به نام قادر یکتا

         

   روز پنج شنبه 23/2/95هفتمین جلسه از دورنهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60

       شعبه شیخ بهایی با نگهبانی موقت مسافر امید ، استادی مسافر بهزاد زاد افشار و دبیری موقت مسافر مجتبی  

                                   با دستور جلسه : وادی نهم و تاثیر آن روی من  و

                                        "جشن اولین سال رهایی مسافر حسین"

                                            راس ساعت 17آغاز به کار نمود.

در این پیام بحث فرمان مطرح می شود ودر وادی هم سه تا موضوع را مطرح می کند 1- فرمان را توضیح می دهد 2- نقطه تحمل را توضیح می دهد 3- نیروهای منفی و مشکلات را از دیدگاه کنگره مطرح می کند. در موضوع فرمان انسان مجموعه ای از خوبیها و بدیهاست مجموعه ای از صفات نیک و صفات زشت ، که این صفات بالقوه در انسان وجود دارند.........


سخنان استاد :

وادی نهم می گوید وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می کند و تحمل یعنی پذیرش هر موضوعی و نقطه تحمل یعنی تا آن حدی که من بتوانم موضوع را بپذیرم مثلا فشاری به دست من وارد می شود و من تا جایی که بتوانم فشار را تحمل می کنم بعد صدای من در می آید پیام اول وادی این چنین می گوید: پیام برای کسانیکه به دنیای تازه قدم نهاده اند و به خویش خویشتن توجه می نمایند بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت نمایید و بر زمین و سماء توجه کنید با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه با ارزش،هم قوت کافی و هم سایبانهایتان برافراشته خواهد شد پس آن کنید که فرمان است.

در این پیام بحث فرمان مطرح می شود ودر وادی هم سه تا موضوع را مطرح می کند 1- فرمان را توضیح می دهد 2- نقطه تحمل را توضیح می دهد 3- نیروهای منفی و مشکلات را از دیدگاه کنگره مطرح می کند. در موضوع فرمان انسان مجموعه ای از خوبیها و بدیهاست مجموعه ای از صفات نیک و صفات زشت ، که این صفات بالقوه در انسان وجود دارند بالقوه یعنی من اگر الان کلاس زبان چینی بروم بعد از دو سال تقریبا زبان چینی را یاد می گیرم و می توانم به زبان چینی صحبت کنم پس زبان چینی بالقوه در وجود من بوده وقتی بتوانم چینی صحبت کنم به بالفعل تبدیل می شود ولی در حیوان اینطوری نیست.انسان هم می تواند آدم حسودی باشد و هم می تواند انسان بخشنده ای باشد واین صفات بالقوه درونش هست ولی با توجه به این که قوه اختیار به انسان داده شده به خودش بستگی دارد که کدام صفات را از قوه به فعل دربیاورد. وقتی انسان بر سر دو راهی قرار می گیرد و نمی داند کدام راه را انتخاب کند باید به فرمان گوش بدهد خداوند یکسری صفات خوب و بد در وجود من نهادینه کرده و فرمانهایی را داده که اگر من این فرمانها را انجام بدهم می توانم راه را از چاه تشخیص بدهم وبه هدفهای خودم برسم.

انسان از روی ناآگاهی و نادانی خودش یا عمد ویا غیرعمد یکسری صفات زشت را برای خودش انتخاب می کند مثل: دروغ ، غیبت ،مصرف مواد مخدر و....این انسان یک مرتبه و به صورت ناگهانی نمی تواند ضد ارزشهای خودش را کنار بگذارد و اینجا مسآله نقطه تحمل پیش می آید چون هر چیزی که در هستی وجود دارد یک نقطه تحمل دارد مثلا نقطه ذوب فلزات یکسان نیست و هر کدام در دمای خاصی ذوب می شوند حیوانات هم نسبت به هر موضوعی نقطه تحملشان فرق می کند و این در مورد انسان هم صادق است ولی انسان خودش می تواند نقطه تحملش را نسبت به موضوعات مختلف تغییر بدهد و این خاصیت انسان است که امروز ممکن است با یک کمی فشار و سختی بهم بریزد ولی در آینده بتواند از سختیها عبور کند بالا بردن نقطه تحمل در ضد ارزشها آسان است ومن به راحتی می توانم آدم دروغ گو بشوم من به راحتی می توانم یک مصرف کننده مواد بشوم من روزی که مواد مصرف کردم کمتر از یک گرم مصرف کردم و حالم بد شد ولی به جایی رسیدم که هم کراک مصرف می کردم و هم شیشه می کشیدم وبه راحتی نقطه تحملم بالا رفته بود ولی خدا را شکر در کنگره درمان شدم . برای بالا بردن نقطه تحمل در جهت ارزشها نیاز به دانایی و آموزش داریم و دو پارامترمهم را باید در نظر بگیریم یکی تکرار منظم موضوع و دیگری پارامتر زمان است که در طول درمان اعتیاد باید هر دو مورد را باهم انجام بدهیم و الویت با درمان است و اگر در طول درمان مشکلی سر راه من قرار بگیرد باید بدانم که مشکلات برای این است که ما ساخته شویم.

"دستور جلسه دوم : اولین سال رهایی مسافر حسین"

حسین با حال خراب وارد لژیون شد فشارها و مشکلات بسیاری را از بچگی به دوش کشیده بود چون از بچگی پدر و مادرش را از دست داده بود وبا خواهرش زندگی می کرد ترس دوران کودکی و نبود پدر و مادر باعث بروز مشکلات زیادی می شود که با مصرف مواد مخدر بر مشکلاتش افزوده می شود با افکار پریشان و بهم ریخته به کنگره آمد تخریب او تریاک وشیره بود و نکته مثبت او این بود که خیلی خوب حرکت کرد غیبت نداشت ودر همان سفر اول دبیر لژیون شد در اوایل سفرش بود که با حسین و تعدادی از مسافران برای آموزش به شعبه نیک آباد رفتیم  وبه علت این که حسین افکار پریشانی داشت من کمی نگران شدم ولی در طول درمانش اینقدر خوب سفر کرد که وقتی برای رهایی به تهران رفتیم از حال خوب حسین من اینقدر لذت بردم که همیشه دوست دارم برای رهایی که تهران می رویم حسین هم با ما باشد منظور این است که تغییراتش خیلی عالی بود دوازده ماه سفرِ خیلی خوب و عالی داشت و بعد از رهایی هم شروع به خدمت کرد در بخش otخدمت می کند و شنبه ها هم در کلینیک خدمت می کند و امیدوارم که امسال شال کمک راهنمایی را بگیرد و در این جایگاه خدمت کند و به آرزوهایی که دارد برسد.

س از سخنان استاد ومشارکتهای دوستان اولین سال رهایی مسافر حسین را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر حسین :

مدت تخریب : 15 سال

آنتی ایكس مصرفی : شیره و تریاك

مدت سفر : 12 ماه

روش درمان : DST

داروی درمان : OT

نام راهنما : بهزاد زاد افشار

رهایی : یك سال

 

آرزوی مسافر حسین :

انشاءالله همه كسانی كه بیمار دارند بیمارشان به درمان قطعی برسد .

سخنان مسافر حسین :

در ابتدا از همه شما مسافران و همسفرانی كه در این جشن شركت كردید تشكر می كنم.

وقتی كه وارد كنگره شدم تخریب بالا و مشكلات فراوانی داشتم . از سن 18 سالگی شروع به مصرف مواد كردم . در ابتدا مواد برایم نقش به سزایی درآرام كردنم و حل مشكلاتم را داشت .

وقتی كه دیگران نصیحتم می كردند و مرا از عاقبت  كارمی ترساندند فكر می كردم در مورد من اینطور نیست چون از نظر مادی وضعم بد نبود ،در مصرف هم افراط نمی كردم و به موقع هم سر كار می رفتم. ولی با گذشت زمان مشكلات كم كم شروع شد . مواد مصرف می كردم تا بتوانم فكر كنم و مشكلاتم را حل كنم ولی همیشه تصمیمات غلط باعث بدترشدن اوضاع می شد .كم كم از نظر مادی و جسمی مشكل پیدا كردم افسردگی بیماریهای اعصاب و ....حالا دیگر نه می توانستم مصرف كنم و نه می نوانستم مصرف نكنم .یك بار در سال 85 اقدام به ترك مواد كردم كه موفق نشدم .كم و بیش اسم كنگره را از دوستانم شنیده بودم ولی به كنگره نمی آمدم . تصمیم گرفتم خودم موادم را تیپر كنم كه اوضاع بدتر شد و شیره هم به آن اضافه شد .دوباره اقدام به ترك مواد كردم كه این بار حالم خیلی بد شد و مرا در بیمارستان بستری كردند و شروع به مصرف قرص های آرامبخش كردم كه دوباره شروع به مصرف مواد كردم و این بار به كنگره آمدم و تصمیم به درمان گرفتم سفرم را شروع كردم و خدا هم كمكم كرد و با موفقیت به پایان رسید . 

بعضی اوقات سفر اولی ها كه می بینند دیگران برای خدمت كردن از هم سبقت می گیرند فكر می كنند كه این خدمت نفع مالی برایشان دارد ولی همه این خدمتها برای رسیدن به حال خوش و انرژی گرفتن است . اگر من خدمتی انجام می دهم برای انرژی و حال خوش است و دیگر اینكه دیگران خدمت كردند تا من به درمان برسم من هم باید خدمت كنم تا دیگران به درمان برسند . با آموزش در كنگره یاد گرفتم مشكلات حل خواهند شد ولی نه با مصرف مواد بلكه با تفكر صحیح اگر من  در كنگره به درمان رسیدم و در جاهای دیگر نه فقط به خاطر آموزشهای كنگره است . كنگره ریشه را درست می كند من مرده بودم واینجا زنده شدم.

در پایان از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان و راهنمای عزیزم آقای زاد افشار و همه شما عزیزان قدر دانی و تشكر می كنم .

ضمنا در این جلسه تعدادی از مسافران که چهارشنبه گذشته گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

 آقای: امیرحسین _ نام راهنما : آقای علی کاظمی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک و متادون-مدت سفر: 11ماه و 11روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.
آقای: جعفر _ نام راهنما : آقای علی کاظمی _ آنتی ایکس : شیره -مدت سفر: 10ماه و 22روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان
آقای: محمد _ نام راهنما : آقای علی کاظمی _ آنتی ایکس : تریاک - مدت سفر: 10ماه و 23روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

 آقای: مجید _ نام راهنما :آقای امین گلی _ آنتی ایکس : تریاک و قرص و حشیش و الکل _ مدت سفر: 11ماه و 4روز _داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: حسین _ نام راهنما : آقای مجید اعتباریان _ آنتی ایکس : تریاک-مدت سفر: 12ماه و 15روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.
آقای: علیرضا _ نام راهنما : آقای مجید اعتباریان _ آنتی ایکس : شیره و تریاک- مدت سفر: 12ماه و 20روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.
همچنین سه نفر از مسافران لژیون بیل ویلیام ال وایت ( درمان قطعی اعتیاد به دخانیات به روش DST) که چهارشنبه گذشته از بند سیگار رها شده بودند اعلام سفر نمودند:
آقای : محمد _ نام راهنما : آقای مجید اعتباریان _ آنتی ایکس : سیگار-مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.
آقای : مهدی _ نام راهنما : آقای مجید اعتباریان _ آنتی ایکس : سیگار-مدت سفر: 11ماه و 22روز _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان
آقای : جابر _ نام راهنما : آقای مجید اعتباریان _ آنتی ایکس : سیگار-مدت سفر: 10ماه و 23روز _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


از طرف  اعضای کنگره60   شعبه شیخ بهایی این رهایی های زیبا را به این عزیزان و خانواده ها ی محترمشان و راهنمایان  گرامی تبریک عرض می نماییم و توفیق روزافزونشان را درامر خدمت وآموزش آرزومندیم.

تا باد چنین بادا...

 نویسنده : همسفر اعظم وهمسفر فخری

عکاس : مسافر مجتبی

ویرایش و تنظیم : مدیر وبلاگمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: