاه آرامش و حال خوش نخواهد داشت . همسفر در سفر اول باید به دنبال خودسازی ، تغییر رفتار و افکار خود باشد و خود را قوی کند ، منظورم بالا بردن نقطه تحمل است . به خاطر همین باید مسافر را رها کند و دوربینش را روی خودش بیندازد و مسافر را همان طور که هست بپذیرد ، چون ما کسی را آن طور که خود می خواهیم نمی توانیم تغییر دهیم . اگر همسفر، دانایی و ظرفیتش را بالا برد قطعا بعد از رهایی و در سفر دوم استوارتر و محکم تر ادامه خواهد داد . در غیر این صورت یک همسفر ناتوان و ضعیف می شود که در نا امیدی فرو می رود .

وادی چهارم

همیشه ، در هر جا ، هر جایگاه ، هر شرایطی ، مسئولیت ها دو طرفه است . حتی بین خدا و انسان هم مسئولیت دو طرفه است . ما نباید از کسی یا حتی خداوند انتظار داشته باشیم که مسائل و مشکلات ما را حل کنند . خداوند می فرمایند : انسان هیچ چیز نیست مگر این که خودش سعی و کوشش کند . این جمله به ما می گوید تمام مسئولیت ها به عهده خود ماست و خداوند به ما اختیار داده ، راه  و چاه را نشان داده  ، هر کدام که می خواهی انتخاب کن . پس هررنج و مشکلی بر انسان وارد میشه خودش با دست خودش فراهم کرده است . باز طبق آیه های قرآن که آقای مهندس در سی دی انسان و اختیار و همین طور در سی دی خدا و انسان می فرمایند : انسان ها زیان کار هستند، (مثل  مصرف کنندگان مواد مخدر) .

صدها چراغ دارد ولی بی راهه میرود                     بگذار بیفتد و بیند سزای خویش

حالا ما بی راهه می رویم و مشکلات را برای خود درست می کنیم دائم هم می گیم خدا ؛ خدایا حلش کن .

برای درک این مطالب  و نجات از آشفتگی ها و مشکلات باید خودمان را بشناسیم و از دروازه خود عبور کنیم تا به شناخت خداوند برسیم . شناخت خود بحث جهان بینی است . انسانی که از مرگ می ترسد ، از دیگران ناراحت می شود ، دیگران را ناراحت می کند به این دلیل است که به شناخت واقعی از انسان نرسیده است .

سوال : چطور می توانیم ناراحت نشویم وقتی به ما ظلم شده است ؟

جواب : اگه به سی دی بخشش آقای امین مراجعه کنیم متوجه می شویم که اگه حس نا خوشایند به وجود آمد قطعا یک صفت نا مطلوب در وجود خود من وجود دارد ، پس اگه بدانم که آن صفت را خود من هم دارم کار راحت تر می شه . هیچ گاه نباید صد در صد حق را به خودم بدهم و باید بدانم که تا ده ، بیست درصد هم که شده دیگری هم حق دارد . دیگه این که نباید فکر کنم ضربه ای که خوردم قابل جبران نیست . شاید باید چیزی را از دست بدهم تا چیز بهتر نسیب من بشه و این افراد مامورند که این کار را انجام دهند و به من ضربه وارد کنند . پس انسان های بخشنده علم بیشتر نسبت به وقایع اطراف خود دارند . توصیه من این است که سی دی بخشش را زیاد گوش کنید .

انسان هایی که در مرحله واقعی هستند و در پی یافتن و تکامل هستند و به شناخت خود فکر می کنند به جایی  می رسند که همه چیز را برای دیگران می خواهند و دیگر به فکر منافع و امیال شخصی خود نیستند.


http://s6.picofile.com/file/8255139968/khordad_95.jpg

چو عضوی به درد آورد روزگار                   دگر عضوها را نماند قرار

بعضی افراد  با  تمام دارایی و قدرتی که دارند ولی اصلا به یاد و فکر نیازمندان نیستند . این جاست که می گوییم انسان های واقعی غم و مشکلات مردم آن ها را رنج می دهد . پس تنها چیزی که انسان را به مرحله بالا می رساند فقط تزکیه و پالایش است . منظورم این است که با مسئولیت دادن به خداوند ، ریاضت ، نذر و نیاز نمی توانیم از ضد ارزش ها دوری کنیم و به مقام انسانی برسیم .

انسان و ناشناخته هایش آن قدر زیاد و شگفت انگیز است که ما حتی در صور آشکار آن هم مانده ایم چه برسد به صور پنهان که خوابها ، حس های خارج از جسم ، حس ششم ، کابوس ها ، روز ازل ، روز الست ، ذهن ، آرشیو ، حس های مجازی ، نفس ، عقل و... در آن نهفته است . پس اگر این ها را شناختیم می توانیم خود را بشناسیم و اگر خود را شناختیم می توانیم خدا را بشناسیم . متاسفانه ما در مورد این موضوعات بی سواد هستیم . منبع اصلی ، مستند و مهم ما قرآن کریم است  که در مورد انسان و صفات او گفته است که آن ها هم نیاز به تفسیر دارد .

در وادی چهارم برای شناخت انسان به تعریف نفس و مراحل تکاملی آن پرداخته است . نفس چیزی است که تعیین موجودیت می کند هم در ظاهر و هم در باطن ، به عبارتی هم در خواب و هم در بیداری ، آن چه درخواب می بینی نفس است . نفس مجموعه ای از خواسته هاست  که دو قسمت می شود : معقول و غیر معقول . خواسته های نفس برای حب بقاء است . زمانی که نفس تحویل گرفته می شود انسان می میرد . جسم مانند یک لباس است که انسان یا همان نفس و یا خویش خویشتن را در بر گرفته و فناپذیر است . نفس قسمت اصلی و اساسی  و یا اصل ویا خود موجود است . انسان ها بر مبنای عقل ، دانایی و آگاهی در رتبه هایی از نفس قرار گرفته اند ، نفس اماره یا امرکننده . نفس لوامه یا سرزنش کننده . نفس مطمئنه یا قابل اطمینان که در آن عشق ، عقل و ایمان است و همه چیز آن بر مبنای عشق ، عقل و ایمان سنجیده می شود . ایمان یعنی تجلی نور خداوند در وجود انسان .

استاد مراحل نفس را طبق  وادی چهارم و جزوه جهان بینی توضیح دادند .

پس اگر تلاش و کوشش کردیم مطمئن باشیم خداوند ما را مورد حمایت قرار می دهد ، به عبارتی از تو حرکت از خدا برکت . انسان ها هر چه داناتر باشند ظرفیت و مسئولیت پذیری بالاتری دارند ممکنه اشتباه و خطا هم بکنیم و در سختی  و رنج هم باشیم ولی می آموزیم و یاد می گیریم .

بعد از دعای اعضای لژیون جلسه پایان یافت.

نویسنده :همسفر مرضیه

مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی، مشارکت های مکتوب،

برچسب‌ها: کنگره 60، وادی چهارم،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 07:16
بسیار عالی بود از بیانات استاد محترم استفاده كردم با تشكر از خانم سارا وخانم مرضیه بابت تهیه ونوشتن این گزارش
همسفر الهام دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 23:48
با سلام و خسته نباشی خدمت راهنمای گل خودم خانم سارا باسپاس فراوان از شما بابت زحماتی که برای من و بقیه بچه ها می کشید
آ تیه سبز دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 23:37
سپاس از کمک راهنمای محترم سرکار خانم سارا
تشکر از نویسنده محترم


ابراهیم موحدی دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 22:52
درود و خداقوت خدمت استاد لژیون ، کمک راهنمای گرامی؛ سرکار خانم سارا
از مطالب آموزنده و مفید این گزارش بهره مند شدم
سپاس و خدا قوت خدمت نویسنده گرامی.
مرضیه دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 20:52
از استاد عزیزم خانم سارا سپاس گذارم خدا قوت بهشون عرض میکنم
اعظم همسفرمهدی دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 20:15
خداقوت خدمت راهنمای گلم خانوم سارا بسیار جامع و
کامل بودلذت بردم
تشکر ازخواهر هم لژیونی عزیزم مرضیه جان بابت اطلاع رسانی سریعشون
مانا دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 16:15
عالی بود .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic