گزارش لژیون کمک راهنما آقای علیرضا کاظمیان مورخه 95/02/25
شنبه 25 اردیبهشت 1395 ساعت 23:56 | نویسنده این مطلب : مسافر مجتبی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش لژیون شماره 1 آقای علیرضا کاظمیان

  موضوع: وادی نهم    تاریخ: شنبه  1395/02/25


  انسان به ذات خود از مشکلات فراری است و مشکلات را لعنت خدا می داند در حالی که ممکن است مشکلات رحمت خدا باشد و انسان با حل کردن مشکلات خود می تواند تکامل پیدا کند......

استاد فرمودند:
ما برای مسائل ضد ارزشی نیاز به آموزش و تجربه وتفکر آنچنانی نداریم و برای بالا بردن نقطه تحمل در نکات منفی نیاز به تلاش زیادی نیست مثال : فردی با یک قرص شروع می کند و در ماه دوم یا سوم تعداد آن به پنج تا ده عدد هم می تواند برسد.اما در مسائل ارزشی همچون ورزش - هنر و... نیاز به آموزش و تجربه و تفکر می باشد و فرد باید حتماً آموزش ببیند.گاهی فردی به کنگره می آید و بعد از مدتی می گوید من خودم تیپر کردن را بلد شده ام و دیگر خودم مواد را کم می کنم و همین باعث سقوطش می شود . کسی که دچار منیت باشد دیگر نمی تواند آموزش ببیند.باید یک پنجم دانایی فرد بالا برود تا یک پنجم مواد کاهش پیدا کند و این موضوع بدون آموزش امکان پذیر نیست.چرا زمانی که فرد مصرف کننده هست هر چه هم تلاش می کند نمی تواند مواد را کاهش دهد؟علت نداشتن دانایی و دانایی موثر است.
حتی ممکن است در اثر جهل و نادانی کاری انجام دهیم که باعث سقوط بیشترمان شود مثل:زمانی  که تصمیم میگرفتیم ترک سقوط آزاد انجام دهیم.
کسانی که کارتن خواب شده اند در مسائل ضد ارزشی مانند اعتیاد به تجربه بالایی رسیده اند و یکی از دلایلی که اگر درمان شوند بسیار خوب عمل می کنند همین است که سختی زیادی دیده اند.فردی که مصرف کننده است به دلیل جهل و نادانی همه را مقصر می داند به جز خودش و همیشه از همه طلبکار است.این افراد برای اینکه بتوانند به آرامش برسند باید فکر و اندیشه خود را تغییر دهند.


برای بالا بردن نقطه تحمل باید دو پارامتر تکرار و زمان را مد نظر داشت.مثال: فردی در ابتدا می تواند 20 متر شنا کند اگر هر روز شنا کند و هر روز مقدار چند دقیقه بیشتر شنا کند بعداز گذشت چند ماه می تواند 100  تا 200 متر شنا کند.

مطلب دیگر اینکه انسان به ذات خود از مشکلات فراری است و مشکلات را لعنت خدا می داند در حالی که ممکن است مشکلات رحمت خدا باشد و انسان با حل کردن مشکلات خود می تواند تکامل پیدا کند.
فیلسوفان قدیمی میگویند جهان بر اساس اضداد بنا شده است و از چهار عنصر اصلی خاک - باد - آب - آتش تشکیل شده است و انسان هر چیزی را بر اساس ضد آن می شناسد مثال:تاریکی و روشنایی-سپیدی و سیاهی و... نیروهای اهریمنی با تمامی تخریبی که دارند نقش نیروهای مکمل را در هستی دارند.
سوال:چرا ما خداوند را نمی شناسیم؟به علت اینکه ضد ندارد.شاید بگویید شیطان! اما شیطان خودش مخلوق خداوند هست و ضد آن نیست.

تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف        مگر اسباب بزرگی همه آماده کنیمنبع : وب لژیون مسافر علیرضا کاظمیان
عکاس : مسافر مجتبی
مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: